Skocz do zawartości

[opony] ile mleczka do opon ze wzmocnionymi ściankami - snake skin


Greg00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejna rozcięta (przetarta opna) - druga w sezonie

Poprzednio poszedł ron teraz ralph - szczęścliwie dojechałem marathon do końca

Tak więc albo prezciąłem w trakcie lub przy dojeździe do auta

Ale do rzeczy

Z przodu do Rocket Rona snake skin wlałem 80 ml i jest git (choć bez mleczka super się uszczekniał)

Z tyłu wymienie ralpha również na wersje SS bo nie chce mi się już kupować nowych opon

 

Stąd pytanie jakieś doświadczenia

Czy 80ml wystarczy aby w razie złapania czegoś aby uszczelniło oponę - czy lać więcej

 

Snake Skin waży więcej ok 65g

Do opon tl-ready leje na ogół około 120 - 150ml w zależności jak się uszczenia

Ile lać do snae skin - czy protection w przypadku continentala ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy, jak czesto chcesz dolewac/weryfikowac srodek - ile mleka jest w postaci aktywnej, a ile zaschlo itp

 

jak sam zauwazyles, ss moga smigac nawet bez mleka, co do skutecznego zaklejania to wg mnie jest to ilosci 100-120ml, wiecej nie ma sensu, z przodu mozna sobie pozwolic na mniej/delikatniejsza opone, bo to tyl zawsze ma gorsza amortyzacje i wieksza podatnosc na rozcinki - trudniej kontrolowac linie przejazdu tylnego kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak w ogóle to jaki rozmiar tej opony? To też jest istotna informacja.

 

Ja do 2.0 a nawet do NN 2.25 26" nie lałem nigdy więcej niż 80 ml - nigdy też nie miałem problemu z przebiciem i nieuszczelnieniem.

Tyle że tak jak Nabiał pisze - wlewasz 80 ml i po 2 miesiącach trzeba sprawdzić/dolać, wlejesz więcej - robisz to rzadziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

traci tyle, ile sie go zetnie pod wplywem ciepla :)

 

uwaga odnosnie cisnienia - na takich gumach, takie cisnienie = wazyc bys musial na oko ze 110-120kg, jest tak, czy jezdzisz na subiektywnie za wysokim? :)

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga to koło 90 kg +/- 2 (ostatnio na plus) a z ciśnieniem wciąż idę w dół

walka z przywyczajeniem  z szosy

Mleczko geax tnt evo - i to jest to co tygryski lubią najbardziej, mialem przygode ze stan'em ale było ciężko z uszczelnieniem, więc porzuciłem je na konto tego pierwszego.  Tego co stan nie uszczelniał w 24h, geax robił w godzinę - ale to moje subiektywe odczucie


@nabiał

Jakie ciśnienie proponujesz przy mojej wadze ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geax tnt evo faktycznie miazdzy, ale podobnie jest z jego cena :)

 

przod 1,4 i tyl 1,8...z przodu mam dokladnie taka opone i przy obecnych 88kg bez odwiedzania gor smigam na 1.2-1.3, na ostre pojezdzawki max 1,5...tak to wyglada na crestach, jak masz wezsze obrecze, to lekka korekta na +

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś chwilę czasu i dzwoniąc do Lemon Bike w sprawie zamówienia zapytałem przy okazji, ile lać ich zdaniem mleczka do 29" x 2,25"?

 

Podali mi 120 ml jako optymalne. Przy czym taka ilość wynika z zapasu wkalkulowanego na straty w przypadku złapania gumy i zaklejenia dziury przez mleczko (straty nieuniknione). Jeżeli to odliczyć to pewnie 80-90 ml starczy.

 

BTW na Crestach dla ciekawości uszczelniłem zwykłe Maxxisy Ikony bez mleczka. Trzymało. Może więc mleczko jest zbędne? ;)

 

Później oczywiście nalałem mleczko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po demontażu opony okazało się że odkleiła - podwinęła się taśma no tubes (na obręczy ztr crest)

Tak więc to nie rana na oponie była śmiertelna. Opona z tyłu dała jeszcze rade , uszczelniła się

Choć i tak ss już w drodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...