Skocz do zawartości

[szosa] pierwszy rower szosowy co wybrać?


michalekD

Rekomendowane odpowiedzi

Porownujac konstrukcje widelek w Corratecu i Radonie, ten drugi powinien byc mniej meczacy.

 

No to ja się cieszę, bo mój Radon jest w drodze :D

 

Nie znam się jeszcze tak na szosach, aby wychwycić takie szczegóły ;) Ten wybór autoryzowała mi osoba wybitnie doświadczona kolarsko, która potwierdziła, że jest to najlepszy wybór w kategorii kasa i co się za to dostaje oraz co do nowoczesnego designu.

 

 

Podobna konstrukcje tylu do Radona ma Canyon.

 

A jak byś ocenił ramę Focusa Culebro w tym aspekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne poczuje jak mu dupe wytrzesie na sztywnej ramie

 

Dlaczego?

Przecież Corratec ma carbonowy widelec z alu rurą sterową...

 

Radony i Canyony odpadają, chcę coś co mogę zobaczyć na żywo i się przymierzyć.

 

Może jakieś inne propozycję???

 

Co z tym Focusem??

http://www.salonrowerowy.pl/focus-culebro-sl-2-0-ultegra-2013.html

 

Od biedy mogę podjechać do Opola, ale nie wiem czy będzie dobry dla mnie.

Sam już nie wiem co wybrać...

 

A może Merida Race Lite 904

http://allegro.pl/merida-race-lite-904-2013-okazja-54cm-piastow-w-wa-i3510490805.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przecież Corratec ma carbonowy widelec z alu rurą sterową...

 

Kolega pisze nie o rękach, tylko o tylnej części ciała.

 

Tutaj komfort zależy od konstrukcji tylnego trójkąta, a nie od widelca, który jest z przodu :D

 

Focusa Culebro użytkuje bliska mi osoba i mam go okazję często oglądać. Porządnie wykonany jest, rama ma trwały lakier, sprawia solidne wrażenie. Osprzęt jest dość sensownie dobrany moim zdaniem.

 

Nie jeździłem na nim, więc od strony praktycznej niewiele mogę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co wybrać:

 

W sumie to już napisano wszystko, co jest potrzebne do dokonania świadomego wyboru.

 

Przecież nie podejmiemy decyzji za Ciebie :icon_confused:

 

Sam musisz zdecydować, który sprzęt będzie najbardziej odpowiedni (włącznie z możliwym trybem zakupu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co wybrać: Corrateg Dolomiti Ultegra (2012) Focus Culebro 2.0 (2013) Merida Race Lite 904 (2013) Giant Defy 1 (2014)

Zrob sobie zestawienie z roznymi kategoriami oceny np. dostepnosc, sprzet, wyglad, cena. Zastosuj skale punktowa, rozdaj punkty i bedziesz blizej celu :)

Do tego Giant i Corratec maja bardziej zrelaksowana geometrie. Wyzsze glowki, co wplywa na bardziej podniesiona pozycje.

Focus i Merida bardziej sportowe geo. Osprzetowo Focus i Corratec. Karbonowe klamki, jesli to jest nowa Ultegra.

Z tych dwoch, Focus wyglada lzej, nie tylko wagowo. Ma imo ladniesze linie. Corratec sprawia wrazenie ociezalej konstrukcji. 

Jak dla mnie z tych 4 Focus jest najciekawszy. Choc bardzo podoba mi sie stylistyka ramy Gianta, bardzo ladnie zrobione widelki, dodajace lekkosci konstrukcji i ladny prosty widelec. Gorszy osprzet i lekko wkurzajacy motyw Giant na wszystkim co sie da. Chyba rowniez powietrze w detkach ma naklejke Gianta.

 

Jak nie masz jakis wiekszych wymagan odnosnie geometrii ramy, to powinienes byc zadowolony z kazdego wyboru.

Jesli rowery te sa w podobnych cenach, wybierz ten, ktory oferuje najwiecej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

zadałem pytanie, a Wy tylko    o    d u p i e    Maryny

 

jedna osoba tylko na moje pytanie odpowiedziała.

 

naprawdę wysoki poziom ignorancji.

 

z całym szacunkiem, jak macie takie podejście to niski poziom tego forum.

 

POZDRO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@michalekD, weź Ty się idź gdzieś normalnie wypłakać :icon_lol:

 

Zadałeś pytanie, otrzymałeś pierwsze odpowiedzi. Siedziałeś cicho, rozmowa zeszła na inny temat. Siedziałeś dalej cicho, rozmowa rozwijała się dalej na inny temat. Ilość odpowiedzi jest proporcjonalna do własnej aktywności :icon_confused:

 

 

naprawdę wysoki poziom ignorancji. z całym szacunkiem, jak macie takie podejście to niski poziom tego forum.

 

Płacisz nam czy co, że wymagasz? To pomoc grzecznościowa, z taką roszczeniową postawą niewiele uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie z mojej strony:

Giant - podoba mi sie rama i malowanie ale dostępny za 9 tygodni

Corratec - fajny osprzęt, biały :-D, i dostępny na miejscu

Focus - nie przemawia do mnie ta kolorystyka, fajny osprzęt ale daleko od Poznania

Merida - ładne malowanie ale też daleko

And the Winner is... Corratec :-D

 

Kolego michalekD, przepraszam za zamieszanie w twoim poście.

Ja na twoim miejscu bralbym Meride.

Pozdrower

 

Z całego serca dziękuję wszystkim za wyrozumiałość, pomoc i dobrą rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,
nie chciałabym zaśmiecać forum, więc podpinam się pod wątek :-)
Poszukuję dla siebie szosy, która będzie służyła za rower do jazdy rekreacyjnej i jednocześnie do startów w triathlonie na poziomie amatorskim. W dużym stopniu jestem JESZCZE rowerowym laikiem. Czytam, porównuję i finalnie dochodzę do wniosku, że wiem iż nic nie wiem :-)
Ale do brzegu. Wynalazłam taki oto rower:
BH Prisma 7.8
http://www.rojax.pl/oferta/asortyment/kolekcja:4e80de396d862/wersja:4e8730b204a4f/id:4e8738918292a/s:1

 

Nie widziałam, żebyście wcześniej polecali coś z rowerów BH. Co myślicie o tym? Mam go okazję dostać za 5,5k PLN. Można by było w tej grupie sprzętowej znaleźć coś tańszego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna rama. BH jest malo znane w PL ale to jest jedna z tych firm, ktora potrafia zrobic cos bardzo postepowego (patrz BH Ultralight). 

Lekka karbonowa rama, ktora przypuszczam, bedzie lzejsza od porownywalnych Giantow, Trekow itp.

Dobry osprzet. Ma bardzo specyficzna geometrie, co nie wszystkim musi sie podobac i pasowac. Dosc duzy sloping, czyli goran rura laczy sie z podsiodlowa dosc nisko. Sztyca siodla w takiej ramie, bedzie znaczniej wysunieta, niz w porownaniu do mniej slopingowych konstrukcji.

Oczywiscie, to nie jest rower do triathlonu ale to chyba jest oczywiste.

Mozesz pomyslec o lemondce. Jak bedziesz miec typowo szosowy rower, to jak zaczniesz jezdzic w zawodach, to predzej czy pozniej taka nabedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie/Panie.

Pozwolę się podpiąć.

Kwota do 9tyś.

 

 

Zależy mi na ultegrze i rama+widelec carbon.

 

 

Tylko i wyłącznie nówka

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tcr.composite.1/17749/73858/#specifications

 

Co sądzicie o tym nowym Giancie? Coś lepszego można wyrwać w tej kwocie?

 

 

 

Wiem, że tutaj jest dużo osób znających się w temacie a ja niestety jestem szczypior w tym. Chce od razu dobrej klasy rower aby juz do niego nie dokładać za bardzo.

Mój wzrost 185cm noga 89cm. Minimalne przejażdżki to 130km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam dotychczasowych dyskutantów i obserwatorów :) i też się podłącze pod wątek.

 

Mam takie pytanie trochę z innej beczki, ale w zasadzie w temacie, bo mowa jest o cenach.

Gdzieś spotkałem się na forach z opiniami (może to był jakiś stary nieaktualny wątek, nie pamietam), że szosówki na polskim rynku są drogie, słabo wyposażone jak na dane ceny, w stosunku do np. sklepów w Niemczech, czy Anglii i ogólnie reszty europy.

 

Czy ktoś ma tutaj może jakieś doswiadczenia w tej kwestii ewentualnie namiary na jakieś sklepy zagraniczne (niedrogie, może jakieś second-handy) gdzie można by kupić lepiej wyposarzoną szosówkę niż analogicznę w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam możliwość kupienia roweru BULLS osprzęt shimano sora.  Powiedźcie czy się opłaca go brać i w jakiej cenie i może ktoś wie jaki to jest model bo nigdzie nie ma tego napisanego. http://imageshack.us...es/24/q1az.jpg/  Założyłem nowy temat ale niestety ktoś go usunał. Prosze napiszcie co o nim myślicie i w jakiej rozsądnej cenie go kupić, bo cena wyjściowa ok 650 zł. Dodam że jest to mój pierwszy rower tego typu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno, montowane w nim scottowe hamulce sa bardzo slabe ale w okolicach Bialegostoku chyba nie macie wielkich gor, wiec moze to nie bedzie problemem :)

Niemniej warto, nawet nie jezdzac w gorach, dysponowac w miare dobrymi hamplami.

 

Dzięki za uwagę co do hamulców. A mas. Jakieś propozycje na szosówkę. Chcę się przesiąść na szose.

 

Hej

 

Kto mi pomoże ?

Szukam szosówki do tak 3,5- 4 tyś. Rama aluminium widelus najlepiej karbon. Przeznaczenie trasy 200- 250 km

 

Myślałem nad scottem speedster 40

 

Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...