Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;D

Jaki rower cross z przedziału 1200-1500 zł proponujecie ? Będę jeździł drogami głównymi, wszystkie asfaltowe - jedne mniej dziurawe drugie więcej ;D

Wzrost 175cm, waga 85kg, długość nogi do krocza 82cm. Oczywiście jazda nim ma nie męczyć. Raczej krótkie trasy (do 25km w miesiącu to max)

Czekam na wasze propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robert24 napisał:

No właśnie coś w tym stylu, a co sądzisz o np. Kross Evado 2.0, lub Lazaro Integral v3 ?

A po co Ci na asfalt 2-2,5 kg kloc pseudo amor? Zbyteczny, a jak bardzo będziesz chciał kupić to coś lepszego w przyszłości dokupisz.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59  Rower służył mi do tej pory głównie do przemieszczania się z punktu A do punktu B czasem jakiś objazd okolicy przy niedzieli, oczywiście może się to zmienić ;D

@SoloTM   W sprawach rowerowych to jestem trochę zielony i się nie znam za bardzo, ale przeglądam internet jak i to forum by się trochę zrobić rozeznanie co i jak. Odnośnie tego co pisałeś wyżej to tak waga ma znaczenie owszem, amortyzator faktycznie będzie zbędny skoro jeżdżę po zwykłych asfaltowych drogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post pod postem, ale byłem dzisiaj w 2 sklepach rowerowych i robiłem rozeznanie, a nawet mierzyłem czy rama 19'' będzie dobra. Ponieważ nie mieli proponowanego mi wyżej roweru to zmierzyłem na innych:

Pierwszy z nich to Kross Evado 5.0 i krocze lekko jakby ocierało o ramę roweru

Drugi z nich to Kands Stv 900 i w tym przypadku był luz pod kroczem, nawet pan z obsługi stwierdził że pasuje :)

Szczerze mówiąc trochę zgłupiałem bo jak widać rama ramie nierówna, a ponieważ tego Lazaro Aero v2 kupiłbym tylko nie wiem czy istnieje możliwość wymiany na większy tj. 21''gdy 19'' okaże się za mała. I jeszcze gdzieś w internecie znalazłem przelicznik długości nogi do ramy roweru (czy jakoś tak) i wychodzi że odpowiednia rama to 20.5 ''

Ktoś doradzi, pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne lazaro z tej półki cenowej są bezproblemowe, aero to nowinka - odpowiedź na oczekiwanie rynku na niezły osprzęt zestawiony ze sztywnym widelcem....

Nie zdziwiłbym się , gdyby na 2019 rok sztywniaka wystawił też kands :)  - zazwyczaj jakiś "smaczek" plasował go na szczycie "grupy klonów"...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kross i Unibike kosztują tyle samo, a Kross jest lepiej wyposażony. Natomiast Romet jest nieco biedniejszy od Krossa, ale przekonuję ceną. Możesz wydać 2200 -  weź Krossa, chcesz wydać mniej - weź Rometa, jeżeli rozmiar ci pasuję, bo tam tylko 19''. A do 2k masz jeszcze całą produkcje Transrowera - Kands/Spartacus/Lazaro/Vellberg, zapoznaj się s ostatnimi stronami tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po przeczytaniu kilkunastu stron trochę zmieniłem preferencje.

W taki razie co poleciłbyś z tego zestawu?

https://allegro.pl/oferta/rower-romet-orkan-4-m-2016-wyprzedaz-7470453371

https://allegro.pl/oferta/2017-eries-cross-disc-alivio-rl-szary-6744647683?msg=Twój e-mail został wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62&fbclid=IwAR0AoDFNVKEvWGAljX3j0q1sybj3aVhzWsdRIoplvN-w5YW9MmA_L8zSDQ0

https://allegro.pl/oferta/lazaro-elitary-v3-alivio-27s-hydraulika-19-grafit-7966130503?fromVariant=7966146802

Mam jeszcze pytanie czy jest jakaś istotna różnica między amortyzatorem suntour NEX, a NVX, a NCX (który jest w Romecie)

Z tego co wyczytałem, wnioskuję że na rowerach Eries i Lazaro sylwetka jest bardziej pochylona niż na Romecie zgadza się?

Edytowane przez Bartek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lazaro bardziej pochylony, bo rama jest długa. Eries, o ile pamiętam tabelkę geo z innej aukcji, ma proporcję "normalnego" crossa.

Istotnych różnic pomiędzy amorami nie ma, to są wszystko sprężynowce i działają bardzo podobnie. Opis jest u producenta suntour - różny skok, różne materiały, różna średnica goleni.

W tej trójce u każdego coś jest lepiej, ale za to i coś górzej. Lazaro ma dluuuugą ramę i kiepskawe opony, eries ma dziwne malowanie, opony są akurat fajne. Romet ma słabsze manetki, ale za to korbe na oktalink i jest najladniejszy. Reszta jest na tym samym poziomie.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam krótkie nogi względem tułowia i mierzyłem dużo rowerów. Rowery Lazaro 17 mierzyłem i to tak samo jak Kross 19. Kupiłem w zeszłym tygodniu pod względem krótszej ramy nw. rower w "tych samych pieniądzach" :-) 

http://www.skrower.pl/rower-cross-28-kands-maestro-shimano-deore-3x9-alu-2018-p-298.html

Na razie zrobiłem niecałe 100 km i jest nieźle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ostatni raz na rowerze jezdzilem jakies 15 lat temu... Coz, przyszla pora na to by kupic nowy.

Potrzebuje go głownie do jazdy do pracy, do sklepu, nad jezioro czy na grilla -  po polach/lakach/lasach i po miescie.

Mam 189cm wzrostu, 86kg wagi, a dlugosc nogi okolo 85cm.

Jestem kompletnym laikiem i probujac zaznajomic sie w temacie po takiej przerwie, moge stwierdzic tylko tyle, ze nie mam o rowerach bladego pojecia :)

Interesuje mnie zakup nowego roweru do potrzeb jakie opisalem powyzej. Nie chce przeplacac, ale nie chce rowniez kupic chlamu, ktory po kilkudziesieciu kilemetrach zacznie sie sypac i zabierze mi komfort z jazdy.

Dlatego zwracam sie do was drodzy forumowicze. Czy jako "niedzielny jezdziec" warto mi wydawac na rower okolo 2000-2500zl? Czy jednak w zupelnosci wystarczy mi i zadowoi mnie model z przedzialu 1500-2000zl, a moze nawet 1000-1500zl?

Bardzo prosze o przedstawienie modeli, ktore wg was moglyby byc dla mnie odpowiednie.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Edytowane przez ukszor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2018 o 09:49, Pablo59 napisał:

@dbs123

czyli można ? - można :)

Za pracę domową dostateczny plus - vellberg explorer, ale dopiero 4.1 to jest to do 1500 .

potem eries cross -> lazaro integral v3 -> maestro -> spartacus - uwaga, nie wszystkie mają rozmiar 17", nie wiem jaki potrzebny...

Dziekuje Pablo59. Teraz juz widze, co aktualnie jest warte uwagi w tym przedziale cenowym. Niestety Vellberg EXPLORER 4.1 aktualnie jest niedostepny, nawet na stronie producenta, a z tego co zdazylem zauwazyc, sprzetowo chyba wypadal najlepiej... ( Shimano Deore M592 ).

Czy jest cos godnego uwagi z Shimano Deore oraz hamulcami tarczowymi hydraulicznymi do 2000zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pablo59

Widzisz, dla mnie tak naprawde podstawowym problemem z punktu widzenia laika, ktory chce kupic sobie nowy rower po latach na potrzeby, o ktorych pisalem wyzej, jest to... czy ja tak naprawde potrzebuje takiego osprzetu? Ciagle moge dokladac lepszy osprzet co wiadomo rzutuje na cene.... Avangarde np ma wolnobieg, a nie kasete. Robi to dla mnie jakas wieksza roznice? Nie mam pojecia. Czy tak naprawde potrzebuje  DEORE ? Przeciez ALIVIO powinny mi w zupelnosci wystarczyc prawda? Czy potrzebne mi tarczowki? Przeciez V-BRAKE tez dzialaja? W rowerach jest tyle niuansow, ze ciezko mi okreslic, na ktore parametry powinienem przede wszystkim zwracac uwage, by rower byl malo awaryjny, wygodny i dawal przyjemnosc z jazdy :)

Zalezy mi glownie na wygodzie i komforcie jazdy, by miec mozliwosc ewentualnego dolozenia bagaznika czy blotnikow no i wiadomo, by rower po prostu podobal mi sie wizualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co ??? Wolnobieg w avangarde ?????? Kaseta jest na bank  - a to NAPRAWDĘ robi różnicę ...

Rzeczywiście z tarczówek najłatwiej zrezygnować - pytanie ile ważysz :) i jakiej skuteczności oczekujesz od hamulców .

Z kolei najnowsze alivio to niemal najnowsza acera (mam na myśli przerzutki), nie to, co alivio sprzed kilku lat  - a to już z kolei jest zupełne odwrócenie kierunku :)  :) i poszukiwanie "po taniości"

Twoje pieniadze - twoja decyzja ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo59

takie informacje znalazlem na stronie producenta (odnosnie tego wolnobiegu):

http://rowerykands.pl/sklep/rowery-marin-i-kands/kands-avangarde-28-nowy-model-2018/

" WOLNOBIEG: SHIMANO 9-RZ CS-HG201 "

Dziekuje za wyjasnienie obecnej sytuacji przerzutek alivio :)

Ważę 86kg.

O ile w tym Avangarde jest kaseta a nie wolnobieg... to jestem sklonny rozpatrzyc ten model :)

Może znasz  inne modele od innych producentow oferujacych wyposazenie zblizone jak w Avangardzie w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avangarde ma oczywiście kasetę.

"Czy ja potrzebuję lepszego osprzętu?" Jeżeli zakup droższego roweru nie uszkodzi ci zbyt budżetu domowego czy równowagi psychicznej, to kup. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, to zaoszczędź. Przy takiej rekreacyjnej jeździe nie poczujesz dużej różnicy pomiędzy alivio i deore, czy  tarczowymi i dobrze ustawionymi V-brake. Ja tylko proponuję kupić coś na nowym modelu ramy transroweru. Czyli Maestro/Avangarde z 2018/2019, Sparcacus cross 2019, lazaro quantum. Ewentualnie Eries Cross lub Orkan 4 za 1999.

Warto rozważyć też opcję bez amortyzatora - Lazaro Aero, Marin Muirwoods, Mistral Cross z prostą kierownicą.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...