Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

rower może do Was dojść, niewyregulowany

...tak niestety będzie jak sklep przy okazji stringów handluje rowerami i garnkami ;-) Najważniejsze aby regulacje (L/H) blokady były dobrze ustawione aby nie można było w żaden sposób przerzutki w szprychy wkręcić i nie spadał łańcuch na ramę.... cała reszta to cierpliwość i zabawa z naciągiem linki. Kombinujemy po 0,5 obrotu za pomocą regulatora baryłkowatego przy przerzutce lub manetce. Kręcąc w lewo naciągasz linkę, w prawo luzujesz ....ot cała filozofia. Jak nie idzie to do serwisu ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, ale ja się łudziłem, że z 2 serwisantów u siebie, którzy przygotowują wszystkie sprzęty sportowe, bo w sumie pewnie mają dużo takich produktów. Zdenerwowało mnie to, że serwisant powiedział mi, że łańcuch jest za długi. Jak dla mnie to, albo on wcisnął mi kit (po zmniejszeniu faktycznie jakby lepiej było), albo producent Amulet jest niepoważny, bo to akurat powinno być fabrycznie (w sensie po złożeniu) odpowiednio przygotowane.

 

Problem jest taki, że nie na wszystkich zębatkach źle przerzuca. Przykładowo z 9 na 8 idzie fajnie, a np z 5 na 4 i w pobliskich to jakoś niedokładnie i raz mi przeskoczył sam łańcuch. To można wyregulować tylko tym przy manetce? Bo tak jak pisałem skrajne są spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czasem taki problem trzeba rozważyć głębiej... zmiana pancerzyka, linki... sprawdzenie dokładne haka- zdarza się że lekko zwichruje się w transporcie. Ale dobry serwis, jak skasował pieniądze to musi być ideał.... tym bardziej w nowym rowerze.

Jak popatrzysz na linię kółko przerzutki- łańcuch - zębatka trybu musi być idealnie. Mocno poprawia precyzję wykręcenie minimalne śruby regulującej kąt opasania (ta trzecia przy przerzutce) 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, że taki sklep jak Mall.pl nie robi regulacji rowerów, a tylko sprzedaje. To różnica między nim a typowym sklepem rowerowym. Sam także zaryzykowałem i kupiłem Amuleta Route 55. Tylna przerzutka również jest do regulacji, ale z tym poczekam do wiosny.

@pixxar mógłbyś coś więcej na temat tego modelu napisać? Jaką ramę wybrałeś, ile wzrostu masz i czy trafiłeś z rozmiarem. Ile waży, bo z tego co można zobaczyć na zdjęciach rama jest masywniejsza niż w route 500.

 

Macie rację, ale ja się łudziłem, że z 2 serwisantów u siebie, którzy przygotowują wszystkie sprzęty sportowe, bo w sumie pewnie mają dużo takich produktów. Zdenerwowało mnie to, że serwisant powiedział mi, że łańcuch jest za długi. Jak dla mnie to, albo on wcisnął mi kit (po zmniejszeniu faktycznie jakby lepiej było), albo producent Amulet jest niepoważny, bo to akurat powinno być fabrycznie (w sensie po złożeniu) odpowiednio przygotowane.

 

Problem jest taki, że nie na wszystkich zębatkach źle przerzuca. Przykładowo z 9 na 8 idzie fajnie, a np z 5 na 4 i w pobliskich to jakoś niedokładnie i raz mi przeskoczył sam łańcuch. To można wyregulować tylko tym przy manetce? Bo tak jak pisałem skrajne są spoko.

@Michaldwadwa zauważ, że nie wiadomo jaka jest historia modelu route 500, na stronie producenta nie ma tego modelu. Może tutaj jest haczyk. Zresztą trzeba się liczyć z takimi kwiatkami kupując rowery w sklepie typu internetowy WalMart i marki, która jest mało znana na naszym rynku, i nie ma w Polsce żadnego wsparcia dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale osprzęt w kazdej firmie jest ten sam. Nieważne czy to Kross, Giant, Kands, Unibike, Author. W każdej marce osprzęt marki shimano reguluje się w taki sam sposób. Chodzi tylko o politykę danego sklepu do przygotowania do sprzedaży danego produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SLX niestety jest dosyć wymagający. Bardzo dużo daje regulacja śrubki B. Przerzutka generalnie dosyć wrażliwa na brud, kiepskie kable, krzywy hak itp. Hak nawet jak nowy może być krzywy. Fajny manual jak zrobić prosty i tani przyrząd do prostowania:

http://www.forumrowerowe.org/topic/171669-diy-przyrzad-do-prostowania-haka-przerzutki-za-3zl/

I szybka instrukcja regulacji:

http://www.forumrowerowe.org/topic/123555-przerzutka-slx-tyl-rd-m662-sposob-regulacji/

Sory za OT, ale widzę że problem spory ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mógłbyś coś więcej na temat tego modelu napisać? Jaką ramę wybrałeś, ile wzrostu masz i czy trafiłeś z rozmiarem. Ile waży, bo z tego co można zobaczyć na zdjęciach rama jest masywniejsza niż w route 500

 

Rama 20", na mnie jest nieco za duży, ale nie kupiłem dla siebie. Mam 78 cm długości wewn. nogi i 175 cm wzrostu. Rama dotyka "interesu", brak mi ok 3 cm luzu do pełnego komfortu. Syn ma 183 cm i długość nogi 83 cm, więc powinno być ok.

Waga: nie mam jak precyzyjnie zważyć, mogłem tylko spróbować na wadze domowej razem z sobą. Rower trzymałem poziomo oraz pionowo. Za każdym razem wynik był podobny: ok 13,50 kg.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaldwadwa zauważ, że nie wiadomo jaka jest historia modelu route 500, na stronie producenta nie ma tego modelu. Może tutaj jest haczyk. Zresztą trzeba się liczyć z takimi kwiatkami kupując rowery w sklepie typu internetowy WalMart i marki, która jest mało znana na naszym rynku, i nie ma w Polsce żadnego wsparcia dla nich.

Na pewno rower da sie spokojnie wyregulować. Ale jeżeli dali za długi łańcuch od nowości to faktycznie mozna przypuszczać ze to jest skladak poza nadzorem firmy. Napisałem właśnie mail'a do Czechów z Amuleta. Zobaczymy co odpiszą. Na mall.cz tez jest route 500...wiec na pewno nie wykręca sie stwierdzeniem, ze nie wiedza co sie w Polsce sprzedaje. Bardziej zastanawiam sie co z gwarancja na terenie Polski oraz np. przeglądem "rozruchowym" po 100-150km. Chyba nikt tego za darmo nie zrobi skoro nie maja dystrybucji u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pixxar Dzięki.

 

@Granite Jasne, że tak. Bardziej odnosiłem się do tego, że w serwisie, w którym był @Michaldwadwa stwierdzili, że łańcuch był za długi, a to rzeczywiście trochę dziwne. Jednak nawet jeżeli to składaki z końcówek magazynowych i nowszej ramy to i tak to nie ma żadnego znaczenia. Po modelach amuleta na ich stronie widać, że rama 500 jest od nich tylko modelu brak. Więc skoro rama fabryczna, osprzęt dobry, a nawet bardzo dobry, to po serwisie sam powinien jeździć. :)

 

EDIT.

Z tego co widzę znowu się route 500 19" pojawił dostępny. Więc jeszcze chyba trochę mają sztuk tego modelu.

Edytowane przez bikeur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Route 500 dzisiaj do mnie w końcu dotarł....Idealnie zapakowany, a po złożeniu prezentuje sie przednio. Mozna sie przyczepić do naklejek na ramie, które mimo ze polakierowane sa wyczuwalne pod palcami. Instrukcja albo po czesku albo po słowacku :-) dla mnie bez różnicy i tak nie będę jej używał.

 

Montaz w 15 min bez użycia narzędzi. Przerzutek jeszcze nie ruszalem po będę musiał wtedy troche pojeździć.

 

Pozdrawiam

 

P.S. W odniesieniu do specyfikacji ze strony mall.pl różnica to:

- piasty. Zamiast shimano są joy techy. Czyli na parze pewno z 60 zł w plecy

- obrecze. Zamiast czegoś co nazwali w specyfikacji Alex mt-26 są Shining mt-26. Pewno kolejne 80 na parze...o ile Alex miało oznaczać alexrims.

 

Napisze do sprzedającego reklamacje. Zobaczymy co zaproponują.

Edytowane przez Granite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój route 55 też dotarł i zrobił na mnie duże wrażenie. Wygląda sto razy lepiej niż na zdjęciach. Rama, która na zdjęciach wygląda bardzo grubo z boku w rzeczywistości jest profilowana w kształcie trapezu. Rower na ramie 19" przy moich 176cm wzrostu jest "na styk", ale mi akurat to odpowiada. Specyfikacja się zgadza. Co do pakowania to kierownica była już złożona i na wcisk włożona do kartonu, lekko wystająca i zabezpieczona kartonem i taśmą, ale mimo to cały rower dotarł w idealnym stanie. Nieszczęsne przerzutki chyba też oddam do serwisu, aby wyregulowali. Specyfikacja zgadza się z tym co na stronie. Co tu więcej powiedzieć? Nie żałuję ani złotówki wydanej na ten rower. Mimo wszystko to moja bardzo subiektywna opinia. :)

 

@Granite Daj znać jak tylko czegoś się dowiesz od Amuleta w sprawie route 500 i od Mall'a w sprawie Twojego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą już dwie wycieczki Amuletem Route 500. Cóż rzec. Mam pewne zastrzeżenia co do zapakowania roweru do wysyłki, ale to nie wina producenta. Gdy rower do mnie dotarł korba wystawała przez wyrwaną dziurę w pudełku. :P rozmiar 19" na mój wzrost (182) zdaje się być w sam raz. Musiałem spędzić chwilę na regulacji hamulców i przedniej przerzutki, ale teraz jest elegancko. Póki co po 25km nie widzę żadnych szczególnych wad. Na szosie śmiga, w lesie pomimo wilgotności podłoża też dawał radę na tych cienkich oponach. :P Brakuje mi tylko w zestawie jednej długiej śruby do montażu przedniego odblasku na widelku.:P Jakby ktoś miał jakieś konkretne pytania to służę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamację w Polsce przyjęli i przekazali do producenta. Wg. mnie to wina sklepu, który błędną specyfikację na stronie umieścił. Zgodnie z prawem takie niedopatrzenie może być podstawą do rekompensaty. Tak im zasugerowałem, podałem kwotę jaką chce dostać i czekam....

Sam producent tj. Amulet niestety nieodpowiedział do tej pory na moje zapytanie w sprawie modelu route 500.

Zachęcam abyście do nich pisali na info@amulet.cz

Może większa liczba maili zmusi ich do skonstruowania odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie napisac czy da sie wyregulowac ta tylna przerzutke w tym Amulecie ? Ma ktos z was wyregulowana ze chodzi idealnie czy nie ? Zeby nie bylo tak ze ramy jakies krzywe sprzedaja. Gdyby ktos szukal jakis alternatyw to tu jest dosyc fajny rowerek, w Niemczech chwala je sobie 

 

http://www.radon-bikes.de/bikes/urban/cross/scart-cross/scart-50/

 

Edytowane przez joel666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie napisac czy da sie wyregulowac ta tylna przerzutke w tym Amulecie ? Ma ktos z was wyregulowana ze chodzi idealnie czy nie ? Zeby nie bylo tak ze ramy jakies krzywe sprzedaja. Gdyby ktos szukal jakis alternatyw to tu jest dosyc fajny rowerek, w Niemczech chwala je sobie 

 

http://www.radon-bikes.de/bikes/urban/cross/scart-cross/scart-50/

U mnie tylna przerzutka bez problemu. Nawet nie musiałem nic przy niej dłubać. Chodzi jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Poruszam się na rowerze dla przyjemności i raczej rekreacyjnie. Chciałbym też od czasu do czasu pojechać w maratonie typu kaszuberunda.

Jako, że mój dotychczasowy rower pamięta jeszcze czasy piwa EB  :icon_confused:  ( zręszta jest to z jakiegoś konkursu tego piwa) przyszedł czas na zmianę.

Spodobały mi się dwa modele;

http://rowerykands.pl/rowery/111-kands-avangarde-2xdisc-nowosc-2015.html

https://www.mall.pl/rowery-trekkingowe/amulet-route-500?v=647921001

 

Co szacowne grono poleca ? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest napisane, że to nowość 2015? To nie jest model produkowany seryjnie tylko swojego rodzaju edycja limitowana. Już kilka razy dorzucili po kilka sztuk, więc możesz sprawdzać co jakiś czas i liczyć na odrobinę szczęścia. Wybierając między Kandsem, a Amuletem route 500 chyba każdy wybrałby tego drugiego. Na stronie malla jest jeszcze Amulet route 55. Wszystko co jest warte uwagi masz w ostatnich 5 stronach tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się pomyliło z  Kandsem z tą nowością... Wątek przeczytałem cały.. Zarówno ten jak i podobne z tej grupy... No i teraz mam jeszcze większy mętlik.

Duża różnorodność wcale nie ułatwia wyboru. Stąd moja obecność tutaj.  Amulet tylko przez stronę mall.pl czy jeszcze gdzieś jest możliwość ?


 

Edytowane przez maruder64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej w tej cenie różnorodności nie ma. Nie podałeś kwoty do jakiej możesz sobie pozwolić. Wnioskuję po podanych przez Ciebie rowerach, że jest to ~1650 zł. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego niż podane Amulety. Nie znajdziesz nawet niczego godnego uwagi. Co do Kandsa, porównując Avangarde z Maestro z zeszłego roku to doszły chyba tylko tarcze, inne malowania i 4 stówki w cenie. Trochę słaby postęp. Później długo, długo nic, a następnie może Radon Scart podany przez @joel666 za około 2100 zł. o ile dasz radę go dostać z racji, że sprzedają go w Niemczech. Podobny osprzęt co w amuletach będzie się zaczynał prawdopodobnie w modelach, które można kupić od 2500 zł. Amulety można w Polsce z tego co wiem tylko na stronie Mall'a kupić. Amulet nie ma dystrybucji w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...