Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lazaro zdecydowanie najlepszy?

 

Akurat z tych trzech to najlepszy i bezkonkurencyjny jest Horizon, ale jak to tak tani i dobry rower ma jeden haczyk - jest WIELKI. Rama 20" to w MTB na człowieka co ma prawie 2 m wzrostu....

Ten Lazaro jest w miarę i jeśli naprawdę nie możesz dołożyć to to nawet jest opcja. Kiedyś sobie możesz przecież wymienić tylne koło, a stery 1 1/8" już są żeby wpasować sensowny amorek. Wielkiej różnicy w jeździe czuł nie będziesz chyba, że się trafi stromy zjazd to może Ci braknąć szybkich biegów i tyle...

 

Cross od MTB się różni geometrią ramy. Na crossie się bardziej siedzi, a na MTB bardziej leży ze względu na to, że MTB ma być zwrotny, a cross szybki.

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem rower, ale zamiast kands energy 1300 dostałem lazaro v3, ale za chiny ludowe nie odeśle im tego roweru będę zaś egzekwował jakieś karne fanty, bo kands 1300 jest  o 50 zł droższy:) tak dla ścisłości  bf_bike na allegro to całkowicie zakręcony sprzedawca:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1099pln masz lazaro evolution 3. jest na pelnym osprzecie alivio, 24 biegowy, z kaseta z tylu i amortyzacja 100mm. cena dobra, osprzet tez. ale, moim zdaniem, serwis gwarancyjny to jakas lipa, jak cos bedzie trzeba serwisowac to we wlasnym zakresie. no, chyba ze cos peknie, np. amor czy rama, to juz tylko wysylka do sprzedawcy pozostaje i dochodzenie roszcen gwarancyjnych. ps. tak sie zastanawiam: czy kupujac nowy rower z serwisem gwarancyjnym na miejscu u siebie ma sie uslugi regulacyjne za darmo ? 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lazaro v3 mam posiadam nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na niego, co do lakieru mam lekkie  zastrzeżenia, ale za tą kasę staram się nie marudzić tylko ostatnio wsiadam na rower i śmigam a dups** boli :D

Edytowane przez hxcv1679
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem przez neta i wszystko ok ( do przykręcenia tyko kierownica , sztyca z siodełkiem oraz przednie koło no i hamulce i rowerek gotowy do jazdy) A osprzęt lepszy w rowerku lepszy od tych które ty proponujesz sobie zakupić na rower czekałem 4 dni zresztą jak uważasz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka to znowu ja, okazało się że mam większy budżet około 1500zł i proszę o wskazanie roweru który najbardziej sie opłaca 

z tych stron:

http://www.jbike.pl/ (zastanawiam się nad hexagon-x8 bo w promocji)

http://duzyrower.com/

http://www.rb-rowerek.pl/

 

lub z jakiś sklepów w pobliżu Katowic 

Edytowane przez Obcol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Tak jak w temacie :) mam około 1000zł i chcę kupić wytrzymały rower do jeżdżenia po mieście i w dużej mierze po lasach. Jestem zainteresowany: KROSS HEKSAGON X1, lub ALPINA ECO M20. Utrzymuję kontakt  ze sprzedawcą sklepu i on polecił mi ALPINA (lepsze podzespoły i rama, jak i inne części kellysa), przy czym X1 wydaje mi się masywniejszy. Poproszę o doradzenie kolegów z większym doświadczeniem :) a może używany rower... ? pozdrawiam miłośników dwóch kółek.

 

Ok. Na temat krossa x1 już poczytałem i wiem , że nie ;) Natomiast wpadł mi w oczy ENERGY 1300  ALIVIO 2013!

Poproszę o doradzenie między alivio / alpina, bo mnie już nosi w domu i chwila moment pójdę coś kupić, a chciałbym w miarę solidny rower w tej półce cenowej :)

Edytowane przez SzawelSH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Kands'a 1300? jeśli tak to jeśli masz konkretne pytania to dawaj bo jestem jego posiadaczem ;)

 

Nie wysłano z iPhone'a.

 

 

Witaj :)

Aktualnie siedzę i przeglądam fora, czytam o różnych rowerach. Mam trzy na oku : lazaro evolution v3 , kands 1300 i alpina eco m20.

Zależy mi na tym żeby rower miał możliwosć rozbudowy, ale żeby podzespoły oryginalne też dawały radę. Prawdopodobnie jak zacznę jeździć , to w naprawdę dobre kilometry się to obróci ;) Interesuje mnie serwis kandsa i jego awaryjność , lub jej brak? :)

 

Tutaj wlepiam linki z rowerami które mnie interesują. Zobacz proszę i napisz co sądzisz, jeżeli możesz :)

 

http://www.salon-rowerowy.pl/rower-alpina-eco-m20-blackgreen-2013-transport-gratis-p-3165.html

 

http://allegro.pl/energy-1300-mtb-mocny-aluminiowy-full-alivio-2013-i3356733074.html

 

http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3218958510.html

 

Przy czym chcę zaznaczyć, że jestem laikiem w tej branży. Chcę po prostu dobry rower , z którego zrobię "kompana" do długich wycieczek :)

Edytowane przez SzawelSH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki serwis liczysz ? taki, ktory obejmie regulacje czy powazne usterki ? regulacje i tak sa robione odplatnie. natomiast w wypadku-przypadku pekniec ramy, amora, kiery bedziesz musial lazaro lub kandsa wyslac do sprzedawcy, warto z nim ustalic za wczasu kto pokrywa koszty zwiazane z kurierska przesylka, moim zdaniem to powinno byc po stronie gwaranta-sklepu-producenta.  przez jakis czas warto karton rowerowy sobie zatrzymac na takie okazje. bierz lazaro evo 3 i smigaj jak najwiecej. 

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki serwis liczysz ? taki, ktory obejmie regulacje czy powazne usterki ? regulacje i tak sa robione odplatnie. natomiast w wypadku-przypadku pekniec ramy, amora, kiery bedziesz musial lazaro lub kandsa wyslac do sprzedawcy, warto z nim ustalic za wczasu kto pokrywa koszty zwiazane z kurierska przesylka, moim zdaniem to powinno byc po stronie gwaranta-sklepu-producenta.  przez jakis czas warto karton rowerowy sobie zatrzymac na takie okazje. bierz lazaro evo 3 i smigaj jak najwiecej. 

 

 

pozdrawiam. 

 

 

Panowie :) aktualnie przeszukuję allegro i szukam wskazanego przez Was modelu, tj lazaro evo3. Ot , taki ufny jestem , a chęć pędzenia przed siebie jest :) Póki co nie mogę go namierzyć, ale już piszę do firmy , która przez allegro go wystawiała. Jeszcze tylko za namową kolegi, ustalę warunki reklamacyjne, o ile będzie to możliwe , biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy ;) Dzięki serdeczne za podpowiedzi :) sprawna szybka informacja :) jak dopnę sprawę , to z chęcią podzielę się wrażeniem. Pozdrawiam :)

 

 

Panowie :) aktualnie przeszukuję allegro i szukam wskazanego przez Was modelu, tj lazaro evo3. Ot , taki ufny jestem , a chęć pędzenia przed siebie jest :) Póki co nie mogę go namierzyć, ale już piszę do firmy , która przez allegro go wystawiała. Jeszcze tylko za namową kolegi, ustalę warunki reklamacyjne, o ile będzie to możliwe , biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy ;) Dzięki serdeczne za podpowiedzi :) sprawna szybka informacja :) jak dopnę sprawę , to z chęcią podzielę się wrażeniem. Pozdrawiam :)

 

 

Ok ! Znalazłem :) Panowie i Panie :) ostatnie pytania :

1. http://allegro.pl/lazaro-evolution-v2-na-tarczowych-shimano-acera-m-i3346229900.html

2. http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3349749411.html

 

Czy te hamulce tarczowe są tzw. "markeciakami" kosztem gorszych podzespołów? Widzę różnice w osprzęcie , ale tylko po nazwach, bo dane techniczne nie przemawiają w dziedzinie rowerów do mnie :) Proszę o opinie :) dziękuję za tak sprawne forum i miłych ludzi :)

 

 

Panowie :) aktualnie przeszukuję allegro i szukam wskazanego przez Was modelu, tj lazaro evo3. Ot , taki ufny jestem , a chęć pędzenia przed siebie jest :) Póki co nie mogę go namierzyć, ale już piszę do firmy , która przez allegro go wystawiała. Jeszcze tylko za namową kolegi, ustalę warunki reklamacyjne, o ile będzie to możliwe , biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy ;) Dzięki serdeczne za podpowiedzi :) sprawna szybka informacja :) jak dopnę sprawę , to z chęcią podzielę się wrażeniem. Pozdrawiam :)

 

 

 

Ok ! Znalazłem :) Panowie i Panie :) ostatnie pytania :

1. http://allegro.pl/lazaro-evolution-v2-na-tarczowych-shimano-acera-m-i3346229900.html

2. http://allegro.pl/lazaro-evolution-v3-full-alivio-amor-z-blokada-m-i3349749411.html

 

Czy te hamulce tarczowe są tzw. "markeciakami" kosztem gorszych podzespołów? Widzę różnice w osprzęcie , ale tylko po nazwach, bo dane techniczne nie przemawiają w dziedzinie rowerów do mnie :) Proszę o opinie :) dziękuję za tak sprawne forum i miłych ludzi :)

Osobiście bardziej podoba mi się ten z tarczówkami, choć pewnie sprzęt słabszy ;/ ot dylemat zrywający sen z powiek ;)

 

 

W sumie to nie za bardzo wiem czym MTB różni się od CROSS ;/ rower z tarczami wizualnie bardziej mi się podoba, chociaż pewnie sprzęt gorszy. Pozostanie mi jeszcze wybór wielkości : 182cm, 80kg :) nie mogę się już doczekać gdy wsiądę ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz na v brake. ma zdecydowanie lepsze przerzutki, amor i kasete. nie przejmuj sie tym, ze nie jest na tarczach. ja mam rowerek na falkach i spokojnie kontroluje nim hamowanie. mam kandsa maestro. co prawda zmienilem hamulce, przod avid sd7-tyl deore br 590, ale przy twojej wadze pewnie beda dzialaly. rame bierz 19 calowa. 

 

 

pozdrawiam. 



a jak tak bardzo chcesz na dyskach to tu masz ciekawa alternatywe : http://tablica.pl/oferta/rower-kands-1300-19-dysk-alivo-gwarancja-ID30tFt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkleiłeś link do 1300 z tarczami i teraz to mam dylemat ;) Rozumiem, że jest to rower z tym samym sprzętem co LAZARO evo3 , tylko posiadający hamulce tarczowe. Ok i cholernie do tego mi się podoba-jest bardziej ,hmm "agresywny" niż lazaro. Jeszcze dzisiaj wykonam telefon do właściciela odnośnie tego roweru. Lepiej się upewnić co i jak: koszta kuriera, może będzie wiedział coś więcej o serwisie, no i wrażenia z jazdy na rowerze :) kurczaki, troszku się obawiam kupować z drugiej ręki , zwłaszcza, że odległość duża ;/



Wkleiłeś link do 1300 z tarczami i teraz to mam dylemat ;) Rozumiem, że jest to rower z tym samym sprzętem co LAZARO evo3 , tylko posiadający hamulce tarczowe. Ok i cholernie do tego mi się podoba-jest bardziej ,hmm "agresywny" niż lazaro. Jeszcze dzisiaj wykonam telefon do właściciela odnośnie tego roweru. Lepiej się upewnić co i jak: koszta kuriera, może będzie wiedział coś więcej o serwisie, no i wrażenia z jazdy na rowerze :) kurczaki, troszku się obawiam kupować z drugiej ręki , zwłaszcza, że odległość duża ;/

 


Dzwoniłem do właściciela i napisałem smsa z informacją odnośnie chęci doinformowania i lipa-nie odbiera ;) Wiem, że lazaro jest modelem naprawdę dobrym w tym przedziale cenowym, ale czuję, że zaczynam już marudzić ;) Zamiast brać to co dobre , to kombinuję żeby było lepsze , a lepsze jest zawsze wrogiem dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...