Skocz do zawartości

[WPKiW Chorzów] wspólne rowerowanie, ustawki, treningi, rekordy.


Stujumper

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam dzis zrobiłem nowa mini pętle Batory-Kochlowice

 

http://www.strava.com/segments/7662385

 

Niestety gps znowu zawiódł i gdzieś zgubił trop.

Na tej pętli sa 4ry segmenty, oczywiście KOMy na razie mam Ja ;) no jednego dzierże z Mirkiem M. na spółkę :P

 

Oczywiście standardowo byłem na trzepaku ;) gdzie śmigałem pod tlenem czyli 16-18km/h bo len był okropny :) do czasu aż Spotkałem Dominika, który poszedł jak strzała na podjeździe-chyba robił kółko na czas, bo natknąłem sie na Niego znowu przy kapeluszu po nawrocie i potem juz kilka pętli razem trochę lepszym tempem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Park z rana jak śmietana jak to mówią ;) Szczególnie jak wracasz o 6 rano po 12 godzinach w pracy nieprzespanych i stwierdzasz, "hej, teraz park będzie pusty można zrobić PR na pętli" :P No ale 11:45 jest i miejsce w top10 więc nie ma tego złego. I mimo, ze ja noge mam słabą to uważam, ze jeszcze sporo tam można urwać, chociażby na samym zjeździe bo jak nie ma ludzi to można praktycznie 1/3 pętli jechać powyżej 45km/h bez jakiegoś nadzwyczajnego wysiłku bo jest z górki. Tylko ja się boję juz po mojej pierwszej glebie wchodzić w zakręty z taką prędkością wiec dohamowuje. Na podjeździe wiadomo też jest sporo od urwania, ale to jak noga jeszcze trochę spuchnie ;) Ale osobiście nie zdziwiłbym sie jakby ktoś z mocną nogą z IC zrobił tam z raną tą wspomnianą średnią 42km/h bo to jest jak najbardziej wykonalne (nie dla mnie, ale dla kogoś regularnie trenującego) 

 

No a teraz do spania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy w parku są słabo wyśrubowane, spokojnie można je jeszcze pobić. Jak taki cienias jak ja za pierwszym podejściem jestem 2, to ktoś z mocniejszą nogą na lajcie pobije najlepsze czasy ze stravy.
Ale jak  Stu zmienisz rower na szosę to będzie Cie ciężko pobić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co myśli, że na szosie łatwiej wynik w parku pobić otóż jesteś w błędzie jakiś carboniak mtb z wagą 8 kilo i lecisz. Za dużo dziur jest w parku by szosą jeździć komfortowo. Nie rower się liczy lecz jeździec, rower to tylko 30% jest czasu reszta to nogi i jeszcze raz nogi się liczą!

 

Ps. Park pusty o 12 był czemu nigdy nie śmiga? Nikogo nie zauważyłem z tych co czasy kręcą jedynie maruderów widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pierwsza dziura i z tempa wybija na szosie przy amortyzacji przedniej dziury nie straszne, a w parku ich multum, miał być wymieniany cały asfalt, ale wyszło jak zawsze ze wszystkim w parku! Fakt proste szybciej się łyka i tyle, ale w parku głównie podjazdy czas wyznaczają

Rower to dodatek jakbyś był mocny to i na fullu byś poniżej 10 zszedł, tylko noga musi ci zapodawać mega, ale to mega dobrze

ps Czas Gruszki to chyba na mtb był robiony nie na szosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biker na pewno jest różnica, ja po samych oponach mogę to stwierdzić bo jeździłem na 2.4" 2.25" a teraz mam 2.0" i różnica jest diametralna w oporach! Swojego czasu nawet miałem najszybsze MTB opony FF 2.0 " po 290gram i żałuje, ze wtedy nie pokusilem sie o bicie rekordu bo to by był ogień! Wiec co dopiero oponki szosowe 1" na większej obręczy plus aero sylwetka, a o sztywnym widle juz nie wspomnę.

Asfalt w parku naprawdę nie jest zły i w niczym nie przeszkadza szosie, no chyba ze ktoś ma kółka carbonowe za 6tys to moze mu byc ich trochę szkoda na głupia pętle w parku :P

 

Ps.

P. Gruszka jechał wtedy na szosie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stu, nie ma róży bez kolców. Sztywny rower i cienkie opony na dużym ciśnieniu najlepiej sprawdzają się na równym asfalcie. W parku dużo nie zyskasz szosą nad Twój poprzedni sprzęt.

 

Wyścigowe opony szosowe nie są dużo lżejsze od FF. Bieżnik w FF jest znikomy. Większa szerokość FF na parkowych nierównościach jest zaletą a nie wadą, bo tłumi nierówności i pomaga zachować rytm pedałowania.

 

Najwięcej korzyści z szosy jest gdy trasa jest równa i szybka. Pod górę korzyść wynika z niższej wagi (MTB może być lżejszy).

 

Chyba rośnie ciekawość, jakie wyniki robiłby Stu na szosie. Robimy zrzutkę? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek, a raczej życzliwość kolegi miałem okazję pojeździć szosą po parku i jednak wolę mtb śmigać. Dziury wybijają z rytmu, a skręty cóż wolniej niż na mtb trza robić bo opona wąska, jak dla mnie mniejsza szerekość wpływa łatwiejszą możliwość gleby szczególnie gdy mokro- hmm ach ten brak bieżnika :P Na prostych szosa bez porównania jest, pod górkę w parku tu mam problem ocenić szosą łatwiej lecz podjazd od zoo jest dziurowaty więc plusik na mtb.

Co trasy to zdecydowanie szosa górą lepsze prędkości przelotowe tylko te hamulce o wiele szybciej trza hamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz miliardowy dyskusja o tym czy szosa czy mtb, a lepiej byście powiedzieli co z jutrzejszym wypadem :P

 

PS. Mi po przesiadce z mtb na szosę średnia prędkość na trasach ~100km wzrosła o jakieś 4km/h no ale może to być też kwestia zejścia z wagi roweru o 4,5kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mtb kręcę w przedziale 24-29km/h, a na szosie 28-37km/h średnie kręciłem na dystansach 100km i więcej tu jest znaczna różnica! Ale waga pożyczonej szosy to 9kg, a mojego mtb to coś koło 13,5kilo więc tak jak @lasq z tego też różnica jest, ale różnica znacząca to łatwość utrzymania prędkości na szosie! Obecnie jedynie mtb zostaje mi, a szkoda bo by się pobujało szosą  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak to sobie możemy gdybać w nieskończoność. A ja zaproponuje tak:

Kolega @Hookie tez ma MTB i moze by zechciał tak dla porównania pojechać ten podjazd 1.4km gdzie jest obecnie na 2 miejscu? Co Ty na to Maksymie? I bedzie to dobre porównanie ile sekund zyska szosa nad MTB! :)

Bo ja gdybym miał teraz wsiąść na jakaś pożyczona szosę to nie było by to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach ta waga ciągle ta waga, gdyby sprzęt sam jeździł jeszcze. Każdy kit jest dobry, jak się jest dobrym to i na rowerze 20 kilowym się KOMA w parku strzeli, każda wymówka i szukanie dlaczego czas jest słabszym to na sprzęt zwalacie czemu na klatę tego nie przyjmiecie po prostu, że jesteście dobrzy, ale nie najlepsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet dobry nie jestem ;)

 

PS. Stu z tego co pamiętam z pierwszego tematu o WPKiW to ponoć zrobiłeś czas w okolicach 10 minut na pętli na... 18-kilowym rowerze :D Więc waga nie powinna być problemem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 18kg kole zrobiłem 12 kółek ze średnia 32.3km/h - od tego wyniku wszystko sie zaczęło, tzn cały ten cyrk w wątku WPKiW bo nikt w to na początku nie wierzył! w ogóle nikt nie wierzył, ze jest ktoś taki jak Stujumper :P

 

A mój rekord na pętli to 10,04s ale juz na Specu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się jest dobrym to i na rowerze 20 kilowym się KOMA w parku strzeli

Tak? To powiedz jaki masz rekord na podjezdzie, zapakuj 4-6 butelek wody do plecaka (zastąpią brakującą wagę roweru), pojedź do parku i napisz, o ile pobiłeś swój osobisty rekord.

 

W ten prosty sposób udowodnisz, że waga roweru nie ma znaczenia, bo liczy się noga. To czekam :-)

 

Bez nogi, koma się nie strzeli, ale byle jaki i ciężki sprzęt pogorszy wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11.31 mój czas bez spiny i jakoś specjalnie nie chce mi się go bić, a był to czas na jeszcze starym rowerze, który ważył ok 16kilo.

Teraz koło 12-13min się kręcę i jakoś specjalnie wysilać mi się nie chce bo nie widzę potrzeby robienia czasu dla pokazu i dla was, jeżdżę dla siebie więc nie będę się spinać i narażać się na pieszych, że przypadkiem coś się stanie czy coś.

Podjazdy mam obok zoo 3:18, a ten drugi 3:08 więc do czołówki nie należę i jakoś wybitnie dobrze mi z tym! :P

 

Stu jest tego przykładem, że i na ciężkim was objedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...