Skocz do zawartości

[rower] Składanie 29er


rokiZG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie i Panowie


 


Otóż przymierzam się do przesiadki na jakiś czas a może się okaże na zawsze ( do 29er ). Rower 26 poszedł by w "przysłowiowy kąt" na tą chwilę - szkoda , że będzie stał bo na to moją perełka nie zasługuje - ale bardzo ciekaw jestem ninera.


 


W mojej głowie siedzi jeden plan, ( tzn. potrzebuję ramę , amortyzator no i kółka ) ewentualnie hample.


Z racji swojego upodobania i przywiązania preferuje ramę alu ... choć powiem szczerze przypadł mi jeden chińczyk do gustu ( http://www.forumrowerowe.org/topic/130520-9306g-fm056-czarny-29er-by-bbartekk/ ).


 


Potrzebuje ramę 18 cali ( wzrost 194 - waga 70-74kg zależy od pory;)


 


Chciałbym dowiedzieć się od was czy są w zasięgu jakieś ramy, które można kupić (same)? Czy niestety wchodzi w grę tutaj już tylko i wyłącznie kupno całego roweru no i sprzedaż reszty komponentów. 


 


Jeśli tylko kupno... to zdaję sobie sprawę , że kółka będą pewnie ciężkawe i do wymiany pójdą na 100% no i do tego amortyzator.


 


Na oku nie mam żadnego określonego modelu ... tu i tam zerkałem na wheelera, radona,speca, kubusia,canyon...


 


*ramą pod wyścigi xc, chciałbym zakręcić się w okolicy 10,5kg na początek z 29er.


 


 


Zrobiłem sobie małe szybkie wyliczonko , canyona ( http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3013 ) 5809 zł


 


a wczoraj jeszcze na ich stronie cena ... to 5769 ;) hehe tak na marginesie :)


 


wyszło na to ..., że za Rame+amorek,hamulce,sztyce i siodło wyszło by ciutke ponad 4tyś ( 4109 ).


 


Chciałbym poznać wasze sugestie ... wskazówki co do moich oczekiwań ( myśli ).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd :

 

Rama tak jak panSocjolog napisał :

 

19 cali ;) zdaję sobie sprawę, że u niektórych producentów będzie to max 20:)

 

* budżet, to max. 4,5-5tyś :) zawsze fajnie jest wydać mniej ;)

 

dł. nóżki 90cm

 

A jak długość nogi ? Peak w XL za długi. Górna max 630 mm i mostek 80 mm, kiera na wysokości siodła. Jak będzie dłuższa nie dasz pupy za siodło na zjazdach. Mam podobne gabaryty :)

oj za długi ;) za duży kloc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się wypowiem jako posiadacz wspomnianego w pierwszym poście chińczyka ;)

W pieniądzach, jakie chciałbyś wydać jest jakaś szansa złożenia roweru na takiej ramie a i 10,5kg bez problemu da się zrobić ;)

Co do rozmiaru, to nie będzie łatwo - ja mam 197cm wzrostu, nogę 98cm i mój chińczyk ma 21" i 640mm górnej rury. Pod tym względem bardzo podobnie do wspominanego Peaka XL. Chińczyk ma bardziej zjazdowe kąty - 69,5/71,5 vs 72/74 w Peaku. Nie wiem, czy byłbyś w stanie wziąć te ramy między nogi, ale jeśli tak, to na pewno nie będą za długie. Sugeruję jeszcze raz zmierzyć długość nogi od ziemi do samego spojenia łonowego, bo coś to mało mi się wydaje jak na ten wzrost ;)

 

Wybór między tymi dwiema ramami zależy od tego, czy to już ma być rower docelowy - wtedy raczej Peak, czy bardziej rozwojowy - wtedy postawiłbym na chińczyka - inne ramy w tym budżecie wydaje mi się, że nie mają prawa bytu.

 

Jeszcze tylko powiem, że porównanie carbonowej ramy, jaką mam teraz z poprzednim aluminiowym Feltem jest bardzo jednoznaczne - jeśli nie będę do tego zmuszony, do aluminium nie wrócę ;) wolałbym oszczędzić na innych rzeczach, niż na ramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh źle wpisałem po prostu , zasugerowałem się swoimi notatkami poprzednimi co do wymiarów ( 94,73 cm ;) zmierzone laserowo :D

 

tak tak XL odnośnie tego chińczyka mogła by być - peak owszem także.

 

 

inne ramy w tym budżecie wydaje mi się, że nie mają prawa bytu.

 

sugerujesz albo i pewnie orientujesz się - czyli reasumując nie ma większego jakiegoś wyboru 29er odnośnie ram (samych ?

 

 

Jeszcze tylko powiem, że porównanie carbonowej ramy, jaką mam teraz z poprzednim aluminiowym Feltem jest bardzo jednoznaczne - jeśli nie będę do tego zmuszony, do aluminium nie wrócę wolałbym oszczędzić na innych rzeczach, niż na ramie

 

Nigdy nie mów nigdy ;) Jeśli takowy wybór padłby na carbon i też nie byłbym zmuszony ( a przypadłoby mi do gustu ) to czemu nie.

 

2. A Co do amortyzatorów ? Tutaj mam chrapkę na sprawdzenie axon 29er (RC) , ktoś miał z nim styczność w nowszej lub starszej wersji ?

 

lub drugi plan ( to mosso 29 ) , tutaj nie pytam się o to tylko stwierdzam , bo bardzo fajnie się on sprawuje - a cena też jest niewielka jak na taki widelec moim zdaniem )

 

choć także chodzi mi na mysli PRO 29 sztywniak , bardzo miekka praca, fajnie wybiera nierówności ...

 

3. Lub może ktoś ma jakieś spostrzeżenia w kupnie całego roweru i srzedaży reszty prócz ramy,amorka,hampli i kółek.

 

4. 

BbartekK

masz może na swoim dysku , gdzieś geometrie owych ram ? * tzn. chińczyka :)

 

5. Co do kół = chodzi o obręcze czy macie jakąś godną polecenia alternatywę za ZTR Crest 29er ? cenowo ciutkę tańszą ( w obrębie 200-250zł? WTB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwij się do mnie na PW, to podeślę Ci geo na maila ;)

Złożyłem i pomagałem składać już jakieś tam 29ery i wybór, bez jakichś fajnych dojść do klamotów w mega cenach jest ograniczony do tych dwóch. Owszem, jest np. Kross Level B9, ale to już o połowę więcej niż moja rama. Ramy topowych producentów, to już w ogóle bliżej pięciocyfrowych kwot się kręcą. A aluminium już się chyba prawie nikt na poważnie nie zajmuje chcąc zrobić ramę z prawdziwego zdarzenia, skoro jest carbon ;)

 

O amortyzatorów jest conajmniej tyle opinii ile jest postów na całym tym forum ;) dopóki nie sprawdzisz, to nie będziesz wiedział ;)

 

Gotowe rowery, będą miały wrzucone tragiczne koła, rurki, siodełko, a "zabłysną" tylną przerzutką. Bez sensu. A więszkości z tych słabszych klamotów nie sprzedasz, bo ciężko się pozbyć rzeczy naprawdę nic nie mówiących nikomu, brandowanych przez producenta roweru :/

 

Co do obręczy, to sporo tańsze od Crestów są remerxy magic i widać ich ostatnio coraz więcej więc pewnie nie są takie złe. Albo przynajmniej warte przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...