Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest lepszy/solidniejszy rower typu Unibike Viper GTS w podobnej cenie ?

Zależy czego oczekujesz od roweru i w jakim terenie będziesz sie poruszał, tutaj okazja według mnie ale wiadomo, w teren tym raczej się nie pojedzie http://allegro.pl/item1039746030_hit_kross_street_scraper_miejski_przecinak.html - do miasta cud miód itp :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Unibike evo. też mielem na oku (1400zl), poczytałem troche o nim i o krossie którego mi zaproponowales. Atutem dla mnie w krossie jest cena i hamulce, jednak natrafiłem na negatywne opinie co do armora, przy mojej wadze 80kg mam obawy ze może długo nie wytrzymać. Z koleji unibike evo. zebrał bardzo pozytywne opinie pod względem wytrzymalości i nieawaryjności. Nie chce juz was męczyć za duzo wiec prosze o porównanie tych 2 rowerów pod względem wystrzymalości i nieawaryjnosci w kontekscie szybkiej jazdy w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czego oczekujesz od roweru i w jakim terenie będziesz sie poruszał, tutaj okazja według mnie ale wiadomo, w teren tym raczej się nie pojedzie http://allegro.pl/item1039746030_hit_kross_street_scraper_miejski_przecinak.html - do miasta cud miód itp :icon_wink:;)

 

 

jednak wolałbym coś z amortyzatorem przednim

Edytowane przez banan100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Unibike evo. też mielem na oku (1400zl), poczytałem troche o nim i o krossie którego mi zaproponowales. Atutem dla mnie w krossie jest cena i hamulce, jednak natrafiłem na negatywne opinie co do armora, przy mojej wadze 80kg mam obawy ze może długo nie wytrzymać. Z koleji unibike evo. zebrał bardzo pozytywne opinie pod względem wytrzymalości i nieawaryjności. Nie chce juz was męczyć za duzo wiec prosze o porównanie tych 2 rowerów pod względem wystrzymalości i nieawaryjnosci w kontekscie szybkiej jazdy w terenie.

Amortyzatory w obydwu roweruch są takie same (Evolution vs Level A2 XT 2009), pod względem osprzętu u Krossa masz manetki lepsze, korba przemawia za Unibike i tutaj rożnica będzie zauważalna, jedyne co jeszcze mogę dodać to to że, używam kół które są w Kross`ie i jestem z nich bardzo zadowolony (waże 84kg i przejechane mają 1700km głównie w terenie). Jeżeli jeździsz w warunkach suchych głównie, po mieście, lekkim terenie, jak najbardziej brałbym Unibike ale nie wykluczałbym również Kross`a, jeżeli lubisz poszaleć w błocie, deszczu, tarcze to jednak tarcze - osobiście za to je cenie :icon_confused: . Wyboru łatwego nie masz, osobiście sam nie wiem co bym wybrał, raczej sugerowałbym się ceną.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Powoli zapinam budżet na rower. Interesuje mnie Kross Level A2. Nurtuje mnie tylko jedno, czy kupić wersję z V-kami czy z tarczami Tektro? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Podaj teren w jakim jeździsz, zastosowanie roweru, warunki w jakich lubisz/często się poruszasz, fundusze oraz roczniki tych Leveli A2 (co roku ich konfiguracja ulega zmianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren: Leśne ścieżki, przeważnie kamieniste, trochę zjazdów ogólnie pagórkowaty teren (http://images.photo.bikestats.eu/zdjecie,600,64909,droga-z-jawornickiej-kopy.jpg.) Rower ma mi służyć do codziennej jazdy do szkoły i na popołudniowe przejażdżki rowerem żeby się, że tak powiem wyszaleć. Nie mam zamiaru skakać na nim czy coś w tym stylu. Fundusz to 1600-1800zł. Co do roczników to mnie to nie obchodzi, byle był nowy i najlepszy w tej cenie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Level A2 XT 2009 był na allegro.pl ostatnio po 1299zł, ale ja bym patrzył na Kross Level A4 2009 do utargowania w mudserwis.com na 1800zł ;) - tutaj podałem Ci rowery z hamulcami tarczowymi, nie wiem czy je wykorzystasz, kierowałem sie bardziej swoimi wymaganiami, jeżeli jeździsz głównie w suchych warunkach, i nie lubisz ubabrać się porządnie w błocie, lepsze bedą V-brake, ale wtedy to poszukałbym czegoś innego niż Level A2 za tą kwotę :) NP: Unibike Evolution

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Afly! Myślałem, że w tym przedziale cenowym najlepszy jest Kross Lvl A2 ale jak widzę piszesz że są lepsze z V-kami. Może podać kilka przykładów? Mam 180cm wzrostu, jaką ramę mam wybrać?

 

P.S Afly dwa + dla ciebie!

 

 

EDIT:

 

Co myślisz o tym? http://allegro.pl/item1061927670_kross_level_a4_okazja.html

Edytowane przez Matt19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super okazja zwłasza jak rozmiar butów SPD będzie dla Ciebie dobry ;) - co do przykładów rowerów to najlepiej sam powrzucaj troszkę, głównie szukałbym wsród Kross`ów, Unibike`ów, Kellys`ów. A teraz lece pod prysznic, bo deszcz mnie złapał na "treningu".

Dopiero zauważyłem i rama może być mała - raczej szukałbym 18", 16" przy bardziej agresywnej jeździe tylko by przeszła jak już - ale to tak na siłe trochę. Rama konstrukcyjnie jest świetna w tej cenie.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napisałem temat na forum, ale nikt nie odpisał, a tutaj chyba ludzie zaglądają częściej. Chcę kupić górala do 800 złotych i wpadł mi w oko rowerek Merida K-Five http://allegro.pl/item1049973093_merida_k_five_nowy_model_niska_cena_od_ss.html . Ma mi służyć do przejażdżek co parę dni do 30 kilometrów. Chciałbym poznać wasze opinie o tym rowerze. Jestem też otwarty na propozycje innych górali. Chcę też wiedzieć jaki rozmiar ramy mam wybrać. Aktualnie jeżdżę na 20" i nie narzekam. Mam 175cm wzrostu i 73cm od ziemi do krocza. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się. Długość nogi to u mnie 82 centymetry (wcześniej źle zmierzyłem). Wychodzi na to, że powinienem mieć 19", czyli chyba kupię 20", bo 19 nie ma. Jeszcze jakieś rady dotyczące roweru lub doboru ramy?

http://www.bike-x-perts.com/images/Rahmen-Sitzhoehen.pdf - tabela przydatna, ja bym nie brał większej jak 19". Co do rowerku to http://www.allegro.pl/item1054858477_profesjonal_mtb_na_alivio_sr_suntour_sprawdz_go.html - lepszej opcji za 800zł na 100% nie znajdziesz :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Któryś już raz polecasz ludziom tego Kandsa. Masz coś wspólnego ze sprzedawcą? On Mielec, ty też, nie wygląda to wiarygodnie. Poza tym powiedz im jeszcze co mają zrobić w razie usterki jakiejś, kto serwisuje te Kandsy, bo net milczy na ten temat, nawet strony Kandsa nie ma, serwisu pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś już raz polecasz ludziom tego Kandsa. Masz coś wspólnego ze sprzedawcą? On Mielec, ty też, nie wygląda to wiarygodnie. Poza tym powiedz im jeszcze co mają zrobić w razie usterki jakiejś, kto serwisuje te Kandsy, bo net milczy na ten temat, nawet strony Kandsa nie ma, serwisu pewnie też.

Z kąd jest ten allegrowicz to nawet nie wiedziałem, i nie mam z nim nic wspolnego.

http://www.transrower.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1&Itemid=2

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Piszę tu, bo mój temat chyba umarł. :)

 

Otóż przymierzam się do kupna roweru MTB właśnie do 1000zł.

Jeżdżę głównie po ścieżkach rowerowych i asfalcie, ale że mam niedaleko domu las, to i piaszczysto-korzeniasto-szyszkowe ścieżki też będę zaliczał. :) Na rowerze robię w wakacje kilkanaście-kilkadziesiąt km dziennie. Zdarza mi się skoczek jakiś zrobić czy na krawężnik wjechać, ale z reguły jeżdżę łagodnie. :)

 

Najbardziej skłaniałem się w stronę Unibike Fusion, ale zniechęca mnie jego geometria (taka jakaś rama prosta.. zbyt prosta) i trochę opony. Nie mam zamiaru nic zmieniać w nowo kupionym rowerze. Chcę mieć opony terenowe (w terenowych po ulicy dobrze, ale w szosowych po terenie już nie ;) ), ale Unibike ma.. yy.. zbyt terenowe. :P

 

Obecnie najchętniej patrzę na Rockridera 5.2 (chciałem 5.3, ale mają 2 modele tylko.. we Francji..). :) Dobry osprzęt, geometria ramy mi pasuje, opony nie są tak bardzo terenowe jak we Fusionie i kolejny plus - mam bardzo blisko do Decathlonu. :) Trochę twardy widelec ze skokiem amortyzatora zaledwie 70mm, ale nie sądzę, żeby więcej było potrzebne.

 

Aha - proszę mi nie proponować rowerów crossowych. Nie podobają mi się i nie radzą sobie dobrze w terenie, więc dziękuję. :)

 

Dane użytkownika (mnie :) ):

  • wiek - 15 lat,
  • wzrost - 186cm (+/- 1cm),
  • waga - 73kg (+/- 3kg).

 

Czekam na odpowiedzi,

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, niech Ci będzie, ale ta rama... :icon_mrgreen: "Rama sercem roweru"

 

Mam jeszcze jedno pytanie, bardziej w formie ciekawostki - czy zakładając, że kupię tego RR mógłbym bez większych problemów zamontować widelec z większym skokiem i hamulec tarczowy hydrauliczny na przednie koło?

Pytam, bo może kiedyś mnie najdzie, a po co od razu nowy rower kupować. :P

 

W środę jadę go przetestować, a w sobotę może już kupię.

Ale miło by było, jakby ktoś wypisał jego zalety i wady, najlepiej ktoś, kto miał z tym rowerem styczność.

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike Fusion będzie najlepszym wyborem z tych co podałes, ponieważ ma kasetę z tyłu i dobry stosunek cena jakość, od razu odrzuciłem Kross Hexagon V4, Unibike Mission, Kands Energy 1300, Kellys Radius, ponieważ mają z tyłu wolnobieg (mniej trwałe rozwiązanie w porównaniu z piastą z mocowaniem pod kasetę), Merida odpadła z powodu według mnie nieadekwatnej ceny do wyposażenia. Ale biorąc Unibike Fusion pasowałoby zmienić oponki na inne ;) , Kellys Radius jest ciekawy z powodu sztywnego przedniego widelca - jednak ciężki. Kands prowadzi wsród rowerów do 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...