Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak większość osób piszących w tym temacie planuje zakupić sobie rower. Miałby on być używany przede wszystkim do dłuższych wycieczek (pierwsza z nich to planowana trasa Wrocław-polskie morze), ale i jazdy po lasach i polnych drogach. Cena to około 1600 zł. Myślę, że na początek rower w tej cenie powinien wystarczyć. W miarę możliwości i wkręcenia się w podróże oczywiście będę w niego inwestował. Rower musi mieć mocowanie na bagażnik, bo nie mam zamiaru targać wszystkiego na plecach :P

Bardzo proszę o polecenie dobrych maszyn w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ na stronie Krossa (http://www.kross.pl/pl/serwis/faq) podane są dopuszczalne obciążenia. Dla crossów DMC wynosi 125 kg. Nie masz się czego bać ;)

 

Z tym, że Evado 1-3 z 2014 r. to niezbyt opłacalne zakupy nawet po uwzględnieniu rabatu.

 

faktycznie znalazłem tam teraz informację że 105 kg może ważyć kierowca i 125 całość.

czyli evado 3.0 jest gorszym wyborem wg Ciebie niż te zaproponowane przez Tadeus'a mimo że oficjalnie jest tam 800 zł różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czyli evado 3.0 jest gorszym wyborem wg Ciebie niż te zaproponowane przez Tadeus'a

 

Evado 3.0 ma gorszy napęd niż Kands/Lazaro, ale za to lepsze markowe opony i hamulce hydrauliczne zamiast V-braków.

 

Więc to, czy jest lepszy, czy nie, zależy od tego, co komu jest bardziej potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evado 3.0 2014 jest porównywalne do Kandsa Maestro 2014. Ma gorsze obie przerzutki i manetki, za to lepsze hamulce (hydrauliczne tarcze) i opony. Potencjalnie lepsze ma też rury (np. kierownicę) i drobiazgi typu siodełko czy chwyty.

 

Edit:

Tadeus mnie ubiegł ;)

Edytowane przez Shiryu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, dziękuję wobec tego za pomoc. jednak Krossa odpuszczę, pewnie różnicy z opon nie odczuję, a pełnego potencjału lepszych hamulców też nie wykorzystam więc wezmę lazaro albo kandsa tak jak na początku Tadeus zasugerował, z tym że mam jeszcze jedno pytanie "na odchodne":)

wyczytałem tutaj na forum że oba te rowery są do złożenia po zakupie i teraz zastanawiam się czy podołam... jak wysoki jest stopień trudności takiej operacji? oczywiście narzędzia wszelakie mam, jakieś tam umiejętności manualne również z tym że po prostu nigdy roweru nie składałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup Unibike Viper i mam dylemat czy wybrać ramę 19 czy 21 calową. Mam 187 cm wzrostu, przymierzałem się do 19 bo taki jest w sklepie i dłoń wchodzi pomiędzy ramę a krocze (czytałem że tak powinno być). Rama jest tam pod ukosem, przy kierownicy jest wyższa.

 

Tak w ogóle to 19 cali od 21 odróżnia się czym innym niż tylko jej wysokością? Konstrukcja roweru jest identyczna w oby dwóch rowerach? Czy może w większym rozmiarze będzie szerszy rozstaw kół? Lub coś innego może jest inaczej? :)

Edytowane przez deejwid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Powiedzcie mi proszę, czy opłaca się zapkupić używany rower? [...]

 

Opłaca, w sensie: będzie taniej, to na pewno. Ale żeby to miało sens, wg mnie musisz spełnić dwa warunki:

a. Obejrzeć bardzo dokładnie, co kupujesz.

b. Umieć wyciągnąć wnioski z tego co widzisz.

 

Rower to urządzenie mechaniczne. W związku z tym, zagrożenia przy kupowaniu używki:

  1. zużycie mechaniczne (napęd, łożyska, klocki, etc...),
  2. wada ukryta (niewidoczne na pierwszy rzut oka pęknięcie konstrukcji, np. ramy).
  3. dodatkowe zagrożenie: rower jest kradziony.

Zagrożenie 1 minimalizujesz stosując się do warunków a.i b. Zagrożenie 2 - pewnie też.  Ze względu na obydwa niezbędne wydaje mi się obejrzenie roweru w realu, i trzeba się choć trochę na tym znać, chociażby żeby wiedzieć, jak wygląda zębatka zajechana, a jak tylko trochę zużyta. Co do 3 - dowód zakupu.

Wszystkie w/w zagrożenia eliminujesz (lub chronisz się gwarancją) kupując nowy rower.

Czyli: tak, zakup używki może się opłacać. Czy w Twoim przypadku ma sens? Ty mi powiedz  :)   (w moim nie miał)

Powodzenia!

 

[kurde, co za jakiś filozoficzny nastrój mnie dopadł... :-)]

Edytowane przez m2michal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu swojego pierwszego poważniejszego roweru. Wzrost 171cm, długość nogi 77cm. Przeszukałem całą masę rowerów i wpadły mi w oko te 2 typy: KELLYS STYLUS 2013 i Kross Evado 1.0. 

Sęk w tym, że evado ma ramę 19, mniejszych nie ma i czy będzie ona odpowiednia do mojego wzrostu, czy jednak muszę brać 17 Kellys?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego musisz wybierać spomiędzy tych dwóch? Oba są marne, jak za te pieniądze.

 

Nie koniecznie muszę z tych 2, jak znasz jakieś inne godne polecenie do max 1400zł to poproszę :) Problem w tym że większość crossowych modeli które znalazłem mają ramę 19 i czy to będzie odpowiedni wybór do mojego wzorstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś zajrzał na poprzednią stronę to wiedziałbyś, co się w tej cenie najbardziej opłaca :P Lazaro Integral v3/Kands Maestro.

 

Rama 19" raczej będzie za duża, chyba, że jeszcze rośniesz - wtedy można zaryzykować.

 

I tu się zaczyna problem, Kands Maestro jest na ramie 19", a Lazaro obecnie brak 17" i nie wiadomo kiedy będzie. Co sądzicie o Merida Crossway 10-V bo znalazłem z ramą 46cm?

Edytowane przez mSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysil się choć trochę i przeczytaj chociaż ze trzy ostatnie strony tego wątku...

Wszyscy piszą, że za 1400 zł nie kupisz lepszego crossa niż Lazaro Integral V3 albo Kands Maestro.

I tyle. Możesz pytać o kolejne modele innych producentów, a odpowiedź będzie ta sama.

Edytowane przez AdamF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma 174 cm wzrostu i jestem w podobnej sytuacji jak mSI, widzę dwie możliwości

 

Czekać na Integrala rama (17)

 

kupić coś z górnego przedziału cenowego czyli koło 1800.

 

W inny wątku forum znalazłem

http://allegro.pl/rower-medano-vanity-vt-3-28-18-cross-w-wa-i4226528489.html

 

mieśći w przedziale i może stanowić alternatywę.

Wolał bym wydać te 100 czy 200 złoty mniej i tu pytanie czy jest coś sensownego w przedziale 1500 -1700.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1800zł poza tym Medano jest jeszcze Unibike Crossfire i Eurobike Trail stąd:

http://allegro.pl/rower-crossowy-eurobike-trail-0-1-28-alivio-gratis-i4234416510.html

 

Co do Warszawy, to już jakiś czas wcześniej pisałem, że widywałem chyba Kandsy w FART rowery, ale nikt nic na to nie odpisał, więc nie wiem, czy próbował i ich tam nie ma, czy nie próbował :)

Edytowane przez Tadeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...