Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co patrzę na tym forum, po necie i sklepach to wychodzi że Kross Hexagon 2008 to ATB a 2009 to MTB ?"?"

 

ps. pytam z ciekaowści a przy moim poście wyżej nie mam opcji "edytuj". Forum jest niedopracowane ?

 

Przy okazji - mógłbyś mi coś napisać o firmie HL corp ?

Edytowane przez selol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie.

Zaczynałem na PELIKANIE... :P Później miałem jakiegoś GIANTa (ukradli). Ostatnie lata jeździłem na starym TRAWERSie i makrokeszowym ARKUSie. Ten ostatni skopałem i walnąłem nim o ścianę, tak mi napsuł nerwy. Zatem czas na zakupienie roweru - szukam w cenie 900 - 1200zł

 

Jeżdżę głównie po mieście, agresywnie, mocno cisnę na pedały - szybko przyspieszam - bo i często hamuję. Lubię manewrować po chodnikach między ludźmi

(ponad 10 lat i nie miałem nigdy wypadku - uważam), dlatego też hamulce i przerzutki muszą być niezawodne. Zeskakuję z wyższych krawężników.

Robię także dalsze wypady szosą, (treningi ~50km kilka razy w tg. asfaltem) także w Beskidy (~ 150km) aby tam zboczyć na polną drogę i szutrową.

Miasto: chodniki, asfalt to 80% terenów po jakich będę jeździł. 20% to udeptane parkowe i leśne spaceraki. W związku z tym skłaniam się ku oponom semi-slick.

Mój wzrost to 170cm, waga ok. 64kg

Zależy mi na zakupieniu roweru, w którym aby zacząć naprawdę wydajną i wygodną jazdę - nie będę musiał dokupywać opon, zmieniać przerzutek, hamulców itp. Chcę kupić maszynkę, na którą wsiądę i będę kontent :)

Bardzo proszę o poradę odnośnie modelu w który celować. Z przeczytanych ok. 20stron tego tematu, mam mętlik, w związku z tym kilka kluczowych pytań:

 

- Zawsze jeździłem na kołach 26 - czy przesiadka na 28 byłaby drastyczna? Jak się one mają do mojego wzrostu i jak wpływają na manewrowość roweru?

- Hamulce tarczowe w hexagonach - czy nie są za słabe do mojej agresywnej jazdy?

- Wolnobieg kontra kaseta - jaki mają wpływ na prędkość/opór podczas jazdy czy któreś z tych zastosowań marnuje więcej energii (odczuwalne)?

- Czy każdy amortyzator na widelcach da się jakąś śrubą dokręcić - aby nie był zbyt luźny? Domyślam się, że do jazdy asfaltem przydałby się sztywniejszy,

mam nadzieję że nie będzie problemów z podrzucaniem przedniego koła na krawężniki?

 

Marki rowerów, które mnie zainteresowały:

Kellys VIPER (cena ok 900zł) - wątpliwości mam co do widelca (nie pisze że ma opcję turn&lock)

Kellys Quartz (cena ok 1200zł) - czy są to modele z bardziej szosowymi oponami semi - slick?

Wychwalany na tym forum KROSS Hexagon V6 2008r. - czy te tarczowe hamulce nie będą za słabe do w/w jazdy?

KROSS LEVEL A2/A4 - cena trochę "wyłazi" ponad pułap - czy warto?

 

Kellys mi się bardziej wizualnie podobają B)

Bardzo proszę o poradę, lub może zasugerowanie jeszcze innej ciekawej marki..

Dziękuję z góry i POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Kellys Quartz ma opony podobne do semi-slick.

Co do rozmiaru kół, jeżeli w dalszym ciągu chciałbyś szaleć po mieście (należy pamiętać kto ma pierwszeństwo!) to tylko koła 26", Cross już ciebie w tym ograniczy, jest trochę mniej zwrotny i tak komfortowo się nie pokonuje krawężników czy też przejezdza po trawnikach. Czy Hexagon jest zachwalany na tym forum - osobiście jakoś tego nie zauważam ale złą konstrukcją nie jest i jest godny uwagi w swoim przedziale cenowym, o hamulcach mogę powiedziec tylko tyle że waże 85kg i sobię dają radę przy szybszej jeździe, na v-ki bym nie wrócił. Kross Level A2 2009, dobry osprzęt Alivio, amortyzator XCR z blokadą skoku, jak dla mnie potrzebna rzecz w mieście, ale najlepiej z tych wszystkich zaproponowanych przez Ciebie prezentuję sie Level A4 2008, a to dlatego że ma niską wagę, pełny osprzęt Deore i w zależności od wersji amortyzator XCR lub Dart 2. Jeżeli cenisz głownie miasto to mój wybór padłby na A4.

Cross zwiększa komfort jazdy, jak dla mnie jest bardziej spokojny, przez 3 tyg poruszałem sie Crossem taty bo mój rowerek leżał uszkodzony, przeszkadzała mi jego słabsza zwrotność, brak tak fajnej możliwości jeżdzenia pomiędzy ludźmi (duża mniejsza pewność), większa trudnośc w skracaniu drogi po trawniku, ale był lepszy na dłuższe trasy, lepiej pokonywało sie nim nierówne nawierzchnie dróg/chodników,ale mój czas przejazdu z punktu A do B po mieście sie zwiększył dlatego tym bardziej się cieszę że wróciłem na swojego MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzę na tym forum, po necie i sklepach to wychodzi że Kross Hexagon 2008 to ATB a 2009 to MTB ?"?"

 

ps. pytam z ciekaowści a przy moim poście wyżej nie mam opcji "edytuj". Forum jest niedopracowane ?

 

Przy okazji - mógłbyś mi coś napisać o firmie HL corp ?

Tak hexagony rożnią się geometrią ramy, modele 2009 odziedziczyły ją po Levelach a2/a4/a6 2008

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie.

 

http://www.allegro.pl/item720246069_kellys_quartz_2009_17_5_cala_gratis_warszwa.html

 

Przy odbiorze osobistym mam go za 1200zł - czy sprzęt godny uwagi?

Jeszcze znalazłem GaregoFishera:

 

http://www.allegro.pl/item741302857_nowy_gary_fisher_advance_09_wyprzedaz.html

 

Czy to klasa nawiązująca osprzętem itd.. "walkę" z A2/A4 ?

Oprócz śmigania po mieście, tak jak pisałem w poprzednim poście,

lubię także przypuścić odleglejszą szarżę za miasto - wtedy daję z siebie maximum,

pragnę rozwijać prędkości ponad 40km/h Dam radę na którymś sprzęcie?

 

Dziękuję z góry za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ;) Co byście polecali - hexagona v4 czy Kelly's Scrape? :) A może coś innego w tej cenie? :P

Rowery dość zbliżone do siebie (mam na myśli hexagona V4 2009). W Hexagonie jest kaseta a nie wolnobieg jak to w Scarpe, za to scarpe ma Alivio z tyłu co jest niewątpliwym plusem, V4 odziedziczył dobrą ramkę od levelów 2007/2008. Jeżeli różnica w cenie nie będzie większa jak 100zł brałbym Kellysa, w innym wypadku Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery dość zbliżone do siebie (mam na myśli hexagona V4 2009). W Hexagonie jest kaseta a nie wolnobieg jak to w Scarpe, za to scarpe ma Alivio z tyłu co jest niewątpliwym plusem, V4 odziedziczył dobrą ramkę od levelów 2007/2008. Jeżeli różnica w cenie nie będzie większa jak 100zł brałbym Kellysa, w innym wypadku Krossa.

 

Po poł roku zmieniam i tak i tak na Deore. Wytłumaczysz mi jak działa tam ten wolnobieg? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oO działa tak samo jak kaseta, różnica jest w koronkach, kaseta przeważnie jest od 32T - 11T natomiast wolnobieg 34/32T - 14T + wolnobieg jest mniej wytrzymałą konstrukcją w przeciwieństwie do piasty pod kasetę. Jednym słowem koła pod kasetę są bardziej przyszłościowe :P tutaj już zależy jak dużo jeżdzisz, jezeli niewiele i tylko po bułki do sklepu czy też na jakąś wycieczke wolnobieg będzie wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam, wprowadziłem Ciebie w bład, obydwa rowery są oferowane z wolnobiegiem, pomyliła mi się ich konfiguracja w zależności od rocznika. Więc wybierz ten na którym lepiej będziesz się czuł. Scarpe tylko wtedy jak będzie do 100zł droższy od Hexagona.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

Mam 180 wzrostu waga ok 70kg. czynnie uprawiam rajdy (do tej pory na nogach).

Mam zamiar zakosztować adrenalinki podczas rajdów z wykorzystaniem roweru. Może trochę wyścigów MTB.

Nadmienic muszę, że nie mam pojęcia na co mam zwrócić uwagę przy kupnie roweru.

Poszukuje rowerku w cenie do 2000zł, jestem człowiekiem oszczędnym więc czym taniej tym lepiej.

 

Wszystkie uwagi bedą cenne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam 180 wzrostu waga ok 70kg. czynnie uprawiam rajdy (do tej pory na nogach).

Mam zamiar zakosztować adrenalinki podczas rajdów z wykorzystaniem roweru. Może trochę wyścigów MTB.

Nadmienic muszę, że nie mam pojęcia na co mam zwrócić uwagę przy kupnie roweru.

Poszukuje rowerku w cenie do 2000zł, jestem człowiekiem oszczędnym więc czym taniej tym lepiej.

 

Wszystkie uwagi bedą cenne.

Nie trafiłeś zabardzo z tematem http://www.forumrowerowe.org/topic/59895-rower-mtb-za-2000zl/ <-napisz tutaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Primo Witam Was jako nowy.

Secundo pozwoliłem sobie podczepić się do postów i zapytać szanownych kolegów o pewną sprawę-otóż.

Pierwotnie chciałem zakupić sobie

 

http://rowerowysklep.pl/rower-specialized-hardrock-sport-black-p-4493.html?cPath=21_341

 

jednak gdy zadzwoniłem do sklepu powiedziano mi że nie ma ich już jak że no wiadomo dawno po '08 sezonie.

Zaoferowali mi jednak ten model:

 

http://rowerowysklep.pl/rower-specialized-hardrock-disc-charcoal-p-4484.html?cPath=21_341

 

Ja jednak troszkę poczytałem i te przerzutki przednie nie są uznawane chyba za zbyt fajne.[być może się mylę i będzie to uzasadnione jako że o sprzęcie generalnie mało wiem]

 

Jeśli Panowie uważają że jest coś fajniejszego w przedziale cenowym tak do 1200zl to proszę polećcie mi takowy sprzęt. Generalnie jeżdżę dużo na rowerze po różnych nawierzchniach troszkę skaczę ogólnie lubię "pociorać" sprzęt.

Proszę poradę pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możę Kross Level A2 XT 2009 http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-xt-2009-p-61.html (1399zł przekracza budżet ale rowerem warty tej ceny) lub Kross Level A2 2009 wersja na v-brake http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-2009-p-59.html 1159zł. Którego byś nie wybrał na pewno pod względem osprzętu wypadają lepiej niż podane przez Ciebie :) warto je rozważyć.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 rowerów co afly podał wybralbym kross'a na tylniej przerzutce rama mysle ze dobre baza na rozbudowe ale inne komponenty sa do bani i bedziesz musial włozyc sporo kasy zeby miec dobry rower ale jak do jazdy po miescie i niedzielne wypady do lasu wystarczy :)

Moze jaka uzywka??....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no piękny i hmm tył deore.

chyba na niego się skuszę ale mam takie jeszcze małe pytanko-rama dla mnie 19 czy 21? mam 190 cm wzrostu. Jedni mówią że taka inni że taka a ja na żadnej nie siedziałem.

Mój dotychczasowy rower sluzyl mi ok 12 lat więc nie zwracałem uwagi na geometrie etc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...