Skocz do zawartości

[napęd]Modernizacja napedu


arczin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam założony wolnobieg 7 rzędowy i interesuję mnie czy mogę założyć kasetę 8-9 rzędów czy nie da rady także jaką bym musiał zastosować przerzutkę i manetkę najlepsza konfiguracja ponieważ mam zamiar zmienić cały napęd na trasę ale także abym mógł wygodnie jeździć po piaskach, górach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz zastosować kasetę zamiast wolnobiegu to musisz albo wymienić samą piastę w tylnym kole i zapleść na nowo koło lub wymienić całe koło na takie, które piastę pod kasetę już ma. Jeśli chodzi o osprzęt to najtańszym ale sensownym rozwiązaniem jest grupa Alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej a czy opłaci się kupić wolnobieg 8-9 rzędowy czy to jakaś dobra ściema ? Mam na oku takie wolnobiegi:

 

http://allegro.pl/wolnobieg-8-rz-sun-race-wysoka-klasa-niska-cena-i3344913496.html

 

http://allegro.pl/wolnobieg-9-rz-sun-race-wysoka-klasa-niska-cena-i3344913538.html

 

a to mój wolnobieg:

 

v6me.jpg

 

przerzutka też była by do zmiany możecie mi coś polecić jaka konfiguracja opłaca się na trasę ale także na piaski i góry itp. oraz prosił bym o przedział cenowy i jeszcze pytanie czy nie będzie mi ocierać nic o ramę jeżeli założę 9 lub 8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście bym się w wolnobieg 8-9rz nie pakował. Zauważ, że żaden z uznanych producentów osprzętu rowerowego (np. Shimano, SRAM) nie produkuje takiego dziwactwa a sunrace to kiepścizna. Tak więc albo zostałbym przy 7rz od Shimano albo wymienil na kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej a jeżeli założę kasetę jaka różnicę (chodzi mi o różnice w wysiłku podczas pedałowania albo kręceniu pedałami do tyłu ponieważ mam taki nawyk ;p) będę miał 9 lub 8 oraz czy nie będzie ocierać o ramę i nie będzie kłopotów z założeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim piasta na kasete nie gnie sie tak jak wolnobieg. Poza tym glowna roznica ze dostajesz zebatke 11 (wolnobieg max. 13) ktora pozwala solidnie depnac na prostej drodze. Ja wymienilem piaste w tylnym kole I zlozylem naped na 8p na Alivio I jestem mega zadowolony :)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Poza tym glowna roznica ze dostajesz zebatke 11 (wolnobieg max. 13)

Są dostępne wolnobiegi z pełnym zakresem jak kaseta, jednak są drogie i jest to nie opłacalne.  

 

Głowna różnica polega na konstrukcji piasty i tym ze piasty pod wolnobiegi obecnie to najgorszej jakości komponenty a reszty sie łatwo domyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...