Skocz do zawartości

[Stopka] Centralna stopka w rowerze bez platformy ?


xeg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Kupiłem sobie sakwy i potrzebuje porządnej nóżki, próbowałem zamontować boczną lecz rower z sakwami jest bardzo chwiejny- po prostu nóżka nie spełnia swojego zadania, i teraz mam pytanie bo wpadła mi w oko stopka Ursus King, jest bardzo masywna i ma szeroką stopkę. Czy jest możliwość zamontowania takiej w ramie bez platformy ? znalazłem na znanym serwisie aukcyjnym "Nakładka montażowa do nóżki rowerowej Gazelle" tylko nie mam pewności czy nóżka nie będzie się przekręcała. Czy miał ktoś do czynienia z taką nakładką, albo może znalazł porządną uniwersalną nóżkę z profilami na widełki? a może ktoś rozwiązał problem w inny sposób? Dospawanie platformy nie wchodzi w grę, będzie to zbyt kosztowne bo mam ramę alu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. proponował bym nóżkę dwustronną - wygląda może dziwnie, ale to naprawdę fajnie działa.

2. to jest zwykła nakładka do montażu nóżek - uniwersalna - śruba m10 - więc zapas mocy na dokręcenie jest i nic nie powinno się obracać.

 

Zobacz tą, adapter w zestawie :
http://www.rowerystylowe.pl/p-1129/nozka-dwustronna-point-ycd-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie podwójna nóżka wygląda dziwnie i wymaga podnoszenia roweru co z pełnymi sakwami może wydawać się kłopotliwe. A z tą nakładką wciąż mam wątpliwości. poczekam aż wypowie się użytkownik takiego rozwiązania. Stopka montowana w okolicy tylnego koła (boczna) nie zdała egzaminu, sprawdzałem rożne konfiguracje.

jedyną w miarę stabilną opcją była tylko prawa sakwa. Postaram się porozmawiać z zakładowymi ślusarzami, może uda im się zrobić platformę na zacisk dedykowaną do mojej ramy. Tylko jak im zaprezentować kształt widełek, odciskiem z plasteliny :woot: ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i wymaga podnoszenia roweru co z pełnymi sakwami może wydawać się kłopotliwe.

A motor kiedyś stawiałeś na takiego typy podpórce? Nic nie trzeba podnosić, tylko przytrzymujesz butem przy podłożu i ciągniesz za kierownicę.

Używam tego typu podpórki i jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o taką z mocowaniem do roweru bez tej blaszki, to miałem  firmy de-one, całkiem nie najgorzej wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...