Skocz do zawartości

[mostek/stery] Wyjęcie podkładki spod mostka


Feroxx

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem obniżyć wysokość mostka więc pomyslałem by wyjąć podkładkę (o ile to podkładka ;) ) którą dał Kross w standardzie. Tylko mam pewne wątpliwości czy jej zabranie nie wpłynie jakoś negatywnie na elementy sterów? Po pierwsze mostek dociska częsci w innych miesjcach jak ta Krossowa podkładka, a pod drugie zauwazyłem ze ma ona wewnątrz zamocowaną gumę, więc pełni chyba rolę uszczelnienia? Czy jest to tylko element estetyczny? Oczywiscie biorę pod uwagę ze pożniej bede musiał włozyć podkładke nad mostek, albo przyciąć rurę amortyzatora. Ewentualnie czy mozna taką podkładkę dostać gdzies w jak najmniejszej wysokości?  Max 5mm a im bardziej płaska tym lepiej.

 

Moj rower to Kross b4 stery połzintegrowane VP A41AC, mostek standardowy Krossa do tego modelu.

 

Fotka:

 

eacf17bfbf7862c8gen.jpg

 

Chodzi oczywiście o ten stożkowaty element :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To górna pokrywa sterów. Musisz znaleźć jakiś niski zamiennik. Najtaniej będzie pochodzić po sklepach czy serwisach w okolicy i popytać o zużyte stery, być może znajdziesz ten element nawet od identycznego modelu, w końcu to bardzo popularna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz zgłupiałem ;)

 

Ten stożek to rzeczywiście pokrywa?

 

Tak jak patrze w necie na te moje stery:

 

http://2.bp.blogspot.com/_c-9T2ZUG5t4/TMmPmDUulpI/AAAAAAAAEdw/h7uey4t4yCI/s1600/IMG_7946.JPG

 

http://cloud3.lbox.me/images/384x384/201210/rower-vp-a41ac-cane-creek-headset-28-6mm-44mm-wewnetrzny-czarny-niebieski_frpvww1350289855875.jpg

 

Nie rozkręcałem tych sterów ale chyba mam wszystkie częsci z tego zestawu wraz z tą na której jest logo i nazwa modelu ( i to chyba jest pokrywa?), przy czym na moich jest tylko sam nr modelu, bez logo, tak samo jak na kapslu oprócz loga sterów jest tez logo Krossa, więc w sumie mogli coś namieszać i  zrobić jakąś modyfikację pod Krossa?

 

 

Gdzieś czytałem opinie ze te stery nie są za szczelne i moze dlatego Kross dał ten stożek z uszczelnieniem? No i dochodzą jeszce względy estetyczne, mostek spuszczony bezposrednio na stery wygląda dość brzydko bez stożka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, musisz zdjąć mostek i zobaczyć, jak to wygląda. Jeśli po zdjęciu stożka zobaczysz płaską pokrywę, jesteś w domu. I faktycznie, jednak niektórzy producenci oferują takie stożkowe podkładki. Każdego dnia człowiek uczy się czegoś nowego :D Ale jeśli to integralny element sterów, pozostaje Ci to, o czym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest płasko, aż do rury, po zdjęciu stożka mym oczom ukazuje się ten dekielek z napisem Cane Creek ( przy czym u mnie jest tylko sam napis serii ;) ) Czyli bezstresowo mogę ten element zamienic choćby na zwyklą podkladkę dystansująca 2mm na przykład (tak dla estetyki ;) )? Bo nie udało mi się nigdzie wygooglować stożków mniejszych jak 10mm wysokości.

 

Dzięki za odpowiedz, moje wątpliwości powoli znikają :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się udało wymienić, na początku też w sklepie mieli lekką zagwozdkę czy stożek to część sterów czy nie, ale po konsultacjach między sobą doszli do wniosku ze to tylko podkładka, wybuliłem całe 5 zeta za podkładeczki i oto efekt ;)

 

ca052beff337775bgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...