Skocz do zawartości

[pedały] jak nasmarować chroboczące pedały


Rekomendowane odpowiedzi

Pedały są zwykłe blaty mtb, aluminiowe, bez bajerów. Chroboczą i dosyć ciężko (oczywiście pod ręką, noga tego nie czuje) się obracają.

Zastanawiam się jak je nasmarować, bo nie bardzo widzę, jak można by je rozebrać. Może ktoś coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio smarowalem swoje. Zadna filozofia. U mnie jak rozkrecilem to sa dwa wianki z kulkami na koncach. Dokladne czyszczenie + ŁT-43 w ilosci racjonalnej i smigaja jak milo. Robilem to bo mialem ten sma problem co ty masz - jednen juz sie klinowal i zle sie kecilo w trasie. Pokaz zdjecia pacjentow to bedzie mozna lepiej doradzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wżery w miskach nie są głębokie to weź papier ścierny i spróbuj pozbyć się rudej. Potem popraw drobnoziarnistym i przesmaruj porządnie ŁT, poskładaj do kupy i pewnie jeszcze trochę przejeździsz.

 

obyło się bez szlifowania. Miałem problemy ze złożeniem, bo początkowo ścisnąłem śrubą zbyt mocno i gdy kręciłem ręką ośkę pedału, wyczuwałem mocne przeskoki, szło chropowato. W trakcie poszukiwań nowych kulek do łożyska pedału obmacałem w sklepie nowe pedały noname (w cenach do 20 zł). Tamte łożyska zachowywały się gorzej niż te, które usiłowałem reanimować....

 

Summa summarum poskładałem pedały do kupy i obecnie pracują fantastycznie :) Ale i tak na przyszły sezon chcę kupić jakieś porządne spd z platformami. 

Dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...