Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, a jesteś wstanie zobaczyć tego Unibike? Moim zdaniem 1500 zł to za dużo, ale jakbyś utargował lepszą cenę o to można byłoby się nad nim zastanowić. Dla 98 kg hydrauliczne tarczówki będą lepsze niż V-brake. Przednia przerzutką nie przejmowałbym się. Łańcuch HG40 po 1000 km pewnie jest już do wymiany (miałem taki i bardzo szybko się wyciąga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie obejrzeć. Nie jestem super znawcą - na co przede wszystkim zwrócić uwagę żeby nie wtopić pieniędzy? Dzięki za utwierdzenie mnie w przekonaniu co do ceny, 1300 dałbym od ręki, ale obstawiam że to nierealna propozycja. Wrzuciłem zły link do specyfikacji Unibike, poprawny jest ten: https://www.unibike.pl/unibike2015/crossfirediscgts.php. Po kilku dniach researchu na rynku używek, stwierdzam że crossy w tym przedziale cenowym świetnie trzymają cenę, albo popyt jest po prostu wysoki (w co watpię). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prześledziłem temat, więc tylko szybkie pytanko, który z tych wybrać i dlaczego:
- LAZARO X-FORCE V3 LINK 1629zł

- LAZARO X-FORCE V4 LINK 1719zł

- VELLBERG EXPLORER 4.2 LINK 1649zł  (na stronie obecnie tylko 19' i 21', ale lada moment będą też 17')

1) Warto dopłacić stówę do X-FORCE V4 względem V3 dla Deoro? (to chyba jedyne różnice jeśli czegoś nie przeoczyłem)
2) Vellberg ma kasetę HG300 i piasty SHIMANO TX500 kulkowe, a X-FORCE V4 HG400 i piasty LRO maszynowe. Która konfiguracja lepsza? Brać Lazaro, bo firma jest dłużej na rynku czy to bez znaczenia?

Mam ok 171cm wzrostu, 73kg, od ziemi do krocza 79cm boso, więc pewnie rama 17'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno roweru crossowego do 2000 zł. Nie szukam nic specjalnego, to mój pierwszy rower od dłuższego czasu, zacznę swoją przygodę z małymi wycieczkami w tym sezonie. Terenu będzie mało, jednak nie wykluczam jakiś leśnych ścieżek, akurat mam sporo parków i lasów w okolicach.

Pierwsze moje pytanie to czy dobrym rowerem będzie dla mnie Cross na ramie 21'. Mam 185 i ważę 110 kg. Na co zwrócić uwagę konstrukcyjnie/technicznie żeby kupić rower wytrzymały. Kompletnie nie wiem jak na przykład ocenić wytrzymałość modelu kół.

Drugie pytanie to o model. Wiem, że polecany przez wiele osób jest Vellberg Explorer jednak nie znalazłem żadnego obecnie na sprzedaż (na stronie vellberga są braki magazynowe). Dobrą ofertą (ze względu na odległość i cenę) jest ten model: Kands Maestro 28

 

Warto rozważać jego kupno? Czy będzie coś lepszego dla mnie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, diabeelek napisał:

Dzisiaj dostałem ofertę na trzy nowe rowery. Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze:

Kands crossline 1100 - 1250zł
Kands STV 900 - 1050zł
Orkan 2.0M - 1250zł

Co byście wybrali do rekreacyjnych przejażdzek.

Dzisiaj chciałbym go zakupić. Poproszę jakąś opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakup roweru. Kobieta... Kwota ok 1300-1500 Wzrost 169cm waga 79kg.  Zdecydowałam się na cross i będę go używać głównie podczas przejażdżek z dziećmi zatem troche ścieżek rowerowych, trochę leśnych i polnych dróg. Dzieciaki to jeszcze maluchy i jeden bedzie ze mną w foteliku jeździł. Z tego co przeczytałam na forum i dowiedziałem się w sklepach stacjonarnych to powinnam mieć ramę 17' i koła 28 cali ( żeby nadążyć za mężem ;)) wiem że powinnam zwrócić uwagę na kasetę. ( Nie wolnobieg) .. co do reszty parametrów komponentów nie mam szczerze zielonego pojęcia...
Wstępnie wybrałam Romet Orkan 2D

https://trekking24.pl/pl/rowery-turystyczne-2019-romet/3611-rower-crossowy-romet-orkan-2d-2019-damski-srebrny-5907782723330.html#/420-rozmiary_romet-17


Ale mam pytanie czy to dobry wybór czy w tej cenie jest coś z lepszym osprzętem co byłoby lepsze? Będę wdzięczna za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De gustibus non disputandum est :) - a bardziej serio elitary to jeszcze rama długaśna, a avangarde już zmodernizowana.

Wzrost / przekrok / długość rąk i generalnie anatomia  powinny decydować...  Zalecana przymiarka do obu.

Lazaro bywał też 17" w przeciwieństwie do kandsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję roweru do 1500zł, będzie to mój pierwszy rower od dłuższego czasu. Większość przejazdów byłaby drogami asfaltowymi ale w moim regionie nie brakuje również leśnych ścieżek rowerowych. Potrzebuję czegoś na chłopa 182 cm i 110kg.

Myślałem nad KROSS EVADO 2.0

Co o nim myślicie i jakie rowery polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pablo59 napisał:

De gustibus non disputandum est :) - a bardziej serio elitary to jeszcze rama długaśna, a avangarde już zmodernizowana.

Wzrost / przekrok / długość rąk i generalnie anatomia  powinny decydować...  Zalecana przymiarka do obu.

Lazaro bywał też 17" w przeciwieństwie do kandsa

A coś mógłbyś jeszcze coś polecić co jest warte uwagi? Do +/- 2000zl? Czy to co podałem, jest jedynym dobrym pomysłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję roweru do 2000-2200 zł. Chodzi o crossowego bo moje trasy to głównie dojazdy do pracy po ścieżkach rowerowych. Mam 179cm wzrostu, 92kg wagi. Zastanawiałem się nad tymi dwoma:
https://vellberg.pl/rower-crossowy-vellberg-explorer-5-2/#

oraz

https://allegro.pl/oferta/kands-avangarde-cross-deore-2018-19-cza-nie-od-zts-7402213465

Który według Was będzie lepszy? Za mą przemawia bardziej ten vellberg. Chyba że coś jeszcze innego w moim budżecie uda się znaleźć :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lazaro integral V2 wystarczy do dojazdów do pracy kilka km plus kilka razy w tygodniu przejażdżka do 40km czy lepiej dorzucić trochę i kupić V3? A moze unibike flash? Ten ostatni ma taki plus że mogę go kupić stacjonarnie. Proszę o radę bo już połowa sezonu a ja dalej niezdecydowany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rower-28-CROSS-Kands-Maestro-2019-czarno-zielony-RAMA-19-/1510

Vs

http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v4-men-2020_pid=261

Oba mają mieszany osprzęt Alivio/Deore. Lazaro odrobinę droższy i skłaniam się w jego stronę bo ma amortyzator z blokowaniem na kierownicy. Czy może jednak Kands wyraźnie się wyróżnia pod jakimś względem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nigdzie nie znalazłem wzmianki o tym rowerze: https://www.olx.pl/oferta/rower-crossowy-kands-crs-800-alu-amor-promocja-hit-rama-19-CID767-IDEr8Qq.html?fbclid=IwAR0miYqeIBTMnFLi2sP2nd7anRXZj2GKdnEcu9jm3JK1tPyisbIwhMvYczM#94cc6e1840;promoted . Co o nim sądzicie? Cena wydaje się bardzo dobra, zwłaszcza że na głównej stronie producenta to 1000 zl. Głównie jazda po mieście, czasami polna droga (jazda rekreacyjna). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...