Skocz do zawartości

[Rower] Canyon vs. Cube vs. Radon


MrMacko06

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, 

Na wstępie powiem, że dopiero od niedawna zacząłem zaglądać do tego zakątka forum :)
Obnoszę się z chęcią zakupu roweru szosowego ( najwcześniej we połowie września ale już postanowiłem poczynić przygotowania) . Jeżdżę dużo na MTB i jako urozmaicenie życia i treningów chciał bym też mieć szosę.
Inna sprawa, że to co zobaczyłem w tym roku nad Gardą bardzo mnie zmotywowało do głębszego myślenia, ale to oddzielna historia.
Przechodząc do sedna. Będzie to mój pierwszy własny rower szosowy. 
Po dłuższych oględzinach większości ofert wybrałem kilka które moim zdaniem wyróżniają się na tle innych 

1. https://www.canyon.com/_pl/roadbikes/bike.html?b=3083#tab-reiter2
 
 2. http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Spire-6-0_id_22315_.htm#ausstattung
 
 3. http://www.cube.eu/uk/road/road-race/agree-gtc-race/
 
  I teraz dalej. Mój wzrost 172 cm. Co do rozmiaru ramy to wydaję mi się, że pierwszy to 52 drugi nie wiem czy nawet najmniejsza nie jest mi za duża, a trzeci 53. 
Chciał się spytać o jakąś rade? Różnice między rowerami i który faktycznie warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem, że coś za szwankowało. 
2.http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/Spire-6-0_id_22315_.htm
3.http://www.cube.eu/road/road-race/agree-gtc-race/ 

Tak jak dalej napisałem. Mój wzrost to 172. I dalej idąc tym tropem w Canyonie powinna chyba być rama 52
w Cube 53 i nie wiem czy nawet najmniejsza 54 w Radonie nie bedzie za duża. 
Zastanawiałem się też nad Amelinum, ale chce żeby rower był lepszy pod rozbudowę. 
Pytając ponownie. Jakieś różnice ważne lub rady ogólne?

 



Nie wiem czemu ale nie chce mi sie odrazu wszystko napisać 

Tak więc dalej. Mój wzrost to 172. I  idąc tym tropem w Canyonie powinna chyba być rama 52
w Cube 53 i nie wiem czy nawet najmniejsza 54 w Radonie nie bedzie za duża. 
Zastanawiałem się też nad Amelinum, ale chce żeby rower był lepszy pod rozbudowę. 
Pytając ponownie. Jakieś różnice ważne lub rady ogólne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że coś szwankuje i nie moge naraz wszystkiego napisać.  Mój wzrost to 172. I dalej idąc tym tropem w Canyonie powinna chyba być rama 52

w Cube 53 i nie wiem czy nawet najmniejsza 54 w Radonie nie bedzie za duża.
Zastanawiałem się też nad Amelinum, ale chce żeby rower był lepszy pod rozbudowę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miedzy 105 a ultegra prawie nie ma różnic w działaniu, raczej wagowo-wyglądowe. Moim zdaniem o całe niebo lepiej dołożyć do carbonu, inny komfort jazdy, węgiel tłumi drobne nierówności z drogi i do tego mniej się gnie przy pedałowaniu no i zwykle jest lżejszy więc generalnie wszystko na plus. Możesz mieć rower na dura-ace ale bez dobrej ramy i widelca nigdy nie będzie dobrze jeździł. Osprzęt zawsze można kiedyś doinwestować, to o wiele wygodniejsze niż wymiana ramy.

Kwestie dopasowania rozmiaru pozostawiam w spokoju bo to bardzo delikatny temat, spróbuj zapytać kalkulator rozmiaru ramy na competive cyclist co powinno być dla Ciebie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wracam z nowymi wątpliwościami. 
Wraz z pojawieniem się większej ilości modeli na 2014 od większej ilości producentów znów mam dylemat. 
Po pierwsze nowy Canyon, który jeszcze do wczoraj wydawał się jedyną opcją: Canyon  ( Niestety Ultegra jest za dopłatą 1600 zł)
I teraz dwie nowe propozycje
:Rose Xeon  Jedyne co to nie wiem co z ramami. W różnych testach oceniane są dość pozytywnie. 
: Radon Vaillant  Czytałem gdzieś, że Radon ma zwykłe ramy z katalogów chińskich producentów + kupuje je na wyłączność. 

Nie wiem czy w takim zestawieniu Rose nie wychodzi najkorzystniej. 
Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kichaj na ta ultegre. Rama CF prezentuje zupelnie inny poziom niz pozostale wymienione marki.

Stylistycznie jest dopracowana. Rose tez jest fajny ale jak dla mnie wizualny odbior psuje polaczenie glowki ramy z widlem.

Radon, nic tylko jeszcze przypiac koguta i mozna wyrywac laski na dyskotece w remizie (moje bardzo obiektywne zdanie ;) )

 

Zobacz tez na geo tych ram, to moze akurat okazac sie decydujacym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz, jak czlowiek moze zyc w nieswiadomosci..... Nastepnym razem zwroc uwage na zalaczone emotikony.

 

Geo Canyona i Rose: 2mm na gorze, mozna przyjac, ze nie ma roznicy.

Rura podsiodlowa to 2.5cm, a nie 5mm. Ale to tylko oznacza, ze Canyon ma wiekszy sloping niz Rose.

W Canyonie masz przod wyzszy o 1.3cm, a co najwazniejsze, co decyduje o odczuciu dlugosci ramy, to reach-zasieg

Majac ustawione siodlo w idealnym punkcie wzgledem suportu, tu w obu rowerach bedzie to ta sama pozycja. Glowka w Rose jest polozona dalej od tego punku o 1.2cm. Wraz z zwiekszeniem kata rury podsiodlowej, cala gorna rura jest "wypchnieta" do przodu o te 1.2cm.

Mam nadzieje, ze wyrazam sie zrozumiale.

To odnosnie roznic ale co Tobie bedzie pasowac, to juz inna bajka.

Niemniej, jak nie jestes na poziomie gdzie 1mm robi roznice, to obojetnie, ktora rame wybierzesz, powinienes byc zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wchodziłem do tego tematu. Niby Cube Radon Canyon a i tak skończyło się jeszcze na czym innym.
Prezentuje państwu 
https://www.dropbox.com/sh/8uu6l20olchl371/F92kAt3kWX

 

Wirtuozem aparatu nie jestem, także jeżeli komuś się wydaję, że te zdjęcia są lamerskie to pewnie dlatego, że takie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze jak robiłem zdjęcia to wyglądało to na tyle bez mózgo, że faktycznie nawet nie pomyślałem, żeby go odwrócić. 
Jak tylko będę miał okazje to go zważę, 
https://www.dropbox.com/sh/8uu6l20olchl371/F92kAt3kWX
Zdjęcia podmienione ( teraz powinny być dobre)
Od razu uprzedzając pytanie o pedały. Czekam na buty cały czas. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Też planuję kupno na przyszły sezon kolarki i mam podobnu dylemat co do wyboru:

-Canyon Ultimate CF 7.0  (105)  lub 9.0 (Ultegra)

-Rose Xeon CRS (Ultegra)

 

Nie ma pojęcia co wybrać...

Wszystkie mają  swoje zalety, no i co tu powiedzieć więcej. Rower ma się też podobać i te właśnie mi się podobają.

 

Jak wrażenia z użytkowania Rose'a i czy rzeczywiście realna wga jest taka jak w katalogu.

Poleciłbyś ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mineło 20 dni odkąd posiadam ten rowerek.
Może na początku waga. Przyznam, że sam zmieniałem 3 części w mojej specyfikacji "wymarzonej maszyny" tj. sztyca siodło i kiera. O ile waga kierownicy nic nie zmienia o tyle sztyca i siodełko wpłynęło na niekorzyść.
Podejrzewam, że waga roweru jest dla tego powiedzmy "podstawowego" setu. W moim przypadku do roweru doszły jeszcze pedały Ultegry w wersji aluminiowej i uchwyt na bidon który dostałem od producenta i pewnie do początku przyszłego sezonu zostanie. Całość na wadzę pokazuje  7312 g. Czyli po odjęciu pedałów( 315g) i uchwytu(59g)  wychodzi nie inaczej jak 6938g. Wynik mieści się z dużym zapasem w podawanym przez producenta 6,75kg +-5% (7086g po dodaniu 5%).
Co do wrażeń. Na rowerze dotychczas przejechałem ok 400km. Napęd musiał się dojechać, co trwało ok 50km. Sama rama robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Jest sztywna i bardzo fajnie wykonana. Rower  żwawo zbiera się do przyśpieszania. W moim przypadku (172cm wzrostu) rozmiar ramy 53 wypada idealnie. Jedyne co to ustawiłem bardziej pod siebie siodło i od tego czasu jeździ się naprawdę super. Nic mnie nie boli. Komfort jazdy też jest wysoki. Mimo wszystkim wiadomego stanu polskich nawierzchni ( akurat w mojej okolicy jest dużo nowych :icon_cool: ) nie jest aż tak uciążliwy jak mogło by się wydawać. Dotychczas najdłuższy trip to ok 70 km. 
Na pewno mogę z czystym sumieniem polecić ten rower. Pewnie sprawa byłaby bardziej klarowna gdybym mógł porównać oba rowery, no ale cóż.
Co do samego zakupu to przebiegał bez większych problemów. Tak się akurat składa, że użytkownik PAULSEN jest opiekunem klienta Rose w polsce i w kilku sprawach mi pomógł. 
Jeśli chodzi o rozmiar ramy to głównie sugerowałem się pewnie wszystkim znanym Fit Calculator - Competitive Cyclist, co nie zmienia faktu, że pracownicy Rose polecili mi ten sam rozmiar. 
Mam nadzieje, że pomogłem. Jak coś dalej postanowisz to się pochwal. 
Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też planuję kupno na przyszły sezon kolarki i mam podobnu dylemat co do wyboru: -Canyon Ultimate CF 7.0  (105)  lub 9.0 (Ultegra) -Rose Xeon CRS (Ultegra)

Sprawdz geo tych rowerow, i jak to bedzie w obu przypadkach OK, to wybierz ten, ktory Ci sie bardziej podoba.

Bez wzgledu, jaki rower wybierzesz, bedziesz zadowolony. Obie ramy sa ladne i prezentuja wyzszy poziom technologii karbonowej, porownujac podstawowe karbonowe modele "znanych" brandow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...