Skocz do zawartości

[rower] las, miasto i skoki do ok. 1300zł


LeN*

Rekomendowane odpowiedzi

A mi sie zawsze wydawało, że 30cm to nie jest skakanie...tyle mają coniektóre przeszkody w miastach. A na 30cm żaden "skaczący" biker nie poprzestaje, a raczej pół metra na XC rowerku, to już stanowczo za dużo...czyli chłopie, bierz Signa DS'a, kup kask i jezdzij, a nie tutaj makro wehikuł chcesz "apgrejdować" :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to rower zarówno do pojeżdżenia po lesie, w mieście, jak i lekkich skoków.

 

Chyba dziwnie postrzegasz "lekki skok". To krawężnik jest czy co? Myślałem, że umre ze śmiechu... :)

 

Według mnie gośc nie powinien brać Signa DS tylko Panica, ponieważ te dwa rowerki są przybliżone cenowo i osprzętem, ale różnica ram jest diametrana. Pare dni temu widziałem DS'a na realu. Panic to sprzęt do enduro, wytrzyma skoki jak i spokojnie można będzie pojeździć XC. Sign DS ma zupełnie inną geo (tam mi się wydawało) i jest strasznie klocowaty. To nie rama, ale czołg, nie przypuszczałbym, że rury w tej ramie mogą mieć tak duży przekrój, ale notabene to nie jest temat do porównywania tych rowerków. Jedno jest pewne- NIE KUPUJ UNIBIKE'A EVOLUTION DO SKOKÓW!!!

 

Generalnie w pełni zgadzam się z Xsystoff'em! Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się na bank lepiej niż RST w Signie DS.

 

Nie jest to amorek do szaleństw tylko do xc, więc wymieniać go jest sens.

 

Najlepiej chyba kupić Duro, bo tani i w miare sprawdzony. Można także zakupić RST Space z 130mm skoku, ale tam jest sztywna oś, więc musiałbyś wymienić piaste, szprychy, a jak juz piaste i szprychy to obręcz by wypadało na jakiegoś duoble/single tracka, wieć praktycznie wiąże się to z wymianą całego koła.

 

Zanim jedak zmienisz amorka to zakup sobie kask- np. jakiś orzech 661 za 100-130 zł. (takie małe OT) Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czy czesci które chce kupić beda pasowaly do starej ramy i okazalo sie ze pasuje :D

 

#Opony: Kenda Nevegal 2.10 / Schwalbe Space 2.35 - [35*2=70zł]

#Dętka: Continental SV [14*2=28zł]

#Obręcz: Vuelta Rodi Excalibur / Alex Rims DM24 - [55*2=110zł | 75*2=150zł]

#Piasta: Shimano Deore FH-M475 [69*2=138zł]

#Szprychy: Anodyzowane [45*2=90zł]

#Amortyzator: Rock Shox J1 100mm [250*1=250zł]

#Korba: Suntour XCC 100 [59*1=59zł]

#Hamulce: Tektro Quartz MT10 [39*1=39zł]

#Przerżutki: Shimano Acera [2*40zł=80zł]

#Manetki: Shimano Alivio [1*100zł=100zł]

 

dobre te czesci ?? :D Razem około 1000zł :P a zalezy mi na kasie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...ja osobiście na Twoim miejscu nie wymienialbym wszystkich podzespołów takich jak przerzutki itp...tylko najpierw kupiłbym porządną ramę która wytrzyma nawet większe skoki żeby być pewnym że sie nie rozleci...później jakis amorek tez porządniejszy a co do przerzutek to wolałbym wymienic w późniejszym terminie. :P

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....nie wiem dokładnie co teraz jest w ramach na rynku więc trudno mi dac jakieś okreslone modele. Najlepiej idź do jakiegoś porządnego sklepu z rowerwami i sprecyzuj do czego potrzebujesz tego roweru. Czy ma byc to XC czy jakieś hardcorowe skoki. No i musisz zdecydować czy ma być to rower z pełną amortyzacją. Tyle że dobra rama z amortyzatorem z tyłu nie jest tania;/. na pewno coś Ci doradzą :D. Osobiście polecam ramy GT bo sam jezdze na GT i wiem że potrafi spoooro wytrzymać :P

Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Ciebie nie rozumiem. Już Ci napisaliśmy, że jest nieopłacalnym i niebezpiczenym ładować kase w twój obecny rower, niezależnie od tego czy chesz jeździć XC czy skakać.

 

Musisz się zdecydować co chesz robić, bo jak na razie nie widze sensu abyśmy Ci dobardzali. Zastanów się i kiedy będziesz gotowy napisz co trzeba. Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci napisałem, że składanie roweru w tej cenie mija się z celem. Aby to sprawdzić wejdź na strone Kross'a i sprawdz specyfikację np. Signa DS. Zapisz wszytsko. To czego nie ma na stronie powinieneś na fotce wyczaić. Potem wejdz na jakis e-sklep, albo chociaż na allegro i zobacz ile by Cie wyniosło składanie takiego roweru. To samo tyczy się XC- np. Unibike Evolution.

 

Poprostu zdecyduj się co chcesz robić, a my Ci doradzimy odpowiedni rower, chyba, że chcesz bardzo składać to może uda Ci się sklecic rower na Altusie/Sisie, najtańszej (możliwe że używanej ramce) accenta, amorek RST Gila/Capa i połowie osprzętu nn.

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ja z 6 lat temu skakałem na krosie serii grand :)

głupi byłem ale dało radę :D

 

a kumpel mój jeżdzi kolarka na lesnie i piaszczyste wyprawy, po wielkich kamlotach ze mną, co tam, że co tydz centruje koło :)

 

"Człowiek jest silny" - zamieniamy na "rower da radę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, jestem biednym 18-nastolatkiem który szuka rowery gdyż stary mi buchneli:/ Mieszkam w mieście ale celem jest dosyć częste jeżdżenie poza miasto (mam 17km do morza),sprawa może nie byłaby skomplikowana gdyby nie fakt że lubiłem również jezdzić po terenach leśnych które również mam koło siebie.I teraz nasuwa mi się pytanie jaki byście mi polecili?Do około 1400 zł...Zdaję sobie sprawę że łatwo nie będzie dlatego zwracam się do Was:) Moje przemyślenia do tej pory były mniej więcej takie że Kross Fitness by mi w sumie odpowiadał gdyby nie to że do lasu ani chu chu a i nie wiem czy jest sens kupić taki rower na podniszczone trasy rowerowe...Ludzie pomocy, ratunku wypowiedzcie się, polećcie coś jestem zdezorientowany.HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...