Skocz do zawartości

[koła] DT Swiss XR3500 / Novatec D711/D712


matis1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamieszczam z strefie testów opis moich kół , przy czym największy nacisk kładę na opis obręczy DT Swiss XR3500.

Koła zostały zakupione w Bikestacji w kwietniu. Od tego czasu na kołach pokonałem ponad 2000km po czym mogę zrobić krótką recenzję całego zestawu.

Obręcze : DT Swiss XR3500

Szprychy : Sapim Laser 2.0x1.5x2.0

Piasta przód : Novatec D711SB

Piasta tył : Novatec D712SB

Nyple : Sapim Aluminium niebieskie

 

Za koła zapłaciłem 899zł+ wysyłka.

Koła wg. katalogu miały ważyć 1470gram , po umieszczeniu ich na wadze realna waga to dokładnie 1471gram.

Przy wyborze kół sugerowałem się naprawdę niską wagą w zestawieniu z dobrą ceną.

Zalecana maksymalna waga użytkownika obręczy wg DT Swiss to 75kg ( moja waga podczas zakupu to 79 , obecnie 77kg ) a więc ponad limit. Wg. bikestacji limit wagi to 80kg.

Koła dotarły do mnie proste i w miarę dobrze zabezpieczone. Po założeniu ich na rower pierwsza rzecz jaką dało się zauważyć to genialnie niskie opory toczenia , Novatec ma u mnie duży plus.Miałem lekkie obawy co do sztywności zestawu zwłaszcza przy mojej wadze , ZTR'y crest przy wadze 80kg plus są podobno "plastelinowe" piszę podobno bo są to tylko opinie innych , nie moje. nie miałem przyjemości testować tych obręczy. Pierwszą trasę zrobiłem dla rozpoznania kół , 35 km po polnych drogach . Moja opinia: bez zastrzeżeń. Wszystko kręci jak należy. Następnego dnia dałem znać obręczom że nie zamierzam jeździć wyłącznie po polnych dróżkach. Kilka km w terenie z gęsto porozrzucanymi kamieniami i dużą ilością szybszych odcinków. To co mogło być minusem tych obręczy czyli delikatne i cienkie ścianki oraz brak dużej sztywności nie sprawdziło się. Koła dobrze znoszą mocne traktowanie i nie mają zamiaru się rozlecieć :)

Obręcze są oczywiście delikatnie plastyczne na kamieniach , ale to chyba ich plus bo łagodniej odprowadzają naprężenia i nie złapały jeszcze ani razu centry ( nie z mojej winy).

Raz zdarzyło mi się scentrować tylne koło , amortyzator wpadł mi w dół podniosło mi tylne koło i z okolo 1,2 m spadło pod dużym kątem na ubitą ziemię. Mało które koła wytrzymały by coś takiego , oczywiście uszkodzenie powstało z mojej winy . Napisałem do BS że pokryję koszty nowej obręczy i zaplatania ale BS stanęli na wysokości zadania i przysłali mi wycentrowane koło. Centra była nie duża , około 3mm na długości około 45stopni. Od tego momentu pokonałem już ponad 1700km i nic z kołami się nie dzieje. Są wg mnie wystarczająco sztywne  , bardzo lekko się je wkręca i limit 75kg to bzdura. 90kg by wytrzymały przy normalnym traktowaniu.

 

Sztywność : 7/10

Opory toczenia : 9/10

Wytrzymałość : 8/10

Masa a Cena : 10/10

Wygląd : 9/10

 

Pozdrawiam

http://pokazywarka.pl/kq7xxr/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa :) Wręcz powinieneś po sezonie wysłać do nich koła na kontrolę , ewentualne dociągnięcie szprych lub zneutralizowanie jakiegoś bicia.

Mało tego sami przysyłają do Ciebie kuriera , także za serwis nie płacisz ani złotówki.

Musisz zamieścić kopię paragonu oraz kartę gwarancyjną którą trzeba wydrukować z ich strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mają świetne warunki gwarancyjne. Ja nie musiałem korzystać z gwarancji - moje koła są zbudowane idealnie, od roku nic przy nich nie robiłem, a bicia zero.

GWARANCJA

Każdy zestaw kół objęty jest 24 miesięczną gwarancją door to door. Gwarancja zawiera złożenie kół. Mimo wszelkich starań jakie wkładamy w złożenie koła może wystąpić sytuacja, gdzie szprychy po kilku wycieczkach stracą naprężenie. Wówczas radzimy jak skorygować koło lub w skrajnych przypadkach zamawiamy kuriera po odbiór koła i w ciągu 24h ( dni robocze, serwis na terenie Polski ) odsyłamy skorygowane koło.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...