Skocz do zawartości

[do 4000 zł] mtb 29er


Rekomendowane odpowiedzi

Co jest w środku rozmiarówki nie ma nic do rzeczy, ważny jest prawidłowy dobór roweru, a to co czytam zakrawa na jakąś paranoję :bye2: nawet jeśli ktoś jeździ po bułki, zauważył by, że rama jest za długa ... nie piszę o innych aspektach jak zwrotność.





19-tkę prawdopodobnie doradzili Ci bo mniejszy rozmiar (17,5") byłby za mały. Nawet jak na 29er.

 

Czy Ty właściwie zastanawiałeś się na tym co napisałeś ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy Ty właściwie zastanawiałeś się na tym co napisałeś ?

Że lepszym wyborem było byłaby 18-tka? Nie bój się ja bym mu nie sprzedał 19-tki 29er do wzrostu 175cm.

 

PS. Czy Ty się właściwie zastanawiałeś nad tym że nie daje się spacji przed pytajnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem kolego, że już zakupiłeś rower i "jutro go odbierasz". Myślałem, że to tylko przymiarka była.

 

Jak tak, to słabo sprawa wygląda :bye2:  Leć do sklepu, poproś o zmianę na 17,5" (niech sprowadzą), bo gotówki raczej nie będą chcieli oddać. Jak nie będą chcieli współpracować to zrób awanturę i do powiatowego rzecznika konsumentów idź... Czasami to na sklepy działa.

 

Generalnie dali Ci ramę grubo dużą i wprowadzili w błąd. Szkoda to tak zostawić przy zakupie za 4 k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i rozmawiałem z nimi na ten temat. Upierali się, że rama jest ok. Umówiliśmy się, że przejadę rowerem 30-40km na tzw. próbę, jeżeli coś będzie nie tak, to wymieniamy. Przyspieszę jednak temat, kontaktowałem się bezpośrednio z Trekiem i potwierdzili mi to co Wy na tym forum. Niestety, jako niedoświadczony w sprawach technicznych rowerzysta dałem się chyba im zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Byłem w sklepie i rozmawiałem z nimi na ten temat. Upierali się, że rama jest ok. Umówiliśmy się, że przejadę rowerem 30-40km na tzw. próbę, jeżeli coś będzie nie tak, to wymieniamy.



Nie cierpię takich mend, sprzedawców z bożej łaski, co to wszystko zrobią, żeby towar nieświadomemu Klientowi wcisnąć. :verymad:

Nazwę sklepu poproszę (może być na PW, ale zasadniej byłoby na forum) - sami sobie laurkę wystawiają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ci "sprzedawcy" powinni być obici kołkiem po jajach, a następnie powinni im łby w qutasach poobcinać, banda skurczybyków.

Przecież to świadome działanie na szkodę klienta, nawet gdyby sam chciał taki rozmiar kupić to powinni mu odradzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zmieniaj tematy, bzdury wypisujesz a następnie ściemniasz :voodoo:

Ależ tak teraz mnie olśniło. W sumie to pół cala to nie problem i 17,5" powinno być jak znalazł. W sumie tak jest a ja przedawkowałem magnez i jestem jakiś skołowany. Już mi przeszło bo się magnez skończy a u Ciebie nadal kiepsko konstrukcją zdań :teehee:

 

 

Byłem w sklepie i rozmawiałem z nimi na ten temat. Upierali się, że rama jest ok. Umówiliśmy się, że przejadę rowerem 30-40km na tzw. próbę, jeżeli coś będzie nie tak, to wymieniamy.

Trasa sasa. Uparli się sprzedać bo sezon się kończy i tyle. Wykorzystali brak wiedzy z twojej strony. Mamy koniec sezonu i sklepy nie palą się by sprowadzać sprzęt. Jeśli nie będziesz im zawracał d*py to temat się rozejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. O ile 19" jest do zniesienia pod względem wysokości (w końcu można dać niżej siodło), to przecież w grę wchodzi też długość górnej rury. Dziwnie że jeszcze nikt o tym nie wspomniał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomniałem o długości, gdybyś nie użalał się tak nad zwróceniem Ci uwagi, tylko doczytał łaskawie z jakiego powodu, nie wyskakiwał byś teraz jako "odkrywca" zbyt dużej długości :teehee:

Co jest w środku rozmiarówki nie ma nic do rzeczy, ważny jest prawidłowy dobór roweru, a to co czytam zakrawa na jakąś paranoję :bye2: nawet jeśli ktoś jeździ po bułki, zauważył by, że rama jest za długa ... nie piszę o innych aspektach jak zwrotność.



 

Czy Ty właściwie zastanawiałeś się na tym co napisałeś ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19-tkę prawdopodobnie doradzili Ci bo mniejszy rozmiar (17,5") byłby za mały. Nawet jak na 29er.

 

Cytat co najmniej tygodnia, o ile nie miesiąca.

 

 Umówiliśmy się, że przejadę rowerem 30-40km na tzw. próbę, jeżeli coś będzie nie tak, to wymieniamy.

Tu nie ma co próbować (bo i po co) tylko natychmiast wymieniać lub -jeśli nie mają mniejszego rozmiaru -oddawać.

Przejedziesz "30-40 km" i powiedzą, że rower był używany i nie mogą go przyjąć.

 

19" jest do zniesienia pod względem wysokości (w końcu można dać niżej siodło)

Można też zlecić szewcowi zrobienie butów na bardzo grubej podeszwie hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku każdy rozmiar ramy będzie dobry 15, 17,5, 19 i 21 cali. Jeżdziem na trzech ostatnich i za każdym razem było mi całkiem miło. Problem w tym że przejażdżka była jedynie na asfalcie....

 

Miarodajnym testem byłoby przejechać się w terenie, w normalnych ciuchach - wtedy można powiedzieć jaki rozmiar byłby odpowiedni. Jestem pewien że nabywca roweru nie miał takiej możliwości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uzupełnienia wątku. Rozmawiałem z właścicielem sklepu - sprowadzi mi ten sam model z ramą 17,5", powinien być w środę. Rozmowa była bardzo kulturalna, obyło się bez nacisków i problemów. Będę miał jeszcze szansę porównać obie ramy, ale decyzja wydaje się jednoznaczna. Dzięki bardzo za pomoc i wszystkie opinie. Dam znać jak sprawa ostatecznie będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

W ramach uzupełnienia wątku. Rozmawiałem z właścicielem sklepu - sprowadzi mi ten sam model z ramą 17,5", powinien być w środę. Rozmowa była bardzo kulturalna, obyło się bez nacisków i problemów. Będę miał jeszcze szansę porównać obie ramy, ale decyzja wydaje się jednoznaczna.



No i tak to powinno wyglądać od początku. :thumbsup: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...