Skocz do zawartości

[Plecak, pompka, u-lock] Akcesoria do roweru cena/jakość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań. Zacznę od pompki 

 



 

Więcej niż te 25 zł nie zamierzam dawać :D A rozmiarowo ta druga ma 18 cm, więc dodatkowy plusik. Jak najmniejsza żeby była.

 

Następnie plecak

 


lub


 

Nie zamierzam więcej dawać skoro za tyle jest, a mi tam kto wie czego nie trzeba, nie jestem profesjonalistą.

 

Oraz u-lock

 


tu lepiej się opłaca bo niby mocowanie w komplecie.


 

Zastanawiałem się wcześniej nad KRYPTONITE Evolution series 4, ale po kiego grzyba mam dawać prawie 200 zł? I mieć obciążenie prawie 2 kg? ;/ Poziom zabezpieczenia chyba ten sam. Proszę o porady.

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest święto więc nikomu nie chce się pisać ;)

 

Z pompek do 25zł:

http://allegro.pl/pompka-sigma-alpha-jet-manometr-i3468756511.html

 

Nie spełni Twoich wymagań jeśli chodzi o długość, niestety ma aż 32cm za to jest bardzo funkcjonalna - wężyk, manometr, pompowanie z nogi.

 

Plecak - sam się przymierzam do zakupu. Te dwa budżetowe które przedstawiłeś mają słabą wentylację pleców. Sam przymierzam się do Axon Rose, ale jest dwa razy droższy niestety. Chociaż ludzie kupują tego 4F i czytałem opinie na forum że używać się da. Brzydko w każym razie nie wygląda.

 

U-locki: temat rzeka, wyszedłem z założenia że wszystko powyżej Keepera będzie OK, jeśli złodziej będzie na tyle zdeterminowany by ciąć w miejscu publicznym to przetnie wszystko jakimś powertoolem. Z tym że te Ulocki które przedstawiłeś są krótkie, czasem ciężko się przypiąć czymś co ma 20cm a co dopiero takimi mikrusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie chodziło mi o taką bardziej poręczną pompkę. Bo widzę w dokładniejszym opisie, że ma aż 32 cm - to bardzo dużo  :o Jakby coś do max 20 cm upolować.

 

Co u-locka wymienionego - waży o jakieś 500 g mniej od normalnej wersji. Ta zwykła STD czy LS to kawał metalu :/ Użytkownik @Kekacz pokazał mi jak to wygląda w jego rowerze

 

0fdz.jpg

 

I nie dość, że kawał miejsca zabiera to jeszcze ten uchwyt taki sobie i sporo obciąży. Chyba, że są jakieś dobre, zdecydowanie tańsze u-locki. Dodam, że nie mieszkam w dużym mieście, więc aż tak profesjonalnego zabezpieczenia chyba mi nie trzeba, na pewno zjawisko kradzieży rowerów nie jest takie jak w większych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz ciekawe rzeczy masz :D Akurat kupiłem niedawno Lazaro Integral V3 (rama 19 cali), podobnie wygląda i właśnie chciałbym przymocować pompkę, na telefon taki pokrowiec też zamówiłem, dolna rama nie wiem czy będzie na coś, no i jeszcze pokrowiec-trójkąt pasuje kupić. Ciekawie masz to założone na u-locka, tylko nie wiem jak by to się jeździło, ja mam tak 177 cm wzrostu i długie nogi. Na dłuższe dystanse to nie jest przeszkodą? I korzystałeś z uchwytu własnej produkcji? Choć ten Kryptonite ES4 coraz mniej mnie przekonuje, głównie przez cenę.

 

Jeszcze zastanawiałem się nad bagażnikiem, przydałby się tylko nie wiem czy dałoby radę go zmieścić, mam błotniki mocowane przy pomocy takich drutów na koło. I ewentualnie uchwyt na bidon tak jak kolega miał powyżej na zdjęciu.

 

P130813_10.240001.JPG

 

PS latarkę masz firmy Cree?

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integral i Maestro dwa bratanki ;)

 

Z Ulockiem problemu nie ma, mam 184cm i dodatkowo długie nogi, raz na parę minut muskam delikatnie odnóżem o metal. W długie podróże nie biorę, rower eksploatuję bardziej sportowo.

 

Uchwyt jest standardowy, Kryptonite daje go do wielu swoich modeli, jeśli nie do większości.

 

Latarka to Convoy C8, Cree to producent diod do latarek. W każdym razie deklasuje allegrowe wynalazki w rodzaju Ultrafire itp.

 

Bagażnik - tu nie wypowiem się, nie posiadam ;)

Kurcze, dopiero teraz się zorientowałem o co Tobie chodzi z bidonem :laugh: Nie zauważyłem że jest zamocowany do siodła, ciekawy patent. Ale w ramie tak czy owak są dwa miejsca do montażu koszyka, przy krótszym Ulocku problem znika.

Edytowane przez BikerLight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom na bidon ciekawy uchwyt choć tak koło 60 zł trzeba za to dać. A latarka dobrze świeci w nocy podczas szybkiej jazdy? Bo nie uśmiecha mi się dawać 250 zł za którąś z firmy Noise czy inną, mam Sigmę Eloy, ale ona jest za słaba gdy jadę w nocy poboczem szosy po praktycznie nieoświetlonej drodze. Z tym u-lockiem nie wiem czy nie znalazłby jakiegoś dużo tańszego a dobrego :/ Bo tak jak pisałem nie wiem czy jest sens inwestować w tak drogą rzecz, nie mam styczności z dużymi miastami.

 

 

Edytowane przez elano1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latarka jest dokładnie taka, kupiona w tym sklepie:

 

http://www.fasttech.com/product/1212407

 

Jest bardzo starannie wykonana jak na tę cenę, czekałem na dostawę ok. 2 tygodni. Świeci bardzo jasno ustawiona na 100% mocy, także spokojnie w lesie w nocy można jechać 30km+ jeszcze żadna gałąź mnie nie trzasnęła w ryj :D Kumpel ma taką samą, przy dwóch noc zamienia się w dzień. Ale w mieście już trzeba jeździć na minimalnej mocy, oślepia jadących z naprzeciwka.

 

U-lock - jak pisałem dla mnie wszystko co jest lepsze od Kryptonite Keeper i jest zamykane kluczem spełni swoją rolę. Twój Integral kosztuje z tego co pamiętam 1100 zł, nie warto wydawać więcej niż 10% wartości roweru na zabezpieczenie. Taka złota zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Z tym u-lockiem nie wiem czy nie znalazłby jakiegoś dużo tańszego a dobrego :/ Bo tak jak pisałem nie wiem czy jest sens inwestować w tak drogą rzecz, nie mam styczności z dużymi miastami.

Złodzieje nie są przypisani do dużych miast.

Dużo tańszy a dobry to się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz u-lock

 

http://allegro.pl/u-lock-kryptonite-evolution-mini-std-8-3cm-x-14cm-i3444120813.html

tu lepiej się opłaca bo niby mocowanie w komplecie.

http://allegro.pl/hit-u-lock-kryptonite-evolution-mini-7-linka-i3466930441.html

 

Zastanawiałem się wcześniej nad KRYPTONITE Evolution series 4, ale po kiego grzyba mam dawać prawie 200 zł? I mieć obciążenie prawie 2 kg? ;/ Poziom zabezpieczenia chyba ten sam. Proszę o porady.

 

Mam tą wersję mini (a nawet z dodatkową linką). Jest ok. W obu przypadkach w zestawie są uchwyty na ramę. W tym modelu to standard wyposażenia.

 

wersja mini na rowerze

 

szosa.jpg

Edytowane przez Kekacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezproblemowo to znaczy do wszystkiego co się rusza i nie rusza? ;) Jeśli tak, to masz rację. Zmiana z LSa na mini STD spowodowała ograniczenie miejsc do przypięcia o jakieś 40%. Odpadły latarnie uliczne. Ale pozostały barierki, poręcze, znaki drogowe. W dżungli miejskiej jest nadal sporo elementów, gdzie można się dopiąć. Nawet i do niesławnych wyrwikółek (za dolną rurę tylnych widełek).

 

Tam gdzie najczęściej przypinam rower mam stalową rurę, 7 cm średnicy. Da się ją złapać do spółki z rurką podsiodłową, tylnym kołem i jeszcze jest miejsce na wypadek gdyby rura miała 10 cm. W góralu już tak różowo może nie być z powodu grubszych opon, wyższych obręczy (trzeba mierzyć na podstawie wymiarów ze strony producenta).

Oczywiście, na początek kupiłem jak największego ulocka (LS), kierując się zasadą uniwersalności (moje zdjęcie powyżej, Trek), ale szybko doszedłem do wniosku, że ten smok to sporo za dużo jak na moje potrzeby. Mini za to jest idealny.

 

Ale nie ma co opierać się w 100% na opiniach internetowych. Bo każdy ma do dyspozycji inną infrastrukturę, inny rower i tak naprawdę tylko używanie ulocka o konkretnym rozmiarze może udowodnić jego przydatność lub brak. Albo przynajmniej wzięcie konkretnego egzemplarza fizycznie do ręki. Potrafi sporo wyjaśnić.

 

Przydatność wpisów netowych w takim przypadku oceniam na 20, góra 30%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje wagę Kryptonite Mini w wersji bez linki na poziomie 0,98 kg, a z linką 1,43 kg.

 

Chciałem jeszcze polecić fajną pompkę za małe pieniądze GIYO GP-06A (o taka klik), teleskopowa, w stanie złożonym ma 20,5 cm długości, aluminiowa, z uchwytem pod bidon i paskiem z rzepem aby jej nie zgubić, możliwością pompowania wszystkich popularnych wentylków i do 8 barów, ale w tym roku coś zniknęły ze sprzedaży. A dawałem w swoim lokalnym sklepie 29 zł.

Widzę, że teraz jest tylko wersja plastikowa - GIYO PMG06, a do tego materiału jakoś nie mam zaufania.

Edytowane przez Kekacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do plecaków ... wiem że to koszta ale wiem jedno ...

Nigdy ale to nigdy nie kupię już plecaka który leży bezpośrednio na plecach.

Jedyny system nośny , który w "rowerówce" akceptuję i się sprawdza to :

 

32133_tyl.jpg

 

Każdy inny plecak, który niemal całkowicie przylega do pleców gwarantuje mokrą koszulkę nawet przy lekkiej wycieczce. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...