Skocz do zawartości

[do 1500zł] Cross 28'


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako ,że po ponad roku udało mi sie odzyskac pieniądze ze skradzionego wcześniej Unibike'a vipera to postanowiłem kupić coś nowego :) Celuje w ten sam rodzaj roweru tj. Cross ,tylko ze względu na ograniczoną kwotę (maxx 1500zł) jestem zmuszony kupić coś o klasę gorszego. Z tego co wstępnie wypatrzyłem przeglądając forum to napatoczyło mi sie kilka modeli:

 

1. Romet Orkan 2.0

2.Unibike Crossfire ( choć z wyrwaniem tego będzie chyba poroblem do 1500zł) ,ew. jeszcze niższy model Flash,

3.Kross Evado 2.0

 

Który będzie najrozsądniejszym wyborem? A może znajdzie się coś z jeszcze lepszym osprzętem w tej cenie? 

Zależy mi na dobrym stosunku ceny do jakości :)

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kradzieży to gościa zatrzymali już po kilku mies. od kradzieży ale dopiero jakiś czas temu zapadł wyrok na mocy którego ma zadośćuczynić lub idzie do więzienia. Osprzęt do roweru poszedł na allegro ponoć a rama pocięta i na złom :)

 

Przeglądnąłem te rowery i rzeczywiście wydaje się to bardziej opłacalna sprawa. Tylko czy te firmy mają dobrą opinię? Czy cały osprzęt jest lepsze jakości tj. np. materiały z jakich zostały wykonane ,jakość opon, hamulców itd. ?

+ czy jest sens jeśli dołoże troche kasy żeby mieć tego Unibike'a crossfire'a czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Crossfire bym nie dokładał jeśli już to do kupionego okazyjnie po sezonie  Evado 4.0/5.0, Author Reflex, albo Vipera właśnie o ile jakaś by się uchował (co wątpliwe) Ciekaw też jestem jak będzie wyglądać kolekcja na przyszły sezon zarówno Kandsa jak i Unibike.  Kands "markowy" może i na ta chwile nie jest ale Unibike podobnie zaczynał za to cenowo póki co oferują sprzęt o najlepszym stosunku ceny do jakości a jego użytkowników przybywa coraz więcej jest klika tematów wartych uwagi choćby ten.

 

 

 

Co do kradzieży to gościa zatrzymali już po kilku mies. od kradzieży ale dopiero jakiś czas temu zapadł wyrok na mocy którego ma zadośćuczynić lub idzie do więzienia. Osprzęt do roweru poszedł na allegro ponoć a rama pocięta i na złom :)

 

Chociaż tyle, zadośćuczynić powinien Ci złodziej piep*** nowym Viperem. A skąd zwinął? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spod szkoły  :) Gość znał sie na swoim fachu. Kradzieże praktycznie po całej polsce rozsiane były :) Teraz żałuje ,że w oświadczeniu nie podałem większej sumy bo praktycznie ile bym wpisał tyle by mi zwrócił. A kiedy zaczną się przeceny na rowery po sezonie?

+ jeśli miałbym już dokładać to nie więcej jak do ceny tego crossfire'a czyli 100-max200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się zaczeły:) Np Kross - niektóre sklepy internetowe oferowały do 35% zniżki na tegoroczne modele, możesz tez pochodzić po sklepach w swojej miejscowości popytać, zrobić wywiad raz drugi.... w styczniu jak z reguły też ceny lecą bo miejsce na nową kolekcje musi się zrobić:) więc tak za 1600 spokojnie możesz coś sensownego zakupić, Crossfire tez powinien jeszcze trochę z ceny zejść. Jeśli jednak rower ma byc ja już a nie bardziej na kolejny sezon to Kands Maestro bez szukania okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up bo mam dylemat znów :P Byłem już raczej zdecydowany na tego Kandsa maestro ale byłem dziś w mnie w mieście w sklepie rowerowym Rojax i Panowie na pytanie czy sprowadzają Kandsa odpowiedzieli uśmiechami :) Zostałem poinformowany ,żeby lepiej sobie odpuścić Kandsa bo to raczej marka supermarketowa/tescowa .Gość zaproponował mi że może sprowadzić mi np. Krossa evado 2.0 za 1440zł . Uzasadniał to tym ,że kross pomimo słabszego osprzętu niż kends jest lepiej dopasowany, ogólnie porządniejszy i poza tym tak naprawde nie odczuje dużej różnicy w osprzęcie. Dodał powołując się na klienta(który na maestro) ,że ten bardzo częstio wpada do nich do sklepu z różnymi usterkami. Teraz już sam nie wiem czy lepiej dołożyć te 200zł i mieć rower z zaufaną marką czy jednak zaufać osprzętowi :)   Może sie ktoś odnieść do zdania tego Pana?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie sie pod temat tez szukam crossa do 1600zł maks, chetnie bym kupił unibike viper gts ale to raczej niemozliwe, co myslicie o kellys saphix czy nie warto? kands maestro odtrzucam na razie, chyba ze nic nie znajde godnego dorzucenia kilku stowek to niema co przeplacac, co mozecie poradzic"? firma kross odpada dmc zamałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zostałem poinformowany ,żeby lepiej sobie odpuścić Kandsa bo to raczej marka supermarketowa/tescowa .Gość zaproponował mi że może sprowadzić mi np. Krossa evado 2.0 za 1440zł . Uzasadniał to tym ,że kross pomimo słabszego osprzętu niż kends jest lepiej dopasowany, ogólnie porządniejszy i poza tym tak naprawde nie odczuje dużej różnicy w osprzęcie.

 

 

 

Czy już przy pisaniu tego, nie czułeś że to lekko śmierdzi? :)

 

Zapomnij pan o produkcie B. Produkt A, którym handluje jest sto razy lepszy! Co prawda nie jestem w stanie tego wytłumaczyć, bo z opisu specyfikacji wychodzi, że za większą kasę jest dużo gorszy, więc powołam się na różne nie dające się obiektywnie sprawdzić ezoteryczne pierdoły! A poza tym nawet jak mój produkt jest gorszy i droższy to pan tego i tak nie zauważy!

 

Lol :D

 

Masz pełno wypowiedzi właścicieli i tym bym się na twoim miejscu kierował. Evado 2.0 to naprawdę niska półka, zupełnie nieporównywalna do tego, co miałeś wcześniej. Kands/Lazaro może i nie są super renomowanymi firmami, ale są po prostu przyzwoite i w tej cenie nie mają za bardzo konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbym wyszedł z założenia ,że w przyszłości bd chciał coś w nim zmienić( jeśli bym brał evado 2.0) np. kasete na 8 przełożeń + Shimano deore to było by w tym momencie opłacalne go wziąć ze wględu na rame, hamulce,suport ,kierownice i jej regulacje, ogólnie wygląd ( bo mi sie dużo bardziej podoba niż kends :P  ) itp itd. ?? Aha no i pewnie serwis bym miał w pobliżu jakby coś sie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjmując ,że będe to robił za x lat gdy kaseta sie zużyje jest to opłacalne? Chodzi mi o to czy po prostu warto dołożyć te nie całe 2 stówki żeby mieć markową rame ,kierownice(z regulacją, bo to pewnie w kendsie zmienił bym nawet szybciej/jak naszybciej),lepsze hamulce itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie unibike viper będą jakieś wyprzedaże na jesieni lub w zimę czy juz nie ma go wmagazynach, kupiłbym go tak gdzies do 1700zł jakby był ale watpie czy da rade, nowe ceny modelu 2014 pewnie będą jeszcze droższe

ale oprócz tego unibike mam na oku jeszcze:

http://www.rowerzysta.pl/unibike_2013/rower-crossowy-unibike-crossfire-gts-2013.html#fragment-2 aleon niestety nie ma blokady widelca a na tym mi zalezy wiec odpada

http://www.bikko.pl/rower-crossowy-kellys-saphix-red-2012.html

http://allegro.pl/author-2013-stratos-20-czarno-szaro-bialy-i3536630323.html

http://www.eurobike.pl/pl/rowery-eurobike/rowery2013/cross/crosstrail01

co byście doradzili z w/w modeli czy czekac na vipera? albo jakies inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyjmując ,że będe to robił za x lat gdy kaseta sie zużyje jest to opłacalne? Chodzi mi o to czy po prostu warto dołożyć te nie całe 2 stówki żeby mieć markową rame ,kierownice(z regulacją, bo to pewnie w kendsie zmienił bym nawet szybciej/jak naszybciej),lepsze hamulce itd. ?

Cena osprzętu na gotowym rowerze jest mniejsza niż kupowany osobno.

Za kilka lat to sprzedaj rower i kup nowy z lepszym osprzętem.

 

Sam mam obecnie Kross preria .... kupowałem jak był traktowany jak obecnie Kands.

Gdybym obecnie miał kupować to Kands/Lazaro.

 

Sprzęt chodzi tak jak jego pozespołu i od tego jak to jest skręcone do kupy. Sklep da ci w pełni wyregulowany - internet nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem , że mi posta wcięło a okazuje się że zdublowałeś temat - po co?:) Żeby się człowiek musiał 2 razy powtarzać? To tu powiem krócej nie opłaca się! A z Kandem to nawet nie ma co porównywać.... gdyby jeszcze wziąć pod uwagę różnicę w cenie to nie wiem jaka by tam być musiała rama żeby się opłacało. Nie sugeruj się barwnymi opisami technologii w jakich rama została wykonana bo każdy producent ma na to swoją nazwę a chodzi tak naprawdę o to samo i myśleć co lepsze "ziemniak czy kartofel" sensu nie ma, tak jak sensu nie ma przepłacać. Jeśli chcesz mieć coś lepszego niż KANDS musisz celować w rower powyżej 2000 badź liczyć na sporą obiżkę na ostatnią sztukę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh już nie chciałem koledze pyrami w głowie mieszać :)

 

sebo1988m zgłoś tamten temat do zamknięcia. Nie będziemy przecież pisać na 2 fronty. Co kupiłem? Co Polecam? Zanim zdecydowałem się na Unibike Viper (do tej pory sobie nie daruje, że wybrzydzałem jak baba bo mi kolor nie podchodził) to mi go ktoś go sprzątnął sprzed nosa ( mój rozmiar był jeszcze w kartonie nie złożony) ale i tak długo się uchował....Rozważałem jeszcze Winora Dakar. (ale ta korba i przerzutki Acera mnie raziła a wymienić na coś lepszego nie chcieli) i  Author Reflex  ( całkiem fajny  ale był w regularnej cenie a upust tylko 100 zł) nie zdecydowałem się i łudziłem że jednak Vipera dorwę bo sprzętowo bardziej mi leżał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez poluje na vipera unibike ale niestety nie ma ich a poza troche mpj budzet przekraczaja a ile dałes za niego? a co myslicie o rowerach cross firm unibike i mbike, to merida odpada nie wiem co kupic kands do wymiany grip i siodło od razu i chyba pedały plastiki tam sa szkoda dokoładac od razu, ten unibik ei mbikenawet fajne te modele co maja na stronie ale ciezko na ich temat jakies opinie znalezc

http://www.eurobike.pl/pl/rowery-eurobike/rowery2013/cross/crosstrail01

http://www.mbike-rowery.pl/#rowery-trekking-57

czy tylko kands mi zostaje, powiem tak osprzet moze byc troszke słabszy niz kandsa no ale tez bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...