Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

witam Przyszedł kands avangarde crs. Jestem zadowolony. Rama 19cali idealna na moje 185cm wzrostu. Lekki jak na masywnie wyglądającą ramę. Rażę 100kilo mięśni prawie samych :icon_cool: i konstrukcja radzi sobie idealnie. Jak za 1700zł rower bajka. dwa mocowania na bidon/pompkę jest ok. Kolor czarny mat z niebieskim akcentem.

. Tez przymierzam sie do kupna tego rowerku, mam 178cm i 78kg wagi i długość nogi około 84 cm i z wzorów wychodzi mi rama 21", moze jednak muszę skorygować swoje wzory kiedy Tobie przy Twojej wadze i wzroście pasuje rama 19", sądzisz ze 21" bedzie zbyt duża na moje wymiary? Pytam jako ze masz juz ten rower u siebie, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19cali to max. Dla mnie jest wysoko może dlatego że wcześniej miałem mtb na 17 calowej ramie. Nie mierzysz nogi tylko od podłogi do krocza. Zostaw sobie ze 2 cm luzu jeszcze od wyniku odejmij 33 i podziel przez 2.5 to co wyjdzie to rama w calach

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar ramy kands avangarde crs 19cali.

  

górna rama - od osi kolumny kierownicy do osi rury mocowania rury pod siodełkowej  60cm

dolna rama - od osi suportu do osi kolumny kierownicy 72,5cm

rura między suportem a górną ramą - od osi suportu do końca rury 48,5cm

 

z mojej wiedzy nie mierzy się w połowie górnej rury. jest linia pionowa przechodząca przez środek osi suportu i przecinająca górną ramę a punkt przecięcia w górnej jej płaszczyźnie /powierzchni ramy to rozmiar ramy w cm który ma odpowiadać najlepiej z 2cm zapasem odległości podłogi od krocza.

 

Nie mam wiedzy o osprzęcie ale tak dobierałem ramy dla siebie od zawsze te 2 cm to zapas cala liczony w górę bo 78cm jest w kandsie który kupiłem a z mojego wzoru 78-33 daje 45cm to dzielone na 2,5 daje 18 i ten zapas 2cm coś około cala daje mi wynik że max ramy dla mnie to 19cali. I taką kupiłem. Najlepsza była by 18cali ale to najczęściej mtb na kołach 26 -27,5. Wyrosłem z mtb i teraz mam rower bardziej do szybszej jazdy a to oferują większe koła i większa rama dla mnie bardziej odpowiednie.

 

 https://imageshack.com/i/eysILPvuj

Musisz mieć zapas bo w momencie awaryjnego lądowania możesz palcami stopy nie dać rady utrzymać zapasu nad górna ramą by kiedyś móc zostać ojcem.

I wszystko się zgadza zarówno mój sposób jak i faktyczny stan bo rura pod siodełkowa ma dł 48,5cm dzielone na dokładnie 2,54 daje 19,09cala co jest wynikiem idealnym. Mój sposób daje nam cal luzu ale danie cala w górę to absolutne max ramy jaki dla danego wzrostu jest przewidziany.

 

z mojego sposobu wynika że od podłogi do krocza masz z luzem 74cm. to daje nam ramę max 18cali.

 

Najlepiej udaj się do sklepu i przymierz ramę 17cali-18cali i 19cali. Namacalnie sprawdź myślę że sprzedawca doradzi ci max ramę 18cali.

 

Tu w dziale ramy górskie mtb

http://wrower.pl/porady/jaki-rozmiar-ramy-do-roweru,5788.html

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, Panowie. Tak was poczytałem i się troche zestresowałem. Przed kupnem Lazaro, po przewertowaniu internetu doszedłem do wniosku, że rama 19" dla mojego wzrostu 176-177 cm bedzie dobra, ale teraz mam obawy. Rower już kupiłem, ale jeszcze go nie widziałem.

 

Czy może ktoś mi pomóc?

Co prawda to mtb, ale jezdzilem ostatnio na Cube analog 2014 i Giancie revelu z 2012 roku, oba - rama 20" i było dobrze. Czy zatem 19" w crossie bedzie dobra? Z moich obliczen wynika, że bede miał troche blizej kierownice, ale ciut dalej do podłogi... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymiar ramy kands avangarde crs 19cali.    górna rama - od osi kolumny kierownicy do osi rury mocowania rury pod siodełkowej  60cm dolna rama - od osi suportu do osi kolumny kierownicy 72,5cm rura między suportem a górną ramą - od osi suportu do końca rury 48,5cm
 

 

Dzięki! Wygląda na to, że Eries ma kierownicę bliżej o 2cm, pozostałe wymiary zdają się być takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wpierw pochodziłem po sklepach u siebie i poprzymierzałem sobie różne rozmiary ram od 17 do 20cali. Najwygodniejsza była 18cali tylko ceny zabijały ponad 2tyś zł. a max rozmiar to 19cali ceny w sklepie podobne. Znalazłem sklep w necie z dobrą opinią rozsądna ceną i jak koledzy podpowiedzieli z przyzwoitym osprzętem tyle że ramy 18cali w tym modelu roweru za te pieniądze z tym osprzętem nie znalazłem więc wybrałem ramę 19cali. i do mego wzrostu z mojej metody liczenia ramy to jest max maximum ramy dla mnie oczywiście biorąc pod uwagę przezorność. I jest ok. Cena roweru z tym osprzętem na ramie 19cali w sklepie stacjonarnym u mnie waha się od 2200zł do 2800zł. Więc opcja za 1700zł przesyłką-nie ma co tu myśleć. Kwestia jeszcze czego się oczekuje i czego szuka i za ile. Są u mnie meridy od 2600zł do 7800zł spoko czemu nie tylko po co? Rower do 2tyś max, ponad tę cenę jeśli nie jest się sportowcem to przerost formy nad treścią oczywiście to tylko moje zdanie.

Edytowane przez zizitop901
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zizitop - ile masz wzrostu i jaka noga?


Zmierzyłem sie dokładnie:

177 cm wzrostu i 83,5 noga.

Długość nogi mierzyłem tak, że w krok wsadziłem listewke i przycisnąłem do przyrodzenia tak, że czułem ucisk, ale bez dyskomfortu itp.

Myśle, że 19" bedzie w porządku? Z obliczeń wychodzi mi ponad 20" (jeśli dobrze licze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to ja mam 185cm wzrostu i mam 80cm do koku jak to pokazał copone od 80 cm odjołem mój margines 2cm.

zostało 78 cm od tego odjołem 33 cm zostało 45 cm to podzieliłem na 2.5 i wyszło 18 cali. Taka była by idealna ale interesującego mnie roweru w tym rozmiarze nie było ale 45 dodać margines 2 cm daje 47 czyli blisko ramy 48.5 czyli 19 cali. i te 19 cali to moje max. I taką kupiłem i jest ok.kochones nie mogą dotykać ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...