Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Poszukuję używki crossa jako codzienny dojazd do pracy w mieście oraz mniejsze wyprawy z sakwami. Rama ~19'', kółka 28''.
Co myślicie o tych?
http://allegro.pl/everest-explorer-i6878489780.html
http://allegro.pl/aluminiowy-rower-crossowy-cube-curve-cls-19-i6887379932.html
Wady? Zalety? Proszę o opinie.

Pozdrawiam,
mynameismud

Edytowane przez mynameismud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie broni ani nie zmusza do zakupu w internecie... twój pieniądz, twój wybór :)

 

@godeath

19" będzie zdecydowanie na styk - ja bym nie ryzykował...  o ile przy 179 dobrze zmierzyłeś nogę, bo coś mało wyszło ...

 

Zabrałem 19. Mierzyłem na miejscu i było ok (idealnie byłoby 18,5 cala ;D) . Źle zmierzyłem nogę - wyszło 83 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Chciałbym się zapytać o wybór najodpowiedniejszego roweru dla dziewczyny ok. 172 cm. W temacie:

https://www.forumrowerowe.org/topic/219821-do-1500-zl-trekking-dla-dziewczyny/

zastanawiałem się nad rowerem trekkingowym. Jednak model który chciałem (Romet Gazela 4 2015) jest trudno dostępny, a nowsze roczniki są wyraźnie cięższe (17-17,5 kg vs 15 kg) i mają gorszy osprzęt. W związku z tym zacząłem rozważać wybór roweru crossowego. W zasadzie brak byłby tylko bagażnika, który można dokupić. Przeglądałem różne propozycje z poprzednich stron, jednak niestety prawie nigdzie nie jest podana masa roweru. Northtec Caledon DB waży 14,4 kg, a Eries Cross Disc 14,8 kg, więc różnica nie jest powalająca. Czy masa rowerów z tego tematu jest wyraźnie mniejsza niż wspomniane 15 kg? Jaki rodzaj roweru powinienem wybrać? Czy cross będzie znacznie bardziej komfortowy? Rower będzie używany zarówno na drogach asfaltowych, jak i szutrowych czy nawet kamienistych. Często wykorzystywany byłby też bagażnik/koszyk rowerowy. Nie znam się zbyt dobrze na rowerach, nie wiem jaki rodzaj roweru spisze się najlepiej. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Edytowane przez qas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "bardziej komfortowy" według ciebie ?

 

Na crossie będzie mniej wyprostowana niż na trekkingu - panie mają tu mocno zróżnicowane preferencje.

 

Z podawanymi masami to różnie bywa  - zazwyczaj podają to co chcą (aby wyglądało jak najlepiej) i rzadko odpowiada to rzeczywistości (bez pedałów, inny rozmiar i tego typu triki).

 

W miarę uczciwie ważone są (ponoć) authory i wypadają przyzwoicie.

 

Dokładając do crossa blotniki (0.4- 0.5 kg) bagażnik (0.6 - 1kg) wyjdziesz i tak circa na masę odpowiednika trekkingowego...,

 

Nawiasem mówiąc - szukanie roweru pół kilo lżejszego po to , by zaraz mu dołożyc gratów - ma chyba tylko dać spokój psychiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "bardziej komfortowy" miałem na myśli w zasadzie wszystko - zarówno pozycję na rowerze (jak rozumiem tu reguł nie ma co komu bardziej pasuje), jak również komfort wjazdu pod górę, gdzie dużo większa masa roweru mogłaby mieć już wpływ. Dlatego właśnie bardziej podoba mi się starszy rocznik Gazeli - waży aż 2,5 kg mniej (zakładając, że Romet nie zmienił metodologii ważenia).

Różnica między Gazelą 2015 (15 kg), a crossowym Rometem Orkan (13 kg), faktycznie nie jest jakaś powalająca, jednak gdyby wynosiła 4-5 kg miałaby ogromny wpływ. Kompletnie nie potrafię oszacować masy różnych modeli. Skoro piszesz o rowerze "pół kilo lżejszym" wnioskuję, że moje wyobrażenia były mocno na wyrost. Najbardziej przy zakupie trekkinga obawiałem się właśnie tego - kupna ciężkiego, nieergonomicznego roweru, który będzie mocno "ciążył" przy podjazdach.

 

PS. Dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ,wiem jak pozdejmuje wszystko to zrobi się cross. Ale stary rower żony niestety nie nadaję się do jazdy a że jeździ z koleżanka max 10 - 20 kilometrów i mój atlantic nawet mógł by być tak powiedziała , więc i tak muszę kupić drugi a skoro wiem że mi się podoba jeżdżenie dlatego zapytałem. Niestety pochodzę z małej miejscowości i wybór jest strasznie ograniczony. Wycieczki raczej rekreacyjne rower posiadam od połowy kwietnia więc raczej krótkie dystanse kilka po 50 km jeden 65 a tak to średnio 25- 40 . Prędkości też nie oszałamiające bo średnio między 23 km/h a 26 km/h. Niestety nie wiem czy mogę się forsować mam zdiagnozowaną chorobę parkinsona , krótkie wycieczki i związane z tym endorfiny są jak najbardziej wskazane. Czy jednak kupić drugi rower trekkingowy ? Jednak błotniki by się przydały , oświetlenie może być na baterie , raczej w nocy nie jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z błotnikami w crossie to rzadko (ale czasem jednak)  bywa  problem z montażem.

 

Cross to też bardziej pochylona sylwetka niż trekking - i zazwyczaj mniejsze możliwości regulacji położenia kierownicy (nieregulowany mostek ahead).

 

Przemyśl sobie te uwarunkowania, bo  o samych markach  / modelach to już tu mnóstwo wiadomości i to w miare bieżących jest ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt trekking bardzo wygodny. Początkowo mały palec drętwiał ale po przesunięciu siodełka do przodu nie ma tego dyskomfortu. Tylko chodzi mi o prędkości , bynajmniej tak myślę że cross by był szybszy. Hm.. a może trening większy. Wiem że kadencje mam za niską bo wychodzi na to że utrzymuję 70 - 80 , nawet mało kiedy wrzucam na najtwardsze przełożenie a mam wolnobieg 14-28 , więc nie wiem czy dał bym rade wykorzystać potencjał kasety 11-32 pewnie dwa biegi były by wykorzystane tylko do dokręcenia z górki. Niestety nikt ze znajomych nie ma takowego roweru żebym mógł się przymierzyć, przejechać ze 20 kilometrów. Szwagier ma szosowy ale chyba ze 20 lat ma rower manetki nisko na ramie i to mi się nie podoba ale przewiozłem się kawałek to prędkości około 5 km/h średnio większe. Tylko te biegi , wiem że nowe rowery mają już klamkomanetki , ale szosa to chyba nie to. Tak jak mówię rower mam od trzech miesięcy i zrobione niecałe 1200 kilometrów , może trzeba jeszcze pojeździć ? Tylko na jesieni podobno rowery tańsze ? A żony stary góral rozsypał się. Nic trzeba jeździć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. przeczytałem niniejszy temat od strony mniej więcej 165. rozumiem, że polecacie kands, lazaro, spartacusa, ale te rowery do mnie nie trafiają (głównie z powodu braku możliwości przymierzenia się do roweru w stacjonarnym sklepie)

po długiej analizie stwierdziłem, że przy moim użytkowaniu (jego intensywności oraz terenu) wystarczą mi v-brake'i i takiego roweru szukałem.

wzrost 194, przekrok 91-92 (tak więc rama XL, 23")

wybór padł na poniższe 3:

-giant roam 3 (2016) - można znaleźć za niecałe 1400zł, więc cena IMO atrakcyjna,

- caledon vb 2016 lub 2017 - cena 1500-1700

- unibike crossfire GTS ....cena 2100 (wiem, że przekracza widełki tematu, ale jest brany pod uwagę w zestawieniu z tańszymi)

 

....hmm....który z powyższych?....warto wydać na unibike te 2100....odczuję skok jakościowy w stosunku do gianta?....a może caledon?.....kuffa mam zagwozdkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant ma cenę atrakcyjną, ale wyposażenie już nie bardzo. Chyba że bardzo przypadnie do gustu. Caledon VB może być, ale zobacz jeszcze Caledon DB Al za 1999 na allegro właśnie w rozmiarze 23''. Rama jest taka sama jak u VB. On co prawda ma tarcze, ale też reszta osprzętu lepsza od VB. Jeżeli nie chcesz tarcz, to Unibike z roku 2016 da się znalez poniżej 2000 i to jest dobry wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unibike tylko rocznik 2017 wchodzi w rachubę....wiem, że na wyglądzie się nie jeździ, ale tylko ten tegoroczny grafitowo-niebieski mi sie podoba.

http://www.unibike.pl/crossfiregts.html

giant kusi ceną i jakąś tam renomą....nawet jak dołożę regulowany mostek i amortyzowaną sztycę to i tak wyjdzie taniej niż unibike. caledon ma niezłe wyposażenie, ale tylko vb wchodzi w rachubę...nie chcę tarczowych hamulców...z różnych powodów, które także na forum sie pojawiały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A może inne pytanie myślałem o rowerze crossowym , nawet posiadam kross trans atlatic i udało mi się przejechać 28,5 km w 1 godzinę i niecałe 4 minuty średnia według endomondo 26,84 km/h. A co by było lepsze crossowy rower czy może jednak fitness np pulso . Trasy to 80 % asfalt  20 % ścieżki rowerowe a tu to różnie kostka brukowa i krawężniki. Drogi asfaltowe wiemy też w jakim są stanie , jeśli bym miał wybierać powiedzmy kross evado 4 a pulso 1. Wycieczek z sakwami nie planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich :) 
Potrzebuje roweru crossowego lub ewentualnie trekkingowego do około 1800 MAX :) 
wzrost około 166 więc 17 będzie ok waga około 80 (stąd zapotrzebowanie na rowerek :D
Widziałam że polecacie bardzo rowery które głównie występują w internecie 
Nie powiem - ten jest świetny http://allegro.pl/mocna-crs-lazaro-elitary-v2-ldy-hydraulika-2xacera-i6829358295.html aczkolwiek wolałabym jednak usiąść i zobaczyć czy ten rower mi pasuje

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. przeczytałem niniejszy temat od strony mniej więcej 165. rozumiem, że polecacie kands, lazaro, spartacusa, ale te rowery do mnie nie trafiają (głównie z powodu braku możliwości przymierzenia się do roweru w stacjonarnym sklepie)

po długiej analizie stwierdziłem, że przy moim użytkowaniu (jego intensywności oraz terenu) wystarczą mi v-brake'i i takiego roweru szukałem.

wzrost 194, przekrok 91-92 (tak więc rama XL, 23")

wybór padł na poniższe 3:

-giant roam 3 (2016) - można znaleźć za niecałe 1400zł, więc cena IMO atrakcyjna,

- caledon vb 2016 lub 2017 - cena 1500-1700

- unibike crossfire GTS ....cena 2100 (wiem, że przekracza widełki tematu, ale jest brany pod uwagę w zestawieniu z tańszymi)

 

....hmm....który z powyższych?....warto wydać na unibike te 2100....odczuję skok jakościowy w stosunku do gianta?....a może caledon?.....kuffa mam zagwozdkę

 

no i ostatecznie kupiłem unibike...wczoraj zrobiłem trasę ok 25-27 km i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...