Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Zerkalem na te rowerki ktore proponowaliscie jednak jest maly minus wszystkie sa w sprzedazy internetowej a niestety po ostatnim zakupie roweru na allegro poprzysiaglem sobie ze nie kupie wiecej roweru przez internet. jezeli chodzi o unibike pasuje mi to ze ma blotniki bagaznik maja (podobno) dmc 140kg co zacheca do jazdy z sakwami. W starym rowerku mialem 8 przelozen glownie jezdzilem na 3 15,17,20 tu przelozenia maja 16,18,21 wiec chyba nie bedzie problemu jezeli nie podpasuje przeloze kolo i manetki i bede mial 8 a przezutka obsluzy I co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem rowerzyści 

Szykuje się do zakupu roweru, i po przestudiowaniu [ w części ] tego ogromnego tematu, wybrałem kilka modeli do potencjalnego 'przygarnięcia' .

Ogólnie do jazdy po ścieżkach rowerowych, leśnych szutrach, żadne góry/błota/ pustynie :)

Wzrost 174 cm, waga 74 kg. 

Interesuje mnie kwestia dopłaty do osprzętu, czy wydawać około 2000 zł za rower z tarczami/blokadą amora i deore, czy pozostać przy sprzęcie przyzwoitym w granicy 1600 zł ?

 

Praktycznie podobne modele :

-SPARTACUS CROSS 4.0  -1 339,00 zł

-Kands Maestro -1 429,00 zł

 

-Rower ROMET ORKAN M 4.0  -1 698,00 zł

-LAZARO ELITARY V3 [lub Integral V3 o ile dostępny] - 1 399,00 zł/ 1 689 zł  -różnica w tarczowym hamulcu w droższym

 

-UNIBIKE Crossfire Disc GTS  -1 619 zł

-UNIBIKE Fusion - 1 799,00 zł

 

Rowery na deore:

-Rower MEDANO VANITY VT.3 -1 999,00 zł

-WINORA Samoa 2015 -1 999,00

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem wyeliminować rowery LAZARO, gdyż poza Allegro nie mogę ich znaleźć.

Z Unibike to zły model dobrałem, powinien byc Viper Gts a nie Fusion [rower mtb] , a od marki Kands znalazłem ciekawy model KANDS AVANGARDE CROSS LINE. 

Również rowery na deore sobie daruje, wpierw sprzęt z poziomu 'alivio' powinien wystarczyć

 

Jak na razie najbardziej mi odpowiada Orkan 4 i Viper gts [gdyby nie ta cena].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również niosę się z zamiarem kupna roweru na kolejny sezon. W moim przypadku proporcje terenu wyglądają następująco: miasto 60%; pozostałe (asfalt, ścieżki leśne itp) 40%. Miesięcznie nie robię dużo km - około 500. Zastanawiałem się nad rowerem crossowym do którego podczepie bagażnik, ewentualnie rower trekkingowy. Mój budżet z akcesoriami to max 2000 zł. Przeglądając ostatnich kilkanaście stron tematu widziałem że forumowicze proponują w większości rowery kandsa, lazaro, ewentualnie spartacusa. Dopiero zgłębiam wiedzę dot. rowerów, jednakże wspomniane propozycje pomimo ciekawego osprzętu, nie do końca mnie przekonują - głównie mówię o sprzedaży internetowej, serwisie rowerów i "anonimowości" marki - nie żebym miał parcie, ale potrzebuję sprawdzonej marki. Wiem, że sporo forumowiczów już ma wypróbowane te rowery, jednakże nie mogę do końca się do nich przekonać - taki klimat. Słyszałem, że całkiem solidne rowery produkuje Biria. Stąd moje pytanie, co myślicie o takich przykładach:

1.  http://www.soteshop.cyclosport.pl/rower-biria-cross-meski-acera-alivio-3-x-8-kol-czarny.html

2. http://www.soteshop.cyclosport.pl/rower-trekingowy-biria-shimano-acera-alivio-3x8-duplikat-1-2584.html

Interesuje mnie zarówno Wasza opinia na temat specyfikacji - na wskazanych stronach można ściągnąć - jak również opinia dotycząca marki, jej trwałości. Do tej pory jeździłem grandem goldem (jeszcze komunistycznym), więc domyślam się, iż jakakolwiek zmiana będzie drastycznie pozytywna. Niemniej, chciałbym w tej kwocie kupić rower na kolejne parę dobrych lat. 

Zainteresował mnie jeszcze omawiany tu trochę szerzej Romet Orkan 4.0, stąd liczę na ewentualne porównania do tegoż modelu. Podam tylko jeszcze moje parametry: 178 cm wzrostu, 77 cm do białka (na boso), 80 kg masy. 

Edytowane przez kamillo90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ostatnich kilkanaście stron tematu widziałem że forumowicze proponują w większości rowery kandsa, lazaro, ewentualnie spartacusa

 

Słyszałem, że całkiem solidne rowery produkuje Biria. Stąd moje pytanie, co myślicie o takich przykładach:

1.  http://www.soteshop.cyclosport.pl/rower-biria-cross-meski-acera-alivio-3-x-8-kol-czarny.html

2. http://www.soteshop.cyclosport.pl/rower-trekingowy-biria-shimano-acera-alivio-3x8-duplikat-1-2584.html

 

Poszukaj sobie ocen "amortyzatorów" marki zoom, a przede wszystkim popatrz na ceny birii i zestaw z lazaro i spółką :)

Forumowicze nie dlatego proponują wyroby Transrower'u bo im ktoś każe  lub za to płaci, tylko z ich doświadczenia wynika że są to (wyłączając posezonowe "perełki okazyjne" ) najlepsze propozycje w relacji jakość / cena ...

I oczywiście pytających / szukających / czytających nikt do takiego zakupu nie zmusza ...

Twoje pieniądze - twój wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Lazaro sam kupiłem Integrala v3 (właśnie dzięki poradom użytkowników tego forum). Nie żałuje ani jednej wydanej złotówki. Sprzęt jak najbardziej okej, przerzutki działają szybko i precyzyjnie, siodełko wygodne, pozycja na rowerze również. zrobiłem nim około 1000km i nic się z nim nie dzeje. Przed zakupem zastanawiałem się czy wybrać crossa czy szosę wybrałem crossa może z tego powodu że był tańszy i wybór szosy by trochę bardziej nadszarpnął mój budżet, poza tym szukałem czegoś szybkiego na wycieczki poza miasto i dość komfortowego. Dla mnie Lazaro jest jak najbardziej spoko, tu się nie płaci za nalepki na ramie tylko za sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Cheeq, a długo użytkujesz już ten rower? Nie ukrywam, że na nowym nabytku chciałbym parę lat pojeździć. 

 

I w zasadzie druga rzecz o którą chciałem spytać. Jak wygląda eksploatacja rowerów lazaro, kands? Obserwuje trochę kands avangarde, jednakże martwi mnie markowy serwis, a w zasadzie jego brak. Na forum wspominano o lipnym lakierowaniu ramy - czy oprócz tego osoby posiadające ten rower ponad 2 lata spotkali się z innymi nagminnymi wadami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Kandsa Maestro od ponad  4 lat. rama jest ok. jak rowniez: klamkomanetki, przerzutki. sztyca, stery, spawy na ramie. ok, w sensie , ze sa te same bez zmian  i dzialaja bezproblemowo. co roku robie nim okolo 4tysiecy km. miasto, ddr, waly nadodrzanskie. reszte szpeju wymienilem wg. moich potrzeb.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @kamillo90 Powiem Ci tak ryski są, fakt trochę mnie denerwowały ale trzeba się przyjrzeć żeby zauważyć. Podczas regulacji roweru pod siebie porysowała mi się sztyca ( może nie potrafię prawidłowo ustawiać wysokości sztycy?) i zauważyłem minimalne ryski na mostku. Jeśli chodzi o ramę to po prawej stronie mam ślad od opony, takie jakby smugi od kostki tej z boku opony - próbowałem to umyć odtłuścić i nic z tego. Przypuszczam że pośpiech podczas pakowania spowodował niedokładne zabezpieczenie koła na czas transportu do tego dołożyć fakt że rower przebył praktycznie 3/4 Polski żeby do mnie dotrzeć i mamy owy problem. Mi to jakoś mega nie przeszkadza i nie reklamowałem tego, liczyłem się już przed zakupem z tym że na matowych kolorach widać dosłownie wszystko. Pytałeś jak długo mam ten rower - od wiosny tego roku jakoś od kwietnia, zrobiłem nim niecałe 1000km większość asfalt chociaż po leśnych drogach też zdarzyło się jechać. Jeśli chodzi o problemy i awarie to miałem problem z przednim kołem dokładniej to wypadała mi ta blaszana okrągła osłona lewa od suportu - pisałem maila do producenta i kazał iść do serwisu, ale gdybym sam nie spróbował tego naprawić to nie byłbym sobą :laugh: i udało mi się to ponownie nabić i do teraz mam spokój. Po zakupie musiałem wyregulować tylną przerzutkę i to chyba tyle.. Aha no i jak większość użytkowników miałem problem z "cykaniem" z okolic korby, jaką miałem minę gdy zauważyłem że winna temu jest nalepka na przerzutce przedniej :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam poświątecznie

Mam takie pytanie do użytkowników z dłuższym 'stażem' rowerowym, z racji zbliżającego się nowego roku będzie wprowadzany kolejny model roweru Romet Orkan 2016, i interesuje mnie jedna sprawa, czy poprzednie roczniki będą wycofane, przecenione czy dalej dostępne w sprzedaży ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok, odliczanie czasu do wiosny, więc pora kupić rower. Wcześniej, co by na jakieś dobre ceny się załapać.

Budżet na zakup roweru ustaliłem max 1500 zł.

 

Przyjrzałem się takim modelom jak Unibike Mission 26/27,5 i Fusion, Kross Hexagon X5, Kellys Viper 30. Chyba najlepiej wypada Unbike, w stosunku cena do osprzętu.

 

Który polecacie, może coś innego niż które wymieniłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...