Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się na Krossa A2 i w mudserwis.com już niema modeli 2009. Sprzedawca zaproponował A2 z 2010 za 1150 gdyż wcześniej się umawialiśmy na model z 2009 ale wszystkie 19" w międzyczasie zostały wyprzedane.

Warto brać za tą cenę? Chyba tylko z tyłu jest Altus zamiast Alivio.

Dziś w sklepie byłem szukać kartonów do wysyłki mojego staruszka GT i właśnie widziałem KROSS Level A2 -> taki http://www.rowerek.pl/_var/files/Level%20A2_big.jpg

Tyle że na hamulcach TEKTRO Tarczówki Tektro Auriga + Kaseta 7 + Tył XT za 1130zł :) fajna nawet ramka w nim jest choć w A6 o wiele lepsza a klamki jak by plastikowe po zakupie bym momentalnie wymienił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. klamki jak by plastikowe po zakupie bym momentalnie wymienił...

tzn? Masz na myśli ich pracę czy też wygląd? Klamki te są metalowe nie plastikowe ;)

Pytaj o tego A2 XT 2009 - ciekawe ile zejdą z ceny.

 

Hexagon V4 vs Unibike Fusion

unibike ma lepszy osprzęt acera/alivio, natomiast hexagon TY/acera - i tutak rożnica w działaniu juz jest do odczucia, jednak biorąc unibike jak w wcześniejszych postach napisałem musisz się liczyć z wymianą opon bo to są poprostu kloce, najlepiej na Kenda Karma Kevlar 2.0 i spokojnie dasz rade smigac w terenie oraz po mieście, inaczej to będzie udręką na standardowych oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem A2 2009 na ramie 21".

Byłem jeszcze raz w sklepie przymierzyć i myślę że będzie odpowiednia.

1189zł za:

-Kross level a2 2009 21"

-Siodło Selle San Marco BLAZE zamienione na URBAN MODERATE TRAVEL LITE oraz odrazy zamiast tych Trax Trail Trax 26 x 2.1 będą Sliki 1.9 Kendy

-olej do łańcucha

-błotniki Raport Set

 

Dzięki wszystkim, w szczególności afly za pomoc w doborze roweru, jak tylko dostane paczkę to napisze czy to dobrze wydane pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagon V4 vs Unibike Fusion

unibike ma lepszy osprzęt acera/alivio, natomiast hexagon TY/acera - i tutak rożnica w działaniu juz jest do odczucia, jednak biorąc unibike jak w wcześniejszych postach napisałem musisz się liczyć z wymianą opon bo to są poprostu kloce, najlepiej na Kenda Karma Kevlar 2.0 i spokojnie dasz rade smigac w terenie oraz po mieście, inaczej to będzie udręką na standardowych oponach.

 

Czyli Unibike z nowymi oponkami kosztowałby ok. 1080 zł. W sumie to te 1200 zł mógłbym wydać na rower. Przeszukałem allegro i znalazłem jeszcze kilka ciekawych propozycji: Romet Rambler, Muddyfox Tombstone i Mongoose Tyax. Chyba, że polecacie coś innego w cenie 1200 zł. Rower będzie śmigał po mieście i w terenie. Romet wydaje się całkiem ciekawy, ale martwi mnie trochę rozmiar ramy bo w tej cenie są tylko 17" a ja mam 178 cm wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro budżet do 1200zł to najlepszym ruchem będzie kupno Kross`a Levela A2 2009 ,a więc wykonanie ruchu takiego jaki zrobił Kamil1231 , co do rometa, zrezygnuj ze względu na amortyzator oraz hamulce - które jak dla mnie są pseudo hamulcami - problemy z regulacją/siłą, MUDDYFOX TOMBSTONE - jest wielką dla mnie niewiadomą, nie spotkałem się z taką marką wcześniej, rownież na aukcji waga roweu nie jest podana, a ta jednak odgrywa ważną rolę, jedyne co wstępnie mogę się czepić fatalnego i zapewne cięzkiego amortyzatora. Mongoose, również amortyzator nie zadowalający, korbę taką załatwiłem po 650km+, ciekawią mnie piasty w tym rowerku, czy mają mocowanie pod ewentualne hamulce tarczowe w przyszłości, na zdjęciu tego nie widać a z opisu wynika co innego - bardzo dobra ewentualnośc by to była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem A2 2009 na ramie 21".

Byłem jeszcze raz w sklepie przymierzyć i myślę że będzie odpowiednia.

1189zł za:

-Kross level a2 2009 21"

-Siodło Selle San Marco BLAZE zamienione na URBAN MODERATE TRAVEL LITE oraz odrazy zamiast tych Trax Trail Trax 26 x 2.1 będą Sliki 1.9 Kendy

-olej do łańcucha

-błotniki Raport Set

 

Dzięki wszystkim, w szczególności afly za pomoc w doborze roweru, jak tylko dostane paczkę to napisze czy to dobrze wydane pieniądze.

 

Możesz zdradzić adres sklepu, w którym udało Ci się dorwać A2 2009?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w takim razie 17" odpada. W sumie i tak przy obecnej pogodzie za bardzo nie pojeżdżę, a za dwa tygodnie wypłata więc mógłbym poczekać i zwiększyć limit do 1500 zł. Niestety Kross A2 XT 2009 odpada ze względu na kolor. Znalazłem jeszcze Level A4 D 2 z 2008- warto? Ewentualnie co innego w tej cenie?

Edytowane przez screws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić rower do max 1300zł, myślę nad Levelem A2. Jednak obecnie jestem kontuzjowany na rowerze będę mógł jezdzić dopiero w czerwcu. Czy jest sens teraz męczyć się o kulach po sklepach (wsiąść na rower mogę, z jazdą już gorzej) i kupić A2 2009 czy odpuścić i kupić nowy rower w czerwcu? Czy nie okaże się ze w czerwcu za te pieniądze kupie rower o klasę gorszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, jeżeli chcesz kupić w sklepie stacjonarnym nie poprzez internet warto byloby jeszcze łapać okazję, bo sezon tutuż i ceny pójdą w góre, modele na 2010 rok bedą długo trzymały cene do września. Level A2 2009 - dobrze typujesz, i tych rowerów z dnia na dzien będzie coraz mniej dostępnych w popularnych rozmiarach, warto byłoby się teraz rozejrzeć za rowerem, jednak z kulami wiem jak to jest bo obecnie paskudnie skręciłem staw skokowy i mam to samo, w ten sam sposób się poruszam :icon_mrgreen:. Może się okazać ze w czerwcu za te same pieniądze kupisz gorszy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze podzwonić po sklepach i popytać o dostępność w takim razie. Jak na razie i tak muszę poczekać z tydzień bo nie mogę fizycznie wsiąść na rower i się do niego przymierzyć. Miałem rekonstrukcje więzadła krzyżowego i jeszcze dobrze zgiąć kolana nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doszedł do mnie Level a2 i z przodu przerzutka zamiast alivio jest altus która strasznie ciężko chodzi :verymad: . Co z tym robić :)

Edit. Sprzedawca mnie oszukał. Zamawiałem rocznik 2009 przysłali mi 2010. Co z tym zrobić. Mogę go zwrócić ale musiał bym go przesłać na swój koszt, opłaca się, znajdę jeszcze A2 2009 w tej cenie?? (za rower zapłaciłem 1150zł)

Zawiodłem się na mudserwis.com

Edytowane przez Kamil1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy znajdę za tą cenę innego level a2? czekałem na niego tydzień, żeby pojeździć jeszcze w ferie a tu odsyłać... A może próbować odzyskać część kasy w postaci gadżetów do roweru, jakiś liczni albo coś.

Bo co innego z takim osprzętem za 1100zł dorwę.

Sprzedawca powiedział że wysłali model 2010 bo na sklepie już niema modeli 2009.

Edytowane przez Kamil1231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross na rok 2010 podyktował ceny podobne jak konkurencja oszczędzając na osprzęcie montowanym do rowerków, zrobisz jak będziesz uważal ale amorek nie jest wysokich lotów w tym A2 2010, XCM a XCR - rożnica jest wyczuwalna. Z drugiej strony wątpie czy znajdziesz A2 2009 jeszcze w odpowiednim dla siebie rozmiarze, ciężka sprawa, jeżeli czujesz się na siłach ze zakończysz sprawę odsyłaj rower i bierz tego Unibike Flite, jeżeli nie chcesz kombinować zostań przy tym co masz, jednak to nie to samo co A2 2009.

 

Poprawka:

Unibike Fusion nie Flite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...