Skocz do zawartości

[rower] MTB za 2000zl


ice90

Rekomendowane odpowiedzi

Stefanek14 Dzięki właśnie o taką opinie mi chodziło, myśle że będe zadowolony z tego roweru teraz tylko zbierać kase, a co do ramy i amora się nie martwie mam 168 wzrostu i waże 47 kg wiem kosmicznie mało :/ ale na rowerze nawet ciężkim z moją wagą da się nie źle jeździć pozdrawiam ;) Jak zabraknie kasy to chyba wezme a6 lub a4.

 

Macius dobry wybór będziesz zadowolony, a Scotty to świetna firma ale jeśli nie jesteś zawodowcem mtb lub xc to po ci taki rower za to będziesz mógł przykozaczyć osprzętem xD z krossa.

 

PS. Mój kumpel ma Krossa A2 z 2008r. I powiem wam że bardzo fajnie się jeździ, sportowa pozycja, amorek bardzo ładnie chodzi ma suntour'a z tyłu alivio a przód chyba acera?. Zapłacił ok. 1300 nowy z gwarancj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbike ma problem, ponoć pękają ramy w ich rowerach. Trzem moim znajomym pękły ramy tuż przy zacisku podsiodłowym, podobno sztyce mało precyzyjnie były wykonane. Wymieniają im teraz na gwarancji

 

trucho a w których modelach?? Sorki za OT, ale zaciekawiło mnie to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie ze względu na hamulce Avid Juicy 5, a jako dodatkowy plus traktuję blokadę amortyzatora przy kierownicy, natomiast Kellys ma lepszą przerzutkę z prozdu - wydaję mi sie że olbrzymiej różnicy nie ma dlatego też Unibike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trucho a w których modelach?? Sorki za OT, ale zaciekawiło mnie to :)

renegade 0.5

dwójce znajomych wymienili na niepęknięte zastępcze ramy oraz obcięli (podobno) rurę podsiodłową o 1cm.

w serwisie im powiedzieli, że za duży luz był między sztycą a rurą podsiodłową i dlatego dochodziło do pęknieć,

podobno mbike ma wymienić 400 ram z tego powodu (też zasłyszane w serwisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Byłem dziś w sklepie i sytuacja wygląda tak(mówię o rowerach z dwoma hydraulicznymi hamulcami tarczowymi):

 

1.Scott-sprzedawca odradził mi go od razu, powiedział,że faktycznie ma ciut mocniejszą ramę niż konkurenci ale i tak dopłacamy za samą markę Scott ok. 400zł!

 

2. Powiedział, że jeśli chcę dobry rower to mam brać pod uwagę te dwa modele :

 

http://www.kross.pl/573-g517-k2179-level_a4.html - Kross Level A4 disc

 

http://www.rower.com/archiwum.php?art=3197 - Kelly's Quartz DSC

 

Powiedział, że wybór należy do mnie!

A ja dalej nie jestem zdecydowany :) Doradźcie coś!

 

Chodzi mi o wytrzymałość roweru!

 

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery dość zbliżone konfiguracją do siebie z tym że u Krossa na plus widzę manetki i amortyzator również hydraulizcne hamulce dlatego też na niego stawiałbym swój wybór, kellys ma lepszą korbę w porówaniu z krossem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, także rozważam te same modele co macius26, z tym, że ten Kelly's kosztuje obecnie w promocji 1679 zł i mam go na miejscu więc nigdy nie miałbym problemów z serwisem gwarancyjnym itp., jedyne co mnie zastanawia to czy amortyzator wystarczy, lubie szybką jazde po lesie, po mało uczęszczanych trasach, raczej ciągniki rolnicze nimi jeżdżą, więc rowerek troche w p.... dostaje :) zawsze można by się potargować o lepszy amortyzator(pytanie jaki?), ewentualnie przerzutki, dodam jeszcze, że jestem dość barczysty, mam 182 cm wzrostu i 85 kg wagi. Czy mój wybór jest odpowiedni, myśle raczej o Kelly's Quartz DSC. Jaką rame powinienem wybrać do moich wymiarów ? Pozdrawiam :)

 

P.S. Cena to max 2000 zł, ale jesli się da to nawet mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a czy ktoś ma doświadczenia z rowerami schwinn? Mam okazję kupić ten rower za 2000zł:

http://www.schwinnbike.com.pl/_front/shop/...1#category_shop

ogólnie osprzęt przejrzałem i wszystko mi pasuje: piasty, amorek, korba spoko.

Jedyne co to chciałbym wiedzieć coś o ramie, rower ma być najwyżej wykorzystywany do jazdy po lesie (nie raz w nocy) błoto, korzenie i te sprawy. Żadnych skoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...