Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem kilka postów wyżej przymierzam się do zakupu porządnego roweru ;). Pytanie do expertów, który rower jest lepszy:

 

Kross Level A4 2010

http://www.mudserwis.com/rower-kross-level-a4-2010-p-425.html?osCsid=1ae6d3bc45c7107c8b0c39b482e13f85

 

Czy Kross Level A4 2009

http://www.mudserwis.com/kross-level-a4-2009-p-58.html?osCsid=1ae6d3bc45c7107c8b0c39b482e13f85

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem kilka postów wyżej przymierzam się do zakupu porządnego roweru :yes:. Pytanie do expertów, który rower jest lepszy:

 

Kross Level A4 2010

http://www.mudserwis.com/rower-kross-level-a4-2010-p-425.html?osCsid=1ae6d3bc45c7107c8b0c39b482e13f85

 

Czy Kross Level A4 2009

http://www.mudserwis.com/kross-level-a4-2009-p-58.html?osCsid=1ae6d3bc45c7107c8b0c39b482e13f85

 

?

Kross Level A4 2009

P.S. W opisie Kross`a Level`a A4 2010 widzę pewien bład bo są podane manetki alivio, które obsługują 8 przełożen z tyłu, a kaseta jest podana 9-rzedowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skłaniam się do kupna roweru MTB za 1000zl.

Jeżdzę amatorsko, głównie po scieżkach rowerowych, asfalcie, zdarza się po drodze piaszczystej.

Nie jestem za bardzo w temacie, który rower lepszy i dlaczego itp.

Dlatego zwracam się z ogromna prośbą o pomoc;-)

Chciałbym tez wiedzieć dlaczego ten rower a nie tamten.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wiek 17. Wzrost ok. 185-6. Waga około 63kg

Edytowane przez maciejus000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moje pytanie dotyczy kupna wprawdzie roweru używanego, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi więc nie chcę zakładać osobnego tematu.

Rower ma być dla żony więc nie będzie jeżdżony ekstremalnie tylko raczej rekreacyjnie.

Co sądzicie zatem o tym Giancie?? Zdjęcia można obejrzeć tutaj. Mam możliwość kupna go za bardzo dobrą cenę. Jedyne co mnie zastanawia to czy nie będzie za duży - żona ma 170 cm a rama 18".

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)

Edytowane przez Ros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejus000

 

Polecę Ci Rockridera 5.2 z Decathlonu. :laugh: Kilka godzin temu na nim jeździłem i rozmawiałem z właścicielem o nim. Zero problemów. Bardzo dobrze hamuje, przerzutki płynnie się zmieniają a amortyzator pomimo niskiego (70mm) skoku jest całkiem niezły. Do tego wygodny. :) A serwis i obsługa DH są bardzo kompetentne.

 

Osobiście bezsprzecznie przymierzam się do zakupu tego cuda. Gorzej, jak masz daleko do Decathlonu.

 

 

EDIT:

 

Skoro jeździsz głównie po asfalcie i ścieżkach, to nie myślałeś nad jakimś crossem?

Edytowane przez Cragmite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ten cross ? I czym sie różni od MTB ? Lżejszy ? Szybszy?

http://www.forumrowerowe.org/topic/41728-typy-rowerow/ -typy rowerów

 

Witam,

 

moje pytanie dotyczy kupna wprawdzie roweru używanego, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi więc nie chcę zakładać osobnego tematu.

Rower ma być dla żony więc nie będzie jeżdżony ekstremalnie tylko raczej rekreacyjnie.

Co sądzicie zatem o tym Giancie?? Zdjęcia można obejrzeć tutaj. Mam możliwość kupna go za bardzo dobrą cenę. Jedyne co mnie zastanawia to czy nie będzie za duży - żona ma 170 cm a rama 18".

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi ;)

jak możesz to podaj tą kwotę za jaką możesz go kupić, według tabeli rama powinna podejsc, ale przymiarka powinna być wskazana jeżeli rower ma widzieć góry itp, myśle że 1300zł to dobra cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możesz to podaj tą kwotę za jaką możesz go kupić, według tabeli rama powinna podejsc, ale przymiarka powinna być wskazana jeżeli rower ma widzieć góry itp, myśle że 1300zł to dobra cena ;)

No właśnie jakbyś zgadł bo ok. 1300 zł :) Dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez Ros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie, mógłbyś mi pokazać jak to wygląda, i dlaczego akurat cross lepszy na takie warunki?

I mam pytanko, jak oceniasz hexagona v2,v3,v4. Koledzy mają i sobie go chwalą.

Z góry dzięki;-)

PS. Jeszcze zielony w sprawach roweru:D

 

Kolega afly Ci "wyjaśnił" czym jest cross. :)

A co do oceny tych Krossów, to nie miałem z nimi styczności i jakoś mnie jeszcze nie urzekły niczym. Z MTB polecam Ci wspomnianego wcześniej RR 5.2 (świetny rower) lub ewentualnie Unibike Fusion '09 (2010 ma pedały innej firmy i jest inaczej pomalowany. no i oczywiście droższy. :P ) o ile pasuje Ci jego geometria. Ja chciałem kupić Fusiona, ale już z samego wyglądu i kształtu ramy mi nie podchodzi, więc RR 5.2 będzie jak znalazł. :)

 

P.S.

W rowerach siedzę od niedawna i też nie mam dużej wiedzy na ich temat. Jak na razie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się problem podczas zakupu Krossa Lvl A4. Otóż MudSerwis ma tylko ramy 16" i 18". Nie wiem czy 18" nie będzie na mnie za mała przy wzroście 179cm i wysokości od stopy do klejnotów 77cm. Przypominam, że nie będę jeździł tylko po górach i lesie, również ma to być rower na wycieczki asfaltowe. Miałem kiedyś Gianta Terrago, który miał ramę 19,5" i był na mnie troszkę za mały. Proszę o pomoc.

 

Pojawił się problem podczas zakupu Krossa Lvl A4. Otóż MudSerwis ma tylko ramy 16" i 18". Nie wiem czy przy moim wzroście 180cm i długości od stopy do klejnotów 77cm rama 18" nie będzie za mała. Przypominam, że rower ma być uniwersalny, tzn ma się nim dobrze jeździć w terenie i na asfalcie.

 

P.S Kiedyś miałem Gianta Terrago z ramą 19,5" i był na mnie troszkę za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nie wiem :icon_cool:. Lubie jeździć w terenie i będę w nim częściej jeździł, no ale chce również pojeździć w dobrych warunkach po asfalcie :thumbsup:.

Teraz mam jakoś takie wyobrażenie że nie szalejesz w terenie, i upadki Ci się nie zdarzają, więc przymiarka byłaby wskazana, osobiście (ale to ja bym zrobił) brałbym 18", jednak jeżeli jeździsz w lekkim terenie, bez podjazdów, szybszych zjazdów, 20" będzie ok. wiadomo, im większy rozmiar ramy tym również dłuższa górna rura itp itd. Przymiarka byłaby tutaj naprawdę wskazana. Co rozumiesz poprzez dobre warunki po asflacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko znaleźć teraz takiego Krossa gdzieś blisko mnie z ramą 18" i 20" :icon_cool:. Będzie to trudne, ale chyba najbezpieczniejsze. Bo co mi po rowerze który nie będzie mi odpowiadał.

 

Z tymi warunkami to chodziło mi o to, żeby było wygodnie :thumbsup:.

 

Obdzwoniłem wszystkie sklepy Krossa w pobliżu i wiele sklepów Krossa w Polsce i żaden nie ma Level A4 2009 z większa ramą niż 16" lub 18" :|. Więc chyba będę zmuszony przerzucić się na inny model roweru :/. Chyba, że ktoś z forumowiczów ma dojście do rozmiaru 20" albo wie gdzie można kupić?

Edytowane przez Matt19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do MudSerwis i Pan polecił mi ramę 18" i mówił że sprawdzi się w terenie i na prostym więc wezmę taki rozmiar. Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli!!! Dzięki chłopaki, jak będę miał rower to się podzielę wrażeniami :icon_cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...