Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

o kellu`s scarpe sluch zaginal - osprzet wydaje sie bardzo dobry, tylko podobno cos nie tak z rama...kellys scarpe jest z nieco innego przedzialu cenowego (raczej kolo 1400zl), ale ze wzgledu ze mam mozliwosc kupna po takiej cenie to pytam. sadze iz problem z rama to moglyby byc w makrokeszach, a nie w takiej roznicy cenowej +-100zl

 

co do ramy to zawsze każdy znajdzie + i - przy rowerach w takiej cenie. też mogę kupić Scarpe za 1100 zł (przeceniony z 1300) i zastanawiam się pomiędzy nim a Unibike Fusion (http://www.unibike.pl/fusion.html) za 1259 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na crossfire nawet przez dluzszy czas patrzylem... moze opisze dokladniej przeznaczenie: mieszkam w trojmiescie, a co za tym idzie mam do wyboru zroznicowane szlaki

-mozna wyjechac za miasto, gdzie czlowiek czasami musial pojechac jakas droga polna o bardzo kiepskiej jakosci

-mozna pojechac do lasu i jechac po asfaltowej, lub po prostu wyznaczonej sciezce - w porach wilgotnych przewaznie napotkamy bloto, laczy sie to rowniez ze stromymi wzniesieniami

nie jestem z kolei czlowiekiem ktoremu w glowie jakies skoki na hopkach czy super szybkie zjazdy - choc lubie jedna trase gdzie zjezdza sie z duza (jak dla mnie!) predkoscia po lesie gdzie sciezka wlasnie sie urywa.

boje sie ze cross moze mnie ograniczyc, mam w planach wycieczki do 100km, choc najczesciej prawdopodobnie beda to okolo 30-40km. terren zroznicowany, po napotkaniu 10 korzenia na godzine nie chce sie denerwowac ze zle wybralem, bo nie o to w tej zabawie chodzi;)

marekwini

Odpowiem w ten sposób - na crossie z 21 biegowym napędem wjeżdżałem na podjazdy na które inni na MTB nie dawali rady, na MTB przesiadłem się tylko dlatego , że jeżdze 90% w terenie - i cały czas twierdzę, że na szosie czy szutrze cross wygrywa.

Z tego co czytam o twoich preferencjach - stawiam na crossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić nowego Wheeler'a PRO 600 (rok 2008) za 850zł (zamiast 999zł) i... pewnie się zdecyduję :P

może z czasem będę wymieniał sobie jakieś elementy - nie potrzebuję roweru do długich i ciężkich tras a crossy... nie podobają mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz zakupilem http://www.unibike.pl/fusion.html dostalem do tego oswietlenie na przod i tyl, oslone neoprenowa na rame zeby lancuch nie obijal i zabezpieczenie na klucz w postaci linki stalowej troche grubszej, mam nadzieje ze mi posluzy troche ten rower

 

Też przymierzam się do kupna tego rowerku. Gdzie i za ile go kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplacilem za niego 1259zl juz z tym wszystkich gratis, musialem czekac na rame 21 cali bo kolorze tym co chcialem to mieli tyko 19, wszedzie mowiono mi ze nie ma szans zamowic innej ramy a ja swoj bralem w Białymstoku w sklepie Olympic Sport, z tego co wiem to oni takze wysylaja rowery, sklep naprawde polecam w 2 dni od zamowienia mialem juz swoj rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplacilem za niego 1259zl juz z tym wszystkich gratis, musialem czekac na rame 21 cali bo kolorze tym co chcialem to mieli tyko 19, wszedzie mowiono mi ze nie ma szans zamowic innej ramy a ja swoj bralem w Białymstoku w sklepie Olympic Sport, z tego co wiem to oni takze wysylaja rowery, sklep naprawde polecam w 2 dni od zamowienia mialem juz swoj rower.

 

Jak wrażenie z pierwszych dni ??;) Rama na zdjęciu wydaje się być cienka w porównaniu z dużymi oponami :D. Ale zapewne na żywo rama jest standardowej grubości? Za tą kasę można by ewentualnie Giant Boulder kupić, ale ten Unibike Fusion jest zdecydowanie ładniejszy i ma chyba lepszy osprzęt :). Poszukam jeszcze Level A2/A4, ewentualnie Schwinna GT w tej cenie, jak nie znajdę, to za jakieś 3 tygodnie wezmę chyba tego Unibike Fusion :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Bouldera na żywo i wygląda przeciętnie. Fusion natomiast na zdjęciach wygląda bardzo fajnie :). Ktoś nawet napisał że na żywo prezentuje się jeszcze lepiej niż na fotkach :). Poza tym Boulder ma gorszy osprzęt od Fusiona i na ramie Bouldera widnieje piękny napis "made in taiwan", który to mówi że Boulder to typowa masówka :).Ciekawe gdzie spawane są ramy Unibike, jeżeli w Polsce, to jest to ogromny plus dla Fusiona, gdyż jakby nie patrzeć, jesteśmy narodem który spawać potrafi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde na zywo ten w kolorze czarno niebieskim wyglada super mowie Ci, jesli nie zalezy Ci na napisie na ramie typu GIANT to idz i sprawdz jesli masz okazje, gwarantuje ze bedziesz milo zaskoczony, a osprzet ma lepszy mi dorzucili kilka gratisow -czytaj wyzej

 

Zastanawiam się jeszcze nad modelem Mission, jest 250zł tańszy. Ale chyba jednak lepiej dorzucić do Fusion. Zresztą i tak jeszcze z 2-3 tygodnie muszę się wstrzymać na przypływ gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem oba rowery na żywo... i jak dla mnie oba są ładne dla oka. Potwierdzam że zdjęcia Unibike mogłyby być zdecydowanie lepsze, bo rower prezentuje się naprawdę bardzo ładnie. Na Giant rzeczywiście jest napis "Made in Taiwan", no i osprzęt słabszy niż w Fusion. Poczekam jeszcze tydzień do wypłaty i będę kupował :)

 

Unibike składany jest ręcznie w Polsce (firma z Bydgoszczy) i dlatego dostajemy 24-miesięczną gwarancję, bez konieczności wykonania obowiązkowego przeglądu gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też przymierzam się do kupna roweru w cenie ok. 1000 złociszy.

I tak jak wy zwróciłem uwagę na firmę UNIBIKE, w sumie zaglądałem na model Mission, ale i na Fusiona może by mi wystarczyło.

 

W sumie to chciałem zapytać o dwa modele, które są w porównywalnych cenach:

[b]1. Krooss HEXAGAON X6 CENA 1 050,00 - http://www.kross.pl/index.php?Page=574&amp...414&kod=138[/b]

2. KROSS LEVEL 2 Z 2008R. CENA 1220,00 http://www.mudserwis.com/kross-level-a2-2008-p-179.html[/b]

 

Podobają mi się tarczowe hamulce w hexagonie, ale mam małe obawy co do ich jakości i późniejszego użytkowania.

Z drugiej strony L2 jest na na lepszym osprzęcie ale jest droższy droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w takiej cenie to tarczowe hamulce to pic na wode a potem tylko problemy sa, lepiej kup ze zwyklymi V-brake ja jednak obstaje za Unibike, wczoraj po lesie jezdzilem i mowie wam sama przyjemnosc, zeby nie bylo po asfalcie tez ladnie idzie ;]

 

Uważaj na kleszcze, ponoć w tym roku ma być ich bardzo dużo :). Widziałeś może w sklepie model Unibike Mission jak kupowałeś swojego Fusiona? Tak się zastanawiam, bo Mission jest 250-300zł tańszy od Fusion. Na zdjęciach wygląda dobrze, a ja rower potrzebuje raczej do nieczęstej jazdy no i trochę szkoda mi kasy więcej wydawać na rower :). Taki Mission myślę że będzie lepszy od Rockridera 5.2 z Decathlonu za 999zł. Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejf86 - też mam podobny dylemat... Mission ma tą samą ramę co Fusion (i Evo) więc różni się "tylko" osprzętem :) Tylko że od razu wymieniłbym w Mission pedały na metalowe/aluminiowe, poza tym tylne Alivio posłuży Ci bardzo długo. W tym tygodniu będę w sklepie Unibike i trochę się zorientuje :)

 

Zdecydowanie lepszy jest Unibike niż Decathlon! czytałem że są kłopoty z serwisem i częściami zamiennymi. Pod tym kątem w ogóle bym się nie zastanawiał, Rockrider odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Mission myślę że będzie lepszy od Rockridera 5.2 z Decathlonu za 999zł. Jak uważacie?

Czy ja wiem... 7 przełożeń w dodatku na wolnobiegu(!) to w dzisiajszych czasach już delikatny archaizm. Poaz tym ta waga - 14,87kg (ponad kilogram cięższy od RR). Lepsza jest tutaj jedynie... tylna przerzutka :) (koszt ok 40zł - z resztą tyle samo co Altus). Jak nie chcesz Rockridera np. ze względu na serwis (ani razu nie musiałem korzystać ale wiadomo, że lepiej jak jest dobry*) to już lepiej zastanwów się nad którymś Hexagonem (V4+), Level A2 albo Unibike Fusion.

 

 

PS. Co do części zamiennych do Rockridera to jedynym problemem może być podobno hak przerzutki. Ktoś jakieś 4 lata temu na jakimś forum napisał, ze musiał na niego poczekać. Nie mam pojęcia jak to wygląda dzisiaj. W Decathlonie są od ręki dostępne jakieś haki przerzutki ale nie mam pojęcia czy od tego modelu - po prostu nie interesowałem się tym.

Co do innych "części zamiennych" :) nie bardzo wiem jakich mogło by nie być. Wszystko jest w razie czego dostępne od ręki w każdym sklepie rowerowym... tyle, że bez loga Rockrider :)

 

*) nie wypowiadam się na temat jakości serwisu w Decathlonie bo jak pisałem nigdy nie korzystałem. Na podstawie jednej opinii w necie (tej od rzeczonego haka) opieram swoją opinię. Jednak znajomi korzystali i mówili, że ok - chociaż moim zdaniem ceny mają nieco wysokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...