Skocz do zawartości

[koła] Znawcy w kołach. Proszę o odp.


LUTY123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym kupić komplet nie drogich kół do mojego rowerku (mam 29er) i już trochę tego przeglądałem i chciałbym się dowiedzieć pewną rzecz konkretnie czy koła 28" trekingowe nadają się do 29er gdyż w wielu aukcjach spotykam się z takim zdaniem "koła 28" do roweru trekingowego lub mtb 29". Jeśli to głupie pytanie to się nie dziwcie gdyż ja w kołach jestem nieco zielony wiec gdy zawsze coś komuś naprawiam wszystko rozkręcę ale centrowania czy składania koła się nie podejmuje po prostu nie chce. a jeśli chodzi o koła to np. http://allegro.pl/kpl-kol-28-remrx-masterdisc-biale-joytech-6srub-i3311867691.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 29" = koło 28". Ten 1 dodatkowy cal to kwestia opony. Marketing. Prawda, że "lepiej" brzmi "koło do 29era" niż "koło 28" ", nie?

 

A tabelka podlinkowana wyżej jest już trochę nieaktualna. Od pewnego czasu producenci nie widzą problemu w zakładaniu szerszych kapci na 19mm obręcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a jeszcze brałem pod uwagę czy aby koła 28" treking nie będą wystarczająco wytrzymałe do 29er ale myślę że są ludzie którzy jeżdżą wycieczki długo dystansowe jak np po 100km dziennie w różnym kierunku polski i koła chyba wytrzymują proszę o swoją wypowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...