Skocz do zawartości

[Rower] Mbike Shottas HT02 29er


shield

Rekomendowane odpowiedzi

mam 06 jeżeli chodzi o geo mogę pomóc

 

 

Podobnie jak kolega mam HT06. Kilka uwag na temat roweru zamieściłem w innym wątku dotyczącym MBIKE.

Jeździłem na HT02, ale zestawiając go do HT06 moje subiektywne odczucia byłyby niesprawiedliwe dla tego pierwszego.

Wspólnym mianownikiem w tych dwóch rowerach jest moim zdaniem rewelacyjna rama.

Żeby być w pełni obiektywny mały minus daję za delikatny lakier.

Nie mam porównania z innymi rowerami w przedziale cenowym do 3 000 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, Mbike Shottas  HT02 dotarł kurierem w 20h! od momentu kliknięcia kup. Jako że nie ma nigdzie opinii postaram się napisać pokrótce własne odczucia, być może komuś okażą się przydatne:

Pierwsze wrażenie - kurde będzie za mały, drugie - kurde będzie za duży (dodam że to mój pierwszy 29er), aczkolwiek po pierwszych kilometrach człowiek się przyzwyczaja.

Z wyglądu rower naprawdę powala (u mnie efekt potęguje fakt iż chciałem mieć rower z zielonymi akcentami, rozważałem także scotta magic master, niestety w wersjach tylko 26")

Co rzuciło się pierwsze na niekorzyść: nie ma osłony zębatki z przodu - jechałem "na szybko" pod wieczór po pracy w jeansach, zdarzyło się zahaczyć. Na kierownicy dużo "przycisków" dobrze dopasowanych pod palce, aczkolwiek nie ma za zbytnio miejsca na swobodne trzymanie kierownicy. Ostatnia rzecz (tego akurat na zdjęciach się nie dopatrzyłem) tylni widelec zakręca w połowie na zewnątrz znajdując się parę cm dalej od koła przez co przy pedałowaniu zdarzy się zahaczyć piętą.

Problemem może być dodatkowe wyposażenie, niestety mbike nie ma zbytnio rzeczy robionych dla shottasa a doczepianie sakw, koszyków, bidonów każdego z logiem innej firmy może nie każdemu przypaść do gustu

Sklep w którym kupowałem: świat-rowerów z Warszawy wart jest polecenia, aczkolwiek rower otrzymałem bez przeglądu "zerowego"

Podsumowując z roweru jestem zadowolony, daje mu ocenę "Dobrą"

Edytowane przez shield
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie ma osłony zębatki z przodu

:icon_question:  Znajdz na rynku 29era z osłonką, bo ja sie nie spotkałem.

 

 

nie ma za zbytnio miejsca na swobodne trzymanie kierownicy

Zmień kierę na 700mm +4 cm da radę. 

 

bez przeglądu "zerowego"

 

Coś chłopaki pisali że taki musisz strzelić po 300km. Sprawdź w papierach.

 

Sam się zastanawiałem nad nim. Nie trzeba wymieniać sztycy i tarczy z przodu. Ale kierownicę tak. Więc chyba zawsze tak jest, że trzeba coś dołożyć, wymienić by rower spersonalizować w tym budżecie. 

 

Przyjemnego poskramiania kilometrów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...