Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Sprzedawca przekonuje mnie do Corrateca, jednak z przezorności chciałbym zapytać czy ten rower będzie rzeczywiście lepszym wyborem niż Northec? Pytam oczywiście pod kątem wyposażenia (nie mam tak dobrej wiedzy technicznej jak użytkownicy tego forum).
  Te crossy osprzęt maja podobnej klasy, Corratec bardziej znana firma, co nie znaczy że Northec jest gorszy. Według mnie za Caledonem przemawia niższa cena i regulowany mostek, nie ma sensu przepłacać za naklejkę na ramie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Noszę się z zamiarem zakupu nowego roweru. Jeżdżę głównie po drogach i ścieżkach rowerowych, czasem po lesie. Jeżdżę rekreacyjnie, pare razy w tygodniu, ale nie są to jakieś długie trasy ( do 30 km).

Mam 167cm, waga ok 65kg. Czy ktoś mógłby mi polecić jakiś model? Lub chociaż doradzić na co powinnam zwracać uwagę przy zakupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dysponuję budżetem +/- 1500 zł. Nie chciałabym przepłacać,
to polecam Orkana 4.0 z negocjacją ceny pierwszy i drugi jeśli dostaniesz rabat to możesz mieć ten rower w cenie zbliżonej do Twojego budżetu. Tu masz podobny temat http://www.forumrowerowe.org/topic/173301-1000-1600-crosstrekking-damski/?do=findComment&comment=1598544
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj... czym więcej wydasz na początku na rower tym będziesz bardziej zadowolona później. Lazaro i Kands to najtańsze marki na rynku... wadą takich konstrukcji to ciężar i mocna utrata wartości ;-) Większa waga bierze się z oszczędności - gorszych materiałów.... Jeśli chcesz najtaniej a lepszy od MARKETOWCA to może być. Ja za 1500 szukałbym bardziej markowego roweru bo to nie tylko naklejka ;-)))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżdżę głównie po drogach i ścieżkach rowerowych, czasem po lesie. Jeżdżę rekreacyjnie, pare razy w tygodniu, ale nie są to jakieś długie trasy ( do 30 km).
Do takiej jazdy Kands czy Lazaro w zupełności dziewczynie wystarczą :) Tu możesz przeczytać trochę opinii o tych rowerach http://www.forumrowerowe.org/topic/138905-rower-kands-maestro-2013-test-etapowany/

 

 

Za duży rozmiar :whistling:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam 16 lat i dostałem już trochę pieniędzy na święta i chciałbym kupić rower, a że zimno się robi to i ceny maleją.

 

Prosiłbym o radę, czy warto kupić ten rower zakładając że wszystko jest z nim wporządku, mogę odebrać osobiście: http://allegro.pl/kross-evado-4-0-swietny-stan-mtb-xc-treking-i4851935107.html#tabsAnchor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie, 

 

jeśli podobne pytanie znajduje się już gdzieś na forum, to przepraszam, ale czytam i czytam i nadal nic mi z tego się nie klaruje. Bardzo często linki w starszej części wątku są już nieaktywne, więc mam mętlik w głowie. Proszę, nie odsyłajcie mnie do innych tematów na forum, nic mi to niestety nie da. Bardzo proszę o pomoc w wyborze roweru - jestem 22-letnim studentem, chciałbym zakupić jakiś rower, który służył mi będzie jako alternatywna forma codziennej komunikacji do dojazdów na uczelnię i do pracy, do pojeżdżenia ot tak po mieście (głównie asfalt), raz na jakiś czas również wyjazd do lasu albo do parku. Myślę że stosunek wynosiłby w praktyce zapewne ok. 90/10 (z przewagą jazdy po asfalcie niestety). Co prawda od wielu lat nie jeździłem już na rowerze dla rozrywki (nie licząc Veturilo), ale myślę, że byłby to sport/forma rekreacji, jakkolwiek tego nie nazwać, dla mnie - biegam już i pływam, sporty indywidualne bardzo mnie kręcą. Więc z jednej strony chciałbym rower dobrze sprawdzający się jako pojazd służący do przemieszczenia się z punktu A do punktu B, ale też żeby można było sobie nim trochę swobodnie "pohasać" :-) Myślę, że dziennie będę nim pokonywał minimum 20-25 km.

 

Z tego, co udało mi się wyczytać, rowerem odpowiednim dla mnie byłby prawdopodobnie cross z ramą 19-20 cali (mam 185 cm wzrostu) i kołem 28-29. Dobrze piszę?

 

Kwota jaką dysponuję to maksymalnie 1700 zł na pełen rower. Ewentualne akcesoria typu licznik, bidon itd. też chciałbym dokupić, ale dopiero w późniejszym czasie :-) Chciałbym, żeby był to rower porządny - na pewno nie na jeden sezon, raczej co najmniej na pięć (o ile za taką kwotę można taki rower zakupić). 

 

Moglibyście jakoś mi doradzić? Czym się kierować przy wyborze? Czy bawić się w zakupy przez internet? Prawdę mówiąc najpierw chciałbym wypróbować taki rower w sklepie, na szczęście obecnie mieszkam w Warszawie, więc podejrzewam, że wybór będzie całkiem spory.

 

Na koniec napiszę może jakie rowery mi się podobają pod względem designu (ma to dla mnie duże znaczenie, zaznaczam) - Kelly's i Kross. O tej pierwszej marce słyszałem, że płaci się za napis na ramie. Czy to prawda?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

EDIT: Ach, zapomniałem - muszę dodać jeszcze, że zależy mi na tym, by pozycja ciała na tym rowerze była bardziej wyprostowana niż "leżąca". Kolejną ważną sprawą jest też jakoś samego wykonania roweru - chciałbym używać go jak najczęściej, w miarę możliwości przez cały rok. Odpada więc rower, który pokryje się rdzą, gdy trochę popada. Chociaż podejrzewam, że w przypadku rowerów z półki cenowej, o której napisałem w poście powyżej nie muszę się o to martwić? :)

Edytowane przez maciekab1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze roweru - jestem 22-letnim studentem, chciałbym zakupić jakiś rower, który służył mi będzie jako alternatywna forma codziennej komunikacji do dojazdów na uczelnię i do pracy, do pojeżdżenia ot tak po mieście (głównie asfalt), raz na jakiś czas również wyjazd do lasu albo do parku. Myślę że stosunek wynosiłby w praktyce zapewne ok. 90/10 (z przewagą jazdy po asfalcie niestety). Co prawda od wielu lat nie jeździłem już na rowerze dla rozrywki (nie licząc Veturilo), ale myślę, że byłby to sport/forma rekreacji, jakkolwiek tego nie nazwać, dla mnie - biegam już i pływam, sporty indywidualne bardzo mnie kręcą. Więc z jednej strony chciałbym rower dobrze sprawdzający się jako pojazd służący do przemieszczenia się z punktu A do punktu B, ale też żeby można było sobie nim trochę swobodnie "pohasać" :-) Myślę, że dziennie będę nim pokonywał minimum 20-25 km.   Z tego, co udało mi się wyczytać, rowerem odpowiednim dla mnie byłby prawdopodobnie cross z ramą 19-20 cali (mam 185 cm wzrostu) i kołem 28-29. Dobrze piszę?   Kwota jaką dysponuję to maksymalnie 1700 zł na pełen rower.
Ten będzie w sam raz na Twoje wymagania, jak na swoją cenę ma dobry osprzęt. Sabotage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...