Skocz do zawartości

[odchudzanie] Scott Scale 40


kontooo2

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie co mi tak ciąży w tym rowerze ze nie moge zejść ponizej 11 kg. Nie chce za wszelka cenę zbijac wagi ale chcial bym przekroczyć granice 11 kg, a jeszcze lepiej 10,5 kg :)

 

Błąd w opisie :) tablet płata figle.

 

Rama: Scott Scale 40 19cali

Widelec: Fox F32 remote O/B

Kierownica: Syntace DURAFLITE 7075

Mostek: Syntace F99

Gripy: Esi Chunky

Stery: Ritchey WCS

Siodło: Selle Italia SLR

Zacisk: Scott

Sztyca: Ritchey WCS

Pedały : Crank Brother Egg Beater 3

 

#Osprzęt

Korba: Shimano XT FC-M780 DYNA-SYS 175mm 10rz.

Przerzutka przód: Shimano XT FD-M780

Przerzutka tył: Shimano XT RD-M773 SGS SHADOW DYNA-SYS

Kaseta: Kaseta Shimano XT CS-M771 10rz

Łańcuch: Shimano łańcuch Deore XT CN-HG94 10rz.

Manetki: Shimano XTR SL-M980 DYNA-SYS

Pancerze i linki: Shimano DURA-ACE

 

#Koła

Przednie: Mavic Crossmax

Tylne: Mavic Crossride

Opony: MICHELIN Wild Racer 26x2,0

Detki: Schwalbe extra light av14

Zaciski : no name, zastanawiam sie nad a2z tytan albo accent race titan

 

#Hamulce

Klamki: Shimano XTR XC BL-M985

Zaciski: Shimano SLX BR-M675

Okładziny: metaliczne Shimano F03C

Przewody: XTR SM-BH90-SB

 

#Akcesoria

Koszyk: Elite Custom Race

Licznik: Sigma 1009 STS

Rogi: Ritchey WCS

 

 

Planuje wymianę kół oraz ramy ale dopiero co kupiłem amortyzator i nowe pedaly więc moge jeszcze zainwestować około 1000 zł. W co najlepiej zainwestować tą kwotę ? Zdaje sobie sprawe iz nie wpisałem wagi czesci, niestety nie mam wagi do zwazenia poszczególnych podzespołów. Waga roweru około 11,500 kg. Przepraszam za brak zdjecia ale korzystam z ipada i ma problemy z uploadem zdjec :) Zdjec roweru w moim garażu. Wszelkie rady mile widziane.

Edytowane przez kontooo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzuć tylne koło, jakby ci sie udało kupić samo tylne koło Crossmaxa SLR. Crossride tył waży koło 1020 gr z mocowaniem 6 śrub tarczy. Następnie dętki zastąp systemem UST.

 

Pisz poprawnie, po polsku, następnych takich postów nie będę poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zmieniaj rama ta jest Ok :)



Chodz ten Crossmax pewnie nie należy do lekkich bo to wersja chyba XL jest z tego co mi sie wydaje. Ja mam SLRy rocznik 2011 waga kompletu 1532gr. Przyciąć możesz rure sterową widelca.



Na twoim miejscu bym sprzedał te kółeczka a rozglądał sie za jakimś kompletem kółeczek o masie poniżej 1500 gr kompletu. Do tego wyrzuć dętki, opony Racing Ralph czy Geax Saruaro. Zainwestować w lekkie zaciski oraz tarcze i bez problemu w ten sposób zejdziesz spokojnie w granicach kila na wadze, a dzięki temu rower zyska niesamowitą petarde.



Na początku miałem Crossride,ry waga kompletu z zaciskami 2kg. Po zmiane na SLRy, opon, kasety, tarcz, zacisków rower schudł 1,3 kg. Różnica w jezdzie nie do opisania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym sprzedał te kółeczka a rozglądał sie za jakimś kompletem kółeczek o masie poniżej 1500 gr kompletu. Do tego wyrzuć dętki, opony Racing Ralph czy Geax Saruaro. Zainwestować w lekkie zaciski oraz tarcze i bez problemu w ten sposób zejdziesz spokojnie w granicach kila na wadze, a dzięki temu rower zyska niesamowitą petarde.

 

na Geax Saguaro to raczej na masie nie zejdzie... w sumie to wręcz przeciwnie, ale zyska za to pewność jazdy w terenie, szczególnie przy wersji TNT

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam RR szer 2.1, masa 510gr i sobie chwale. Opona jak na tą szerokość i masę nie ma dużego oporu toczenia, a w terenie radzi sobie na pięć z plusem.

 

 

masz na myśli Rocket Ron... na mleczku... w jakiej wersji?

 

ja miałem Rocket Rony 2,25 w wersji TL o masie sporo poniżej 500/szt., zalane mleczkiem, ale miały tak cienkie ścianki, że aż bałem się na nich w góry wyjeżdżać... stąd decyzja o zmianie na Geax Saguaro TNT, które są w porównaniu do pierwszych wręcz pancerne, ale przy tym o prawie 600g na komplecie cięższe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o tym zestawie, tylko jest maly problem. U mnie w mieście nie ma nikogo kto ladnie te koła posklada i umiejętnie naciągnie szprychy.

Moze polecisz jakis sklep ? Który posiada te czesci i dobrze składa koła. Z miejsca wymazuje bikestacja i xtrabike, do tych sklepów nigdy nie wrócę :)

http://allegro.pl/kola-mtb-dt-swiss-240s-sapim-laser-ztr-alpine-28h-i3458502659.html

 

Moze te :) ? Wolał bym piasty na 6 śrub zeby tarcz nie zmieniać.

Tapatalk iPad

Edytowane przez kontooo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw fajny, waga przyzwojta, ponad 200gr lżejsze od crossmax,ów slr. Jedynie co bym wolał coś innego w tych kołach to inne szprych. Poszukaj sb na tym forum opini o Sapimach Laser, ponoć są koła na tych szprychach dużo mniej sztywniejsze w porownaniu do Cn Spoke czy DT.



i dodam że ponoć to nie są dobre szprychy pod hamulce tarczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to ze złożę tylko tylne :). Padło na piaste dt 240s na 6 śrub i to jest wymóg konieczny :P. Zastanawiam sie nad obreczami ZTR alpine i chyba je wybiore, są bardzo popularne i mają pozytywne opinie :). Pozostają szprychy i nyple oraz sklep gdzie mi je złożą :(. Aktualnie znalazłem tylko bikestacje :(, niby mają te wszystkie części.

 

Tapatalk iPad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koła zmienione na dt swiss tricon 1550 :) przednie już dotarło, na tylne muszę kilka dni poczekać. Zastanawiam się teraz na zmiana tarcz na CL żeby nie stosować adaptera. Aktualnie mam dwa różne modele z przodu 180, a tył 160. Myślałem o zastosowaniu obu pod 160 i zabrać adapter z przodu.

 

96c0ff001cfe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...