Skocz do zawartości

[Licznik] Bezprzewodowy licznik z Lidl'a


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Chciałbym opisać dzisiaj bezprzewodowy licznik z Lidla, który zakupiłem w dniu wczorajszym. Dlaczego tak szybko? dlatego, że oferty trwają krótko a jeżeli licznik się nie spodoba mamy 7 dni na zwrot.

 

Opis:

  • funkcje: prędkość, czas jazdy, licznik odległości, wskaźnik temperatury, godzina, stoper, licznik kalorii i spalania tłuszczu
  • czytelny wyświetlacz LCD z podświetleniem
  • odłona przed zachlapaniem według IP44
  • montaż bez narzędzi
  • baterie w komplecie
  • gwarancja: 3 lata

Przejechałem dzisiaj ok 25km testując licznik, ani razu nie było momentu w którym straciłby sygnał. Montaż to może 10minut, niestety ma bolączkę którą mają również droższe liczniki a mianowicie trzeba go ręcznie wybudzić z trybu czuwania. W trybie czuwania pokazuje godzinę. Podświetlenie jest bardzo fajne i wszystko dobrze widać podczas jazdy wieczorem/nocą.  Mam w domu drugi licznik na kabelek i sprawdzając prędkość pokazywał praktycznie identyczną. Testowałem termometr sprawdzając wyniki na obu termometrach i różnica pomiarów temperatury wynosi 0,4*C co można uznać za błąd pomiaru. Dodatkowo sprawdziłem jak sprawuje się licznik podczas rozmowy przez telefon i tutaj również bez zastrzeżeń.

 

 

Nie mam chwilowo czym zrobić zdjęć więc, ze zdjęciami należy poczekać kilka dni, ale poglądowo wygląda tak jak ten :

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-15E441FE-89783CBC/lidl_pl/hs.xsl/index_36605.htm

 

Pozdrawiam, i polecam licznik (mam nadzieję, że będzie długo służył)

Edytowane przez CokupicCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że złamię regulamin ale zacytuję dany fragment.

 

 

którą mają również droższe liczniki a mianowicie trzeba go ręcznie wybudzić z trybu czuwania

Mam licznik Sigmy 16.12 z CAD także bezprzewodowy i wystarczy go wpiąć w gniazdo - sam się wybudza. Kiedy jest wpięty wystarczy ruszyć kołem bądź korbą i także się budzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za recenzję :) Mam pytanie, czy licznik mierzy średnią prędkość ?

 

Pomiarów jest chyba 9 w tym i średnia prędkość.

 

 

Dzisiaj przy pierwszym użyciu licznika wraz z jednocześnie włączonym endomondo sprawdziłem dokładność pomiarów. Licznik pokazał 1,3 km więcej na trasie, która wg gps liczyła 18,7 km. Czy ktoś jeszcze testował w ten sam sposób i może wypowiedzieć się czy jego licznik też ma tak odmienny pomiary odległości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie trasę która liczy równie 1,3km na której testuje liczniki, dzisiaj pokazało mi 1360m, a więc nieco za dużo, jutro wpisze nieco mniejszą wartość i sprawdzę.

Ogólnie ciężko mi powiedzieć dlaczego masz taki rozbieżny wynik, jak będę miał swój telefon to również to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj żona przetestowała licznik lidlowy. Dodatkowo w celach porównawczych wrzuciłem jej na kierownicę Garmina 310XT. Różnica w dystansie wyniosła ~100m (licznik lidlowy pokazał więcej) na trasie ponad 16km. Dodam, że wymiar koła nie był wpisywany z tabelki a obliczony został poprzez przetoczenie roweru pod obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała różnica ale memu garminowi ufam. Podczas ostatniego półmaratonu w Poznaniu na atestowanej oczywiście trasie pokazał mi 21270m czyli 173m więcej niż oficjalny dystans. Daje to błąd rzędu 0,8% Błąd ten w dużej mierze wynika z tego, że aby pobiec dokładnie 21,097km trzeba by biec dokładnie, krok w krok po linii atestu a to jak wiadomo jest niemożliwe. Dodatkowo w Garminie mam ustawiony tryb zapisu co 1sek. Jak dla mnie to urządzenie jest bardzo dokładne a jeśli wziąć pod uwagę różnicę między licznikiem a garminem śmiem też twierdzić, że poprawnie ustawiona wartość koła (poprzez zmierzenie a nie wpisywanie gotowych wymiarów) daje bardzo dobry rezultat i licznik jest bardzo wiarygodny :)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd pomiaru 1Km na dystancie ok 100km na bezprzewodowy licznik za 30zł ! to jest moim zdaniem rewelacyjny wynik ;) Oczywiście można ustawić rozmiar koła nieco inaczej i wtedy powinien pokazywać z pełną dokładnością ;)

Edytowane przez CokupicCC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tak :) Tylko na tych 100km trzeba mieć się do czego odnieść a jak wiadomo endomondo + np. marnej jakości moduł gps w telefonie nie daje Ci punktu odniesienia. Zresztą koniec końców aptekarzem być nie trzeba :) Licznik spełnia swoje funkcje tak jak trza, byleby nie umarł zbyt wcześnie a będzie dobrze :)

W tej cenie torpeda ;)

Edytowane przez Piehursson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz np. ułożyć sobie na ziemi miarę zwijaną, na jej początku ustawić koło tak żeby wentyl wskazywał "0" i prowadzisz koło wzdłuż miary do momentu aż wentyl znowu nie znajdzie się prostopadle do ziemi. Zamiast miary można się posłużyć linią kostki brukowej, zaznaczyć na niej punkt startu i końca i wtedy odmierzyć ten odcinek. Ważne żeby podczas pomiaru dociążyć przednie koło bo pomiar będzie się wtedy różnił (u mnie bez dociążenia wyszło 3cm różnicy na obwodzie). Zatem albo sadzasz na rowerze kierowcę i prowadzisz z nim rower (niestety potrzebne są dwie osoby) albo dociskasz przednie koło do gleby imitując tym samym nacisk rowerzysty podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem wskazania tego licznika z GPS w telefonie z aplikacjami (oczywiscie na gps też są małe przkłamania) mierzącymi trasy. Prędkość max wskazana przez licznik i gps różnica 0.2 km/h  dystans to różnica bodajże 20 czy 30 metrów na trasie 40km. Jak widać takie różnice to nie różnice:) Licznik był sprawdzany na szosach jak i leśnych zjazdach z korzeniami dołami itd pokonywanymi przy prędkości około 30km/h, ani razu nie stracił sygnału . Początkowo nie byłem przekonany co do mocowań licznika i czujnika ale jeśli wytrzymał zjazdy po takich wertepach i nic się nie przemieściło to jest OK. Jedynym minusem jaki mógłbym na siłę przytoczyć to chyba to, że sam licznik jest dosyć duży ale to kwestia gustu. Za niecałe 30zł  jest to jak najbardziej opłacalny zakup.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nabyłem ten licznik i jedyna rzecz która mnie irytuje to wyświetlający się zegarek w trybie czuwania. Wie ktoś może jak to wyłączyć? Po co ma marnowac baterie np leżąc w szafce w zimę... Można by wyjąć baterie ale wtedy wszystkie dane się skasują...

Edytowane przez Rivalen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego bym nie byl pewien czy dane sie skasują ponieważ pod bateria jest przycisk reset co mogło by nasuwać podejrzenie, że wartości zapisują się jak np na pendrivie  :)  a tylko reset je usunie na dobre. Mogę się oczywiście mylić, ale łatwo to sprawdzić wyjmij na dłuższą chwilę baterie:) no chyba, że już próbowałeś

Edytowane przez Kubeu84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie raczej nie da rady, ale co Ci przeszkadza taki czas?

bo czasem po jeździe idziesz z rowerem i nie potrzebujesz żeby licznik nabijał, a odległość nadajnika od odbiornika w kieszeni (albo gdziekolwiek) jest zawsze taka że cały czas jest conected

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...