Skocz do zawartości

[1000 zł - 1600 zł ] MTB? - Pierwszy, porządny rower ;)


Verr

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że już trochę głupieję od ilości propozycji ;) Wolałbym zamknąć się w tych 2000, 2200 maks ;)

 

 

Dokładając takie pieniądze można spokojnie znaleźć coś dużo lepszego - pierwszy przykład - Northtec Gravity 27,5 DR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy jak na filmiku to poza rowerem jeszcze trzeba mieć odpowiednia technikę,  a to z dnia na dzień nie przyjdzie:)

 

A co do roweru to nie myślałeś może o używanym? skoro zamierzasz w przyszłości modyfikować wyposażenie, a na teraz nie masz do końca sprecyzowanych preferencji, co do stylu jazdy, to jak kupisz używany i stwierdzisz, że potrzebujesz czego bardziej enduro albo czegoś bardziej crossowego, nie poniesiesz takiej straty finansowej, a gdy uznasz, że rower XC to jest to, to za 2k używany masz z lepszą bazą: rama, widelec, koła.

 

Jeżeli jednak zdecydujesz się na nowy, to Krossy są całkiem niezłe, mają fajną ramkę o bardziej sportowej geometrii, niż inne firmy w tej cenie, jeździłem na A4 z 2009 przez około miesiąc, ciężkie koła miał, tanie opony Schwalbe Black Jack i to siodło San Marco Blaze, które się do niczego nie nadawało, ale ogólne wrażenie było spoko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad używanym, tylko przyznam, że tych krossów na allegro używanych praktycznie nie ma. No i fakt, że nie znam się na tyle, żeby ocenić czy jest on w dobrym stanie. Najchętniej bym kupił nowy, żeby mieć pewność. na razie, technikę bedę sobie wyrabiał na spokojnie i też nie wiem, czy skończy się na 'downhillu'. W tym momencie potrzebuje rower, zeby jezdzic po lesie z dziewcyzna (spokojniej) i z kumplem (ostrzej) ;)

 

A jakie jest Wasze zdanie w sprawie hamulców hydraulicznych? WIem, że są droższe i trudniejsze w naprawie ale jak z awaryjnością? No i czy potrzebuję hydraulicznych 'na start'?

 

Dużo osób poleca Krossa (który jest mi znaną marką) ale część poleca mi też te rowerki z Decathlonu o których wcześniej nigdy nie słyszałem. Postarajmy się zamknąć w budżecie 2000-2200 bo moze mi sie rodzina dorzuci ;] A wiec liderem w tym przedziale jest Kross A3? Czy lepiej kupić A2 bez hydraulicznych?

 

 

 

Do takiej jazdy jak na filmiku to poza rowerem jeszcze trzeba mieć odpowiednia technikę,  a to z dnia na dzień nie przyjdzie:)

 

A co do roweru to nie myślałeś może o używanym? skoro zamierzasz w przyszłości modyfikować wyposażenie, a na teraz nie masz do końca sprecyzowanych preferencji, co do stylu jazdy, to jak kupisz używany i stwierdzisz, że potrzebujesz czego bardziej enduro albo czegoś bardziej crossowego, nie poniesiesz takiej straty finansowej, a gdy uznasz, że rower XC to jest to, to za 2k używany masz z lepszą bazą: rama, widelec, koła.

 

Jeżeli jednak zdecydujesz się na nowy, to Krossy są całkiem niezłe, mają fajną ramkę o bardziej sportowej geometrii, niż inne firmy w tej cenie, jeździłem na A4 z 2011 przez około miesiąc, ciężkie koła miał, tanie opony Smart Sam i to siodło San Marco Blaze, które się do niczego nie nadawało, ale ogólne wrażenie było spoko 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moim wzroście (186) to 21 cali rama?

 

 

Weź już lepiej z hydraulicznymi bo później jak będziesz chciał je dokupić to będziesz musiał zmieniać piasty.

Jak bedziesz chciał wymienić amortyzator na lepszy będziesz potrzebował hydraulicznych.

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki rozmiar potrzebujesz, ale znajomy co mi tego roweru użyczał, chce go sprzedać, bo przez problemy z plecami może jeździć tylko na miejskim :)

z tego co pamiętam to wspominał o 1500zł, a rower ma pewnie przejechane niecałe 1000km, za 500zł co Ci by zostało możesz wstawić Epicona albo koła Crossride

rozmiar był 18", a specyfikacja taka:

http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkt.php?id_produktu=872&kr=2009

jak chcesz to mogę zapytać czy nadal aktualne, w Krakowie mógłbyś go sobie odebrać osobiście

 

A na alledrogo jest takie coś: http://allegro.pl/kross-level-a4-2013-gwarancja-2-lata-tanio-polecam-i3302712918.html

 

 

 

 

Teraz spojrzałem, że masz 186cm wzrostu, więc 18" może być dla Ciebie za mała, zależy jaką masz długość nogi od ziemi do krocza, musisz zmierzyć, ale sądzę, że aktualna 19" Kross'a będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przerabiałem temat kupna roweru. Byłem wtedy w takiej samej sytuacji jak Ty i też na niczym się nie znałem. Jednak po upływie kilku miesięcy i obeznaniu się w temacie nabyłem trochę informacji i nie jestem już tak "zielony".

 

Pod koniec roku zamierzam kupić Canyona Yellowstone al 5.9 http://www.canyon.com/_en/mountainbikes/bike.html?b=3005 lub Kona Mahuna http://www.konaworld.com/bike.cfm?content=mahuna zresztą zobaczy się co przyniesie czas :) 

 

Jeśli już hamulce tarczowe to hydrauliczne bo z mechnikami więcej kłopotu niż porzytku i lepszym wyborem były by V-ki . Moim zdaniem najlepszym wyjsciem jeśli chodzi o nowe sprzęta jak dla Ciebie jest level a3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim :) Prawdopodobnie zdecyduję się na Krossa A3 ;)

 

Ostatnia rzecz - czy ktoś mógłby powiedzieć jak 'jakościowo' wygląda porównanie:

 

Kross A3 vs Unibike Evolution (albo Fusion) ?

 

Dzięki bardzo! :) Już nie mogę się doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że o tym wspominasz, dziwne że go nie zaproponowaliśmy.

Ma lepszy amortyzator XCR na pewno na plus.

Napęd 27 a nie jak w krosie 24, lepszą tylną i przednią przerzutkę lepszy łańcuch. 

Hamulce chyba tez lepsze albo takie same. 

Ogólnie osprzęt klasę wyższy, co za tym idzie jest 0,5 kg lżejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evolution czy Fusion? :) (stawiam, że Evo :D bo droższy)

 

 

Dobrze że o tym wspominasz, dziwne że go nie zaproponowaliśmy.

Ma lepszy amortyzator XCR na pewno na plus.

Napęd 27 a nie jak w krosie 24, lepszą tylną i przednią przerzutkę lepszy łańcuch. 

Hamulce chyba tez lepsze albo takie same. 

Ogólnie osprzęt klasę wyższy, i jeszcze jest 0,5 kg lżejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...