Skocz do zawartości

(wyprawa) Poznań-Wrocław


Dydym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję w sierpniu wyprawe z Poznania do Wrocławia w jeden dzień. Nie chce jechać główną drogą na wrocław.  Wujek Google Maps wytyczył mi taką trasę:

 

https://maps.google....=m&z=9&lci=bike

 

Moje pytanie brzmi czy ktoś może jechał jakimiś odcinkami tej wytyczonej trasy i  jakie to są drogi asfaltowe czy leśne.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam między Poznaniem a Lesznem, więc znam dość dobrze ten odcinek. Ja jeżdżę nieco inaczej. Jak masz pytania, to mogę Ci podać szczegóły tej trasy:

http://goo.gl/maps/3qQbO

 

Jak masz czas, to możesz sobie większość trasy podejrzeć w Google street view.

Ogólnie to przez Luboń jedziesz ulicą (brak drogi rowerowej). Za Luboniem jest ładny asfaltowy odcinek dla rowerów, równolegle do drogi. Później, w Puszczykowie, odbijasz  w lewo od głównej trasy. I jedziesz drogą rowerową (kostka brukowa). Dojeżdżasz do dworca. I tutaj Twoja trasa się różni od tej, którą ja jeżdżę. Twoja prowadzi przez tory gdzieś na trasę. Nie znam tego odcinka. Ja odbijam od torów i jadę przez miasto (przez całe Puszczykowo prowadzi droga rowerowa). Na końcu miasteczka (za rondem) wjeżdżam do lasu (tutaj jest parę górek, piach, korzenie - raczej mtb/cross). Tak dojeżdżam pod Mosinę. Dalej już z tego co widzę Twoja trasa prowadzi inaczej, nie znam tych dróg.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od Rawicza w żadnym wypadku główną drogą - brak pobocza, koleiny na długim odcinku i samochody jadące po 140km/h. Za to odbijając z Ponieca na Miejską Górkę możesz zaliczyć park krajobrazowy Dolina Baryczy i Stawy Milickie.

W której połowie sierpnia jedziesz? Mogę objechać tę część trasy z google maps z Krzywinia do Rawicza i zdać relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W której połowie sierpnia jedziesz? Mogę objechać tę część trasy z google maps z Krzywinia do Rawicza i zdać relację.

 

Jedziemy 3 sierpnia i ruszamy ok 5 rano z Poznania. Bardzo bym był wdzięczny za objechanie i zdanie relacji z tego odcinka trasy. Właśnie zauważyłem że z Rawicza do Prusic wuja Google wyznaczył mi trasę krajową 5, muszę znaleźć alternatywę bo jazda wśród pędzących aut to żadna przyjemność i raczej niebezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziecie już 3-go sierpnia to nie obiecuję - do tego czasu będę w okolicy raptem dwa dni. Ale postaram się zjechać ten odcinek w poniedziałek lub wtorek - widzę, że jest niedostępny w google maps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto skorzystać z doświadczenia kiler(a)69 i jechać do Osiecznej jego sprawdzoną trasą. Dalej proponowałbym:

 

https://maps.google.pl/maps?saddr=Pozna%C5%84&daddr=52.32691,16.887815+to:Osieczna&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.168878,16.854401&spn=0.672985,1.234589&sll=52.379853,17.441157&sspn=5.358973,9.876709&geocode=FWaoHwMd8EECASm3CuHs0kQERzHRvzQDmDHqpA%3BFf5xHgMdB7ABASmbHRDaP1AERzEc7odY7dv32A%3BFfT9FwMdwn3-ACl7LGIcs6MFRzEJQ0VgkYhH4A&oq=Osieczn&mra=ls&t=m&z=10&via=1

 

Nie znam tej drogi od Rawicza (ul. Strzelecka), ale znajoma "nierowerzystka" mieszka na jej przedłużeniu i twierdzi, że przez ten lasek jest częściowo droga gruntowa i miejscami piach "nie do przejechania", jednak nie umiem określić na ile jest to nieprzejezdne dla niej na starej kozie, a na ile na waszych rowerach. Niewiadomą pozostanie odcinek od Stwolna do Kaszyc Wielkich - częściowo przebiega przez dolinę Baryczy, można jakoś połączyć z trasami: http://www.barycz.pl/index_turystyka.php?dzial=5&kat=19&art=161&limit=0

 

Od Obornik Śląskich gorąco odradzam główną drogę - kiepska nawierzchnia, brak pobocza, dużo pędzących aut - dlatego wrzuciłem trasę omijającą ją od zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio chwilę i sprawdziłem jeszcze ten odcinek Mosina-Donatowo. Wyjeżdżając z Mosiny, jedzie się drogą asfaltową. Jest jakiś krótki odcinek z poboczem dla rowerów, ale w zdecydowanej większości jest wspólna dla kierowców dwóch i czterech kółek. Natężenie ruchu nie jest zbyt duże, ale czasem ktoś śmignie 100 km/h. Za Brodnicą zaczyna się już bardzo przyjemny odcinek dla rowerzystów. Również jest to droga asfaltowa, ale jakaś boczna i praktycznie nieuczęszczana.

Może jutro lub pojutrze przejadę się dalej do Krzywinia, to dam znać jak tam wygląda.

 

Przy okazji, jak będziecie jechać, to polecam wstąpić na lody do Puszczykowa (obok dworca PKP) ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początek przepraszam, że z opóźnieniem pisze o wycieczce do Wrocławia.

Oto link do trasy na endomondo:

 

http://www.endomondo.com/workouts/225277381/4698264

 

Wycieczka rozpoczęła się 3 sierpnia bierzącego roku o 5 rano z Poznania (Piątkowo). Przy wyjeździe z Poznania w kierunku Mosiny mineliśmy bilboard z nagłówkiem cyt."to tylko mały spacerek" uśmialiśmy się wiedząc że 170km przed nami :) Na 70km w miejscowoście Bojanice zaskoczyły nas dwa podjazdy o nachyleniu 9% i 11% , było co deptać :) Do godziny 10 temperatura byla znośna i można było depnąć, natomiast po 10 temperatura poszła strasznie do góry a średnia jazdy nam trochę zmalała. Trase jaką jechaliśmy polecam, bardzo małe natężenie ruchu, 95% trasy po asfalcie, 5% terenu bardzo łagodnego, górek troche było :) W razie jakichkolwiek pytań co do trasy śmiało piszcie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak to wyszło kondycyjnie ? Ciężka trasa, monotonna ?

 

Jechaliśmy w trójkę i każdy był kondycyjnie przygotowany na taką odległość i upał jaki panował. Trasa nie była ciężka bo po drogach asfaltowych, im bliżej Wrocławia to górek przybywało :) Jeśli chodzi o monotonność to momentami była jak to na trasach asfaltowych, w terenie zawsze więcej się dzieje i nie ma czasu na monotonność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...