Skocz do zawartości

[Trasy]Białystok i okolice ciekawe miejsca z dala od dróg asfaltowych.


Yoschi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mieszkam w Białymstoku od 5 lat, od tego roku jeżdżę też na rowerze, większość moich wycieczek to trasy asfaltowe, często zapuszczam się w las Antoniukowski i w zasadzie jest to jedyna miejscówka w której mogę się wyszaleć. NIe znam nic a nic okolicznych lasów i tras poza asfaltowych.

Podajcie jakieś ciekawe miejsca do których można się udać i poszaleć w lesie, trudność trasy dowolna, odległość tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze polecić miejsce na zjeździe do Wasilkowa, skręca się mniej więcej na wysokości ogródków działkowych w prawo (jadąc do wasilkowa) wjeżdżasz na piaskówkę i po kilkuset metrach masz podjazd na górkę. Kolega tam ćwiczy i to jest świetne miejsce do tego. A potem jadąc dalej możesz wylecieć spokojnie na obwodnice Jurowca .

 

Ps. Jest jeszcze miejsce zwane Górą św. Anny nie wiem dokładnie gdzie ale też jest konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Jałówkę - niedaleko Studzianek i Supraśla. Jest to jedna z największych jak nie największa góra w okolicach.

 

Fajne trasy są też w lesie Pietrasze, znajdują się nie daleko od szosy na Wasilków.

 

Poza tym w Sowlanach znajduje się też bycza górka, którą także polecam. ;)

 

W tą niedzielę w Supraślu będzie Maraton Kresowy. Będzie to świetna sposobność do poznania fajnych szlaków po których poprowadzi organizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w sobotę poszukać tego miejsca;p to chyba okolice Królowego Mostu.

Jak by ci się udało to mógłbyś zrobić mapkę i wysłać to chętnie też podskoczę  :w00t:

 

 

Polecam Jałówkę - niedaleko Studzianek i Supraśla. Jest to jedna z największych jak nie największa góra w okolicach.

A czy to nie jest górka na wjeździe do studzianek? Czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w sobotę poszukać tego miejsca;p to chyba okolice Królowego Mostu.

Jedziesz traktem carskim do królowego mostu  dojeżdzając tam będziesz miał rzekę mijasz ją i pomykasz prosto po około 500 metrach masz już wszystko oznakowane .Po lewej idzie szlak czerwony raczej pieszy ja tam rowerem pomykałem jak dobrze pamiętam do wieży widokowej ok 3km lecz mogę się mylić widok niesamowity trasa również bardzo fajna powrót możesz zaplanować przez supraśl http://www.endomondo.com/workouts/242908624/12132689 tu jest zapis trasy  na powrocie trochę zjechałem z trasy pośmigać po lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białystok, Królowy Most, góra Świętej Anny, Cieliczanka, Supraśl, Czarna Białostocka (szlak niebieski)   

Długość trasy – 52 km

Początek trasy na końcowym przystanku linii 13 przy ulicy 27 Lipca w Białymstoku. UWAGA! Droga gruntowa do Królowego Mostu jest mocno zapiaszczona. Warto uzbroić rower w szerokie opony.
Skrzyżowanie szutrówek po 1,7 km – jedziemy prosto (tak jak wskazuje niebieski szlak). Przed krzyżówka stoi słup wysokiego napięcia. Szlak przebiega właśnie pod tą linia. Po lewej stronie warto zwrócić uwagę na duży obszar porośnięty charakterystyczną rośliną – żarnowcem.
Skrzyżowanie z asfaltówką na 5,6 km – łączące Supraśl z drogą na Bobrowniki. W pobliżu na dębie i sośnie dwie ludowe kapliczki. Jedziemy prosto, trzymając się niebieskiego szlaku rowerowego. Za skrzyżowaniem łagodny, długi zjazd.
Opuszczona leśniczówka – 12,5 km – przed budynkiem dzikie pole biwakowe, miejsce na ognisko, stara studnia.
Królowy Most – 14,3 km – kierujemy się drogą do góry, wciąż niebieskim szlakiem.
14,5 km z tablicą graniczną miejscowości – jedziemy prosto na drogę szutrową zgodnie z czerwonym szlakiem pieszym. Wspinamy się mocno pod górę.  500 m dalej po prawej stronie – stary cmentarz. Pod koniec podjazdu skręcamy w lewo w wąską ścieżkę, która prowadzi na górę św. Anny. Szczyt ma 209 m.n.p.m. i jest jednym z najwyższych wzniesień w naszym regionie.  Mimo widocznych rębni pozostało tam dużo dorodnych dębów i sosen. Przemieszczamy się czerwonym szlakiem w kierunku drugiego szczytu – góry św. Jana – 210 m.n.p.m.
Góra św. Jana – 16,9 km – krzyż i obelisk upamiętniający powstańców z 1863 roku. Skręcamy w lewo w drogę w dół (czerwony szlak). Zjazd jest dość stromy i kręty, ale dosyć szeroki. Ma kilkaset metrów długości, więc można się rozpędzić.
Kołodno – 18,1 km – osada letniskowa. Jesteśmy znowu na niebieskim szlaku. Skręcamy w prawo w kierunku Cieliczanki. 
Most nad rzeką Płaską – 19,6 km – z widokiem na rozległą śródleśną dolinę rzeczną (za wsią Kołodno droga zatacza łuk w lewo, można też odbić w kierunku wsi Zasady, która leży nad samą Supraślą). Jedziemy dalej w kierunku Cieliczanki niebieskim szlakiem rowerowym. Droga staje się mniej piaszczysta.
Cieliczanka – 25 km – wieś letniskowa.  Zabytkowy do drewniany z 1897 roku. W okolicy wsi nad rzeka Supraśl stanowiska archeologiczne.
Supraśl – 27,9 km – kierujemy się niebieskim szlakiem, asfaltową drogą do Krynek. Potem odbijjamy w lewo.
39 km – krzyżówka z torami kolejki wąskotorowej z 1916 roku.
Budzisk – 42 km – rezerwat przyrody o powierzchni prawie 330 ha, utworzony w 1970 roku.
Czarna Białostocka – 52 km – wycieczkę kończymy przy jeziorze Czapielówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jest jak dojechać bez asfaltu ja np pomykam ddr w stronę Jeżewa  w Rzędzianach kręcę w lewo wjeżdżam do wsi i kręcę w lewo na drogę szutrową pomykam nią do śluzy  i dalej jadę po płytach przejeżdżając przez chyba starorzecza są chyba 3 mostki drewniane .Wczesną wiosną jak śnieg topnieje to przez tą drogę przelewa się woda i jest odcinek jakiś kilometr pod wodą woda sięga do piasty w 29er ale jest prze jezdnie :whistling: jedziesz prosto do wsi tam w lewo i w kolejnej wsi w prawo szutrówką do szosy Kruszewskiej a dalej jak na spalony most , jedziesz prosto do znaku na Rogowo a dalej już znaki prowadzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...