Skocz do zawartości

[Buty SPD]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !!

 

Mam do was prośbę, a mianowicie żebyście pomogli mi wybrać buty SPD dobre i trwałe.

Bedą to moje pierwsze "espedeki" i co za tym idzie na razie nie chcę kupować super wypaśnych zawodniczych butków.

 

Moje typy to :

1. SH-M 121G MTB SHIMANO

2. SH-M 181B MTB SHIMANO

3. BLAZE SIDI

4. BULLET 2 SIDI

 

wyżej wymienione buty możecie obejrzeć na :

http://www.centrumrowerowe.pl/index.php?s=...ts=0&did=6&l=pl

 

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie obuwia MTB [oczywiście pozatym aby rozmiarowo pasowały]

czy kołki to sprawa niezbędna ?? czy można się bez tego obejść

czy buty maja być akurat czy dopuszczalny jest "luz" ??

 

Buty będą współpracować z pedałami [najprawdopodobniej] TIME ATAC XE, ewentualnie Shimano 540

 

Z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam 181 bo są konstrukcją podobne do moich 225. Mierzyłem w sklepie też 181 i były wygodne (jazda 5-6h nie stanowi problemu) i sztywne (ważne, bo przy miękkiej podeszwie energia idzie w uginanie jej).

Jak znajdziesz swój nr to możesz brać 180 (zeszłoroczne). Ja miałem je kupić ale nie było już nr.

Sidi bym sobie odpuścił, bo pomimo że robią dobre buty to płaci się tu głównie za firmę. W Shimano masz klamrę, która jest bardzo przydatna w mocnym zapięciu buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buty powinny byc dopasowane; znaczy nie tak zeby cie nie upijaly ale stopa nie powinna w srodku sie ruszac; z tych co podales bral bym 181; klamra to piekna sprawa i polecam zakup butow posiadajacych nia; kolki raczej potrzebnie specjalnie nie sa; ja nawet nigdy ich nie wkrecalem (moze dlatego ze nie jezdze w bardzo ciezkim terenie); co do pedalow to polecam raczej timy niz shimano (szczegolnie jesli masz na nie kase) ale o tym bylo juz pare tematow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...