Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak już parę rzeczy napisałem o moim nowym rowerze Amulet 500, to czas na coś negatywnego na jego temat, a w sumie na temat mall.pl. Rower przyszedł z nieuregulowanymi przerzutkami. Męczyłem się z godzinę, żeby tylnego slx'a ustawić i nie dałem rady. Skrajne biegi chodziły, ale środek się gubił. Stwierdziłem, że nie potrafię po prostu tego zrobić, więc pojechałem do serwisu. Tam jak zaczął mi go ustawiać, stwierdził że łańcuch trzeba skrócić. Po skróceniu i regulacji mogę ocenić, że przerzutka działa w 85% zadowalająco.. Bardzo mnie wkurzył ten sklep mall.pl bo dużo nerwów natraciłem przy próbie ustawienia, stracony czas na serwis, a i tak dalej nie jest tak jak powinno.. Dalej jestem wstanie polecić ten rower, bo cena bardzo niska, ale zaznaczę, że rower może do Was dojść, niewyregulowany.

 

Mając sporo wolnego czasu zabrałem sie za regulację mojego amuleta 500 w ten weekend.

Faktycznie były na początku pewne problemy z tylną slx wiec mając na warsztacie skuwacz rozpiołem łańcuch i metodą mierzenia na największych zębatkach gdy łańcuch idzie poza przerzutkami doszedłem do wniosku ze łańcuch jest jednak za długi. Wypiołem 3 ogniwa i założyłem spinkę sram. Zasugerowałem sie Twoim wpisem oraz tym co zrobil serwisant. Miał rację...

Problem z środkowymi biegami nadal występował. Wykonałem ponownie pełną regulację i okazało sie ze odległość górnego kółka od przerzutki względem dużej zębatki na kasacie była zdecydowanie za duża. Skorygowałem do wymaganych 5-6 mm i teraz przerzutka działa poprawnie. Troszkę czasu mi to wszystko zajęło, ale zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w samodzielnym serwisie...

Zerknij zatem na położenie tego kolka względem największej zębatki kasety.

 

A swoją drogą to nic nowego nie odkryję, mówiąc, ze moje stare alivio z 97 (7 biegów) roku działa tak samo jak ten slx, czy deore .... To co teraz produkują to ma być z założenia drogie, jednorazowe i podatne na serwis. Czy to w rowerach, czy w AGD, czy w autach, wszędzie tak samo... Klient zapłaci.

Edytowane przez Granite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis i dzięki innym, którzy odpisali na mój płacz na temat tej przerzutki i skrócenia łańcucha. Ale prawda jest taka, że warto kupić i poświęcić trochę czasu, czy dać do serwisu (max 30 zł), ponieważ cena jest bardzo niska. Chciałem to napisać, bo troszkę zamieszania wprowadziłem tym tekstem o skracaniu łańcucha i problemami z wyregulowaniem slx.

 

Cieszę się, że w serwisie mnie nie naciągnęli i nie zepsuli sprzętu (bałem się o zbyt krótki łańcuch), bo miałem takie wrażenie. W końcu nie każdy się spodziewa po nowym rowerze kupowanym jako całość, że trzeba tak podstawowe rzeczy w nim robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A swoją drogą to nic nowego nie odkryję, mówiąc, ze moje stare alivio z 97 (7 biegów) roku działa tak samo jak ten slx, czy deore .... To co teraz produkują to ma być z założenia drogie, jednorazowe i podatne na serwis. Czy to w rowerach, czy w AGD, czy w autach, wszędzie tak samo... Klient zapłaci.

 

zgadzam się z kolegą w zupełności. Ja mam alivio i jestem super zadowolony z działania. Aczkolwiek nie wiem w czym lepsze są wyższe grupy. Waga? Precyzja? Chyba dla nas amatorów niezbyt to odczuwalne;) No ale ktoś pewnie powie, że się nie znam:)

 

pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy na amulecie (bardzo fajny rower) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka pytań do kolegów z forum. Wnikliwie przeczytałem wszystkie posty i zainteresowały mnie rowery AMULET. Proszę o pomoc w kwestiach:

1. Mam 173cm wzrostu, noga wewnątrz 77cm, waga 77kg. Czy powinienem wybrać ramę 19" czy 17". Optymalna była by 18" ale Amulety takiej nie mają. Powiem szczerze, ze wolę mieć klejnoty na styk niż wyglądać dziwnie na 17". A może ktoś z okolic Rybnika ma taki rower i mógłbym przymierzyć? (Route 500 lub Route 55). W sumie jeden z kolegów pisał, ze ma 174cm wzrostu i daje radę, no więc skłaniam się do tej 19".

2. W mojej okolicy mam do wyboru kilka sklepów z markami takimi jak Kross, Merida, Kellys, Northec - tu już wiem, że Amulet bije je na głowę stosunkiem ceny do jakości ale w jednym sklepie sprzedawca oferował mi rowery CUBE. Czy w cenie ok. 2000zł kupię coś fajnego z tej firmy? Zależy mi żebym mógł zamontować bagażnik na małe sakwy oraz pełne błotniki,amortyzator przedni musi mieć blokadę oraz mostek musi być regulowany.

 To tyle. Z góry dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeciez to uzywka nie wiadomo jaki stan
 Według zdjęć to "prawie" nówka ale nie wiadomo jak jest w rzeczywistości. Jest na dobrym napędzie Deore jedynie przednia zmieniarka to LX, amortyzator NEX. Pisze że można jeszcze negocjować cenę więc i cena finalna może być niższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze co się może przytrafić to kupno kradzionego sprzętu.

Sprzętu, który ktoś tak jak my kupował za poradą forumowiczów i znajomych, odkładał na niego kasę, w końcu kupił, cieszył się, serwisował a potem jakiś złodziej mu jego własność bezszczelnie odebrał... Bez popytu na używki nie ma podaży - to jest bardzo proste

 

Jak używany - to tylko legalne żródło pochodzenia.

 

@Martynalid

cross (opisany amulet) a przełajówka to dwa różne światy. Nigdy na przełaju nawet nie siedziałem, ale ktoś kto szuka crossa (80% miasto, 20% ubite dukty) zazwyczaj nie wybiera przełajówki, gdzie pozycja na rowerze przypomina raczej szosę i jazda taką maszyną po DDR'ach może być trochę niekomfortowa. Czy można złożyć przełajówkę na nowych częściach w klasie tego amulet'a w kwocie 1600 zł? Pytam z ciekawości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ,ze to inna Bajka * :) ..ja miałam wątpliwości , opisywalam tu swoje dylematy , miałam MTB. Które mi ukradziono , przesiadlam sie na coś doraznego i krecilam na szosie ..

Szukałam czegoś pośredniego na zawody co pokreci i na szosie , i czymś w terenie , nie pisze o błocie czy piasku po kolana :) 

Złotego środka nigdy nie znajdę . 

Ten przelaj to oszczędność przy 2 rowerach dobrej klasy .

Planowala. m wydać ok 2000 , wydam składając sama 3000 jak zaszaleje z detalami to 3200 :-D .... Ale rower spełni moje wymagania i będzie idealnie do mnie dopasowany . Mysle ze nakład pracy przełoży sie n ,  a i nie bede sie drapala kilka tygodni po głowie co wybrać z salonu bo i w cenie 2000 to nic nie zaspokoi moich potrzeb . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Już się trochę pogubiłem. Powiedzcie mi proszę czy do Amulet Route 55 można założyć hamulce tarczowe jeśli  te co są nie spełniałnią moich oczekiwań. Od dłuższego czasu śledzę czy można kupić Route 500 ale wygląda na to, ze 19'' już się skończyły.  

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronę producenta

http://www.amulet.cz/cz/amulet-route-55-bily-2013-p64/

Ostatni obrazek pokazuje specyfikację ramy.

O ile mnie wzrok nie myli, to tylny trójkąt ramy ma możliwość montażu tarczy.

Z przodu jest suntour nex, który zgodnie ze zdjęciem tez ma taką opcje.

 

Amulet produkuje dobre rowery, wg. mnie to coś a'la Author, który w Polsce jest ceniona marką.

Niestety dystrybutor na Polskę wycofał sie z jego oferowania i dlatego cieżko jest je u nas kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takich zakupów z allegro. Niby sprzedawca jest już dość długo a jakoś dziwnie mało komentarzy.... 

Numery telefonów też coś jakby na kartę.... ale nic, jutro zadzwonię, może coś się rozjaśni...

 

No to zadzwoniłem.... Z jednego numeru odesłano mnie na drugi... A tam już tylko poczta się zgłasza. A z poczta się ciężko rozmawia. :icon_confused:

No to wysłałem maila na ten podany w ogłoszeiu... No i wrócił , że nie może być dostarczony...

Dla mnie koniec tematu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko do tego Amulet Route 55, przymierzam się do zakupu rowery do ok 1500zł na takie rekreacyjne wycieczki (trochę asfalt trochę las/pola) ale chodzi mi o wytrzymałość bo jednak swoje ważę ok 95-97 kg i nie chciał bym się z ramą poskładać. ktoś może o podobnych gabarytach jeździ tym rowerem?

A może byście polecali coś innego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam roweru w kwocie około 1500 zł. Będzie to rower do wyjazdów rekreacyjnych i poruszania się na krótkich odcinkach w centru miasta. Można trafić teraz jakieś wyprzedaże na allegro z 2014 roku, jednak średnio się na tym znam. Co kupić na tą chwilę? Dodam że mam 187 cm wzrostu i około 100 kg wagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...