Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Tez szukam roweru. Tylko jest mały problem - moja waga wynosi ponad 105 kilo przy 185 cm wzrostu.

Szukam roweru crossowego do dojazdów do pracy - 12 km w jedną stronę.

Czy w pieniądzach ok 1500-2000 znajdę coś ciekawszego niż Kands maestro/Lazaro za ~1500 lub Kross evado 5 za 2100?

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Prośba o pomoc w wyborze bika. 

Przymierzam się do kupna roweru crossowego. Główne przeznaczenie to jazda do pracy i weekendowe wypady w las. Mój wzrost 175, waga 85.

Mam w sumie trzy typy do 1800 PLN:

- Romet Orkan 4M 2017

- Kross Evado 4.0

- Vellberg Explorer 4.1

Kilka lat nie jeździłem, a wcześniej miałem "górala" noname, więc nie jestem za bardzo w temacie rowerów.

Przyszłościowo chciałbym zrobić z niego elektryka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, SoloTM napisał:

W tej cenie to bierz.

No właśnie gdzieś w południe zmienili cenę na 2119, co nie wygląda już tak ciekawie.

Nadal ma dylemat. Te Lazarro to coś lepszego od Vellberga?

Edytowane przez m4zd4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, remover napisał:

Powiem że to jest dziwny kross. Na kolach 26'' i rama bardzo przypomina mtb. Lepiej zwróć uwagę na Cube Curve u tego samego sprzedawcy, jak nie chcesz kands/lazaro/velberg w podobnych cenach.

To chyba był kross model sub cross 50 tylko koleś zmienił troche osprzęt i dał koła MTB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam roweru crossowego (jazda rekracyjna miasto/poza miastem, maks 40km):
Wstępnie zacząłem szukać, i mam dwie propozycje:

1. http://onilus.pl/rower/camber-2-0-28-granat-mat/ w cenie ok 1500

2. http://wheeler.com.pl/product-pol-617-ROWER-WHEELER-CROSS-LITE-6-2-Meski-Kolekcja-2017.html w cenie ok 1580

co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem po poczytaniu tego wątku znalazłem taniej i (chyba) z lepszym osprzętem poniższe:

1. VELLBERG cross EXPLORER 3.1 M ALIVIO - 1400 (link)
2. SPARTACUS CROSS 4.0 ALIVIO - 1450 (link)
3. KANDS MAESTRO ALIVIO - 1450  (link)

Czy któryś z tych rowerów jest lepszy od pozostałych? Czy teraz to już wybór między tym który mi się bardziej podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2018 o 19:21, m4zd4 napisał:

Cześć,

Prośba o pomoc w wyborze bika. 

Przymierzam się do kupna roweru crossowego. Główne przeznaczenie to jazda do pracy i weekendowe wypady w las. Mój wzrost 175, waga 85.

Mam w sumie trzy typy do 1800 PLN:

- Romet Orkan 4M 2017

- Kross Evado 4.0

- Vellberg Explorer 4.1

Kilka lat nie jeździłem, a wcześniej miałem "górala" noname, więc nie jestem za bardzo w temacie rowerów.

Przyszłościowo chciałbym zrobić z niego elektryka ;)

Jeśli Evado to 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dbs123 napisał:

Zatem po poczytaniu tego wątku znalazłem taniej i (chyba) z lepszym osprzętem poniższe:

1. VELLBERG cross EXPLORER 3.1 M ALIVIO - 1400 (link)
2. SPARTACUS CROSS 4.0 ALIVIO - 1450 (link)
3. KANDS MAESTRO ALIVIO - 1450  (link)

Czy któryś z tych rowerów jest lepszy od pozostałych? Czy teraz to już wybór między tym który mi się bardziej podoba?

Znalazłeś właśnie to o czym Pablo mówił - najlepszy wybór w tej cenie. Spartakus i Maestro to jest prawie to samo, tylko u Spartakusa są gorsze piasty, a u Kandsa nie ma rozmiaru 17''. Inny ich bliźniak - Lazaro Integral. Velberg - inny "amortyzator" i inna korba, ale poziom jest ten sam. Tak że generalnie możesz wybierać wg malowania :). I rozmiaru oczywiście. "Kandsy" mają długie ramy i czasami warto wybrać mniejszą.  Na allegro jest jeszcze Eries, też wart zastanowienia się.  

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...