Skocz do zawartości

[rower]używany max 2100zł


Pingwin55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Aktualnie śmigam na cube aim 26 ale planuję się przerzucić na 29. Poszukuję roweru używanego typu xc/mtb. Tygodniowo jeżdżę ok 150 km najczęściej jest to asfalt/szuter raz w tygodniu jakieś wypady do lasu. W przyszłości chciałbym spróbować swoich sił i zaliczyć jakieś amatorskie starty w maratonach mtb. Ogólnie nie jestem zorientowany absolutnie w dwudziestkach dziewiątkach więc bardzo proszę o napisanie modeli za jakimi mógłbym się ewentualnie rozglądać. Dobrze by było gdyby chociaż z tyłu było deore. Ogólnie zależy mi na rowerku na którym mógłbym polegać i nie zajeżdżać do serwisu co miesiąc. Wiadomo im taniej tym lepiej, idealnie by było gdybym znalazł jakiś rowerek tak za ok 1600zł ale jak znajdzie się coś fajnego to jeszcze te 5 stówek mógłbym dołożyć. Raczej szukam także czegoś w miarę nowego tak minimum 2009 rok. Tak więc reasumując co byście polecili i jaki rozmiar dla osoby o wzroście 172cm. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla osoby o wzroście 172cm

to byś musiał celować w ramę 17-18" z tym, że pewnie kombinował byś z mostkiem, z wysokością kiery.

Co do używek to w Polsce nadal ich mało, bo rynek dopiero nasiąka 29erami. 

Hmm za 2100 to Unibike Fuzion wchodził by w grę. Słaby amortyzator, ale wielkość koła i opony rekompensują trochę ten mankament - tak jak w moim Krosie.

 

EDIT

Choć jest opcja! Sprawdź priv!

Edytowane przez skwarek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dla osoby o wzroście 172cm

to byś musiał celować w ramę 17-18" z tym, że pewnie kombinował byś z mostkiem, z wysokością kiery.

Co do używek to w Polsce nadal ich mało, bo rynek dopiero nasiąka 29erami. 

Hmm za 2100 to Unibike Fuzion wchodził by w grę. Słaby amortyzator, ale wielkość koła i opony rekompensują trochę ten mankament - tak jak w moim Krosie.

 

Jak chcesz się ścigać to kup 26 za 2000 można dorwać już coś naprawdę fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu kupiłem używkę Focus Redskin 2.0. O taki

http://www.katalogrowerowy.pl/a/rowery/xcmaratonprzelaj/23084-redskin-2-0-29er

Dałem 2 tysie równe. Rower jak nowy, jedynie ktoś wymienił na zjeżdżone kasetę i łańcuch i to jedyna rzecz, jaką wymieniłem. Reszta lata do dziś. Więc czasem zdarzają się okazje, warto zapolować, choć to nie jest odpowiedni czas ze względu na duży popyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli 29er, to rama 16-17", na typowo sportowych 18" to sam od biedy moglbym smigac, a mam 16cm wiecej, ale ogolnie przy takim budzecie to nawet przez mysl by mi nie przeszlo, aby isc w 29" i tobie to samo polecam, tym bardziej, ze dodajac do tego okolicznosc twojego wzrostu to juz w ogole bez sensu, bo otrzymasz rower kiepski, ciezki i mulowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za takie pieniądze kupiłem prawie identycznego Scott'a jak w linku powyżej, ale rocznik 2012. Niestety to nie zmienia faktu, ze rynek używanych 29er'ów jest mizerny...
Możesz poszukać nowego, żeby mieć jako taki wybór i kupić za niecałe 2000 zł nawet. Jest kilka tematów o takich rowerach. Możesz uparcie szukać używki, albo poczekać jeszcze ten sezon i skorzystać z wyprzedaży jesiennych. Tyle w kwestii 29er'a.

 

Patrząc jednak obiektywnie to kolega nabial ma absolutną rację. Jesteś nie wysoki i rower na takich kołach może być dla Ciebie zbyt "krowiasty", a klasycznego MTB na kołach 26" znajdziesz naprawdę porządnego za te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...