Skocz do zawartości

[rower] do 3500zl


MTBwch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Planuje zakup nowego roweru na kołach 29" mój budżet to 3,5 max 4 tyś. Zastanawiam się nad:

 

- Kross Level B6

- Trek Mamba

- Cube Analog

- Merida Big Ninie Tfs 300 -d

 

Oraz może tańsza wersja  - Romet Jolene.

 

Z opinni, których się doczytałem chwalona jest geometria ram treka od GF

jednak mamba jest raczej na przeciętnym osprzencie jak za tą cena . Prosze o rady odnośnch modeli , może

ktoś z was ma któryś z modeli albo polecał by inny w tej kwocie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie za propozycje.

Rozważam Scotta i Unibike o Radonie w prawdzie nie słyszałem ale też prezentuje 

się przyzwoicie. Jeżeli chodzi o rozmiar to chyba 18" bym pasował mam 178 cm wzrostu.

Dziwi mnie tylko, że Trek nie został wytypowana bo sprzedawca bardzo chwalił geometrie

ramy G2  Garego Fischera i fakt wieczystej gwarancji na ramę ale tu płaci się chyba 

za amerykańską markę i nie wiem czy to nie jakiś chwyt marketingowy z tą super geometrią.

W każdym razie dzięki wielkie za typy, podjadę do tego sprzedawcy i popytam  o wasze typy

ciekawie jak się o nich wypowie :D

Jednak raczej zdecyduję się właśnie na Scotta albo Unibike. 

 

 

 

 

 

najlepszy stosunek cena/jakość w tym przedzialoe cenowym mają

 

1. Radon 5.0 (zostały tylko małe rozmiary)

2. Unibike Expert-najlepszy osprzęt w tej cenie

3. Scott scale 970

 

co do Twoich typów -żaden ;) (kiepski osprzęt, kiepska geometria itd)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku trecka zastanów się gdzie kupisz amor z offsetem G2? Bo raczej nie w Polsce. Diler nie potrafił mi odpowiedzieć gdzie kupię amor.

 

Od roku ujeżdżam aganga 7.29. Kupiłem za 3300, teraz są droższe. Bardzo solidny rower z powietrznym amorem i równym osprzętem. Bardzo niski przekrok. Całość osprzętu to x7, hamulce tectro też dają radę.

 

Długa rura górna, szeroka kierownica. Nie ma sensowniejszego roweru za te pieniądze.

 

Do kupienia u przedstawicieli Velo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch miesięcy jeżdżę niebieskim (są najszybsze) Radonem zr 5 29er i bardzo sobie chwalę. Minusem były bardzo piszczące klocki hamulcowe (przynajmniej ja tak miałem) ale zamieniłem je na ceramiczne UNEX'y i jest cichutko. Bardzo pasuje mi geometria, amortyzator działa bardzo dobrze. Wcześniej robiłem przymiarki do Krossa b7 i Unibike Expert ale Radon u mnie wygrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

najlepszy stosunek cena/jakość w tym przedzialoe cenowym mają

 

1. Radon 5.0 (zostały tylko małe rozmiary)

2. Unibike Expert-najlepszy osprzęt w tej cenie

3. Scott scale 970

 

co do Twoich typów -żaden ;) (kiepski osprzęt, kiepska geometria itd)

 

Ale się uśmiałem, z katalogu to wyczytałeś czy z kart wywróżyłeś? 

 

 

W przypadku trecka zastanów się gdzie kupisz amor z offsetem G2? Bo raczej nie w Polsce. Diler nie potrafił mi odpowiedzieć gdzie kupię amor.

 

Od roku ujeżdżam aganga 7.29. Kupiłem za 3300, teraz są droższe. Bardzo solidny rower z powietrznym amorem i równym osprzętem. Bardzo niski przekrok. Całość osprzętu to x7, hamulce tectro też dają radę.

 

Długa rura górna, szeroka kierownica. Nie ma sensowniejszego roweru za te pieniądze.

 

Do kupienia u przedstawicieli Velo.

 

A jak często przeciętny amator wymienia amortyzator? Podpowiem Ci. Między nigdy, a raz na 5 lat..Amortyzatory z G2 nie są może super popularne oraz ich zakup nie stanowi problemu tak dużego jak mówisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyduje się jednak na Treka. 

 

 

Sprzedawca zszedł z ceny i zapewnia , że nie ma problemu z sprowadzeniem 

amora który i tak prędko nie będzie wymieniany . Wydaje mi się , że raczej nie wkręca bo w końcu prowadzi salon firmowy Treka i jest promotorem tej marki tak więc raczej wie o czym mówi 

 

 

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi , w przyszłym tygodniu jadę po Mambę 

i zdam relacje z testu tego roweru. 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agang Gangsta 7.29 http://velo.pl/rowery/rowery-gorskie/agang/gangsta-729 - lepszego wyboru nie widzę, jeżeli zainteresowany to napisz PW, podam gdzie można kupić za 3 349zł :)

Zbyt długo zwlekałem z odpowiedzią, więc nie wiedziałem że już dokonałeś wyboru.

Edytowane przez afly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...