Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje roweru damskiego w wymienionym przedziale cenowym (ostatecznie 2000) . 

Przeznaczenie to jazda zarówno po mieście jak i leśnych trasach, ważne żeby był stosunkowo lekki 

Myślałam o czymś takim a może coś innego byście zaproponowali ?? Dziękuje bardzo .

 

Kross Modo 2.0 

https://www.go-sport.pl/rower-crossowy-damski-kross-modo-c1455723?gclid=CjwKCAjwk6P2BRAIEiwAfVJ0rDz2uyDclMSF7kRuGeKTpzRi3MR76QnC-XnBhvh90rprrep2Xq5r3RoCUb0QAvD_BwE

Kross Evado 4.0

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-damski-kross-evado-40-2019-outlet-p-3466.html?gclid=CjwKCAjwk6P2BRAIEiwAfVJ0rF4k5Frc_pHuZp6ZYJeQ7EVs48bwccc4galG6YP1cYZMZFJxI_XTqRoClJMQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo59 napisał:

Co innego to jest tu proponowane od kilku lat - przestraszonym ilością materiału sugeruję przeczytanie kilkunastu ostatnich stron ...

Niestety - łatwiej jest pisać niż przeczytać  :)   :)

Ok spróbuję jeszcze raz, ale właśnie o dziwo przejrzałam dziesiatki tematów tutaj i niestety albo w 85% są propozycje dla mężczyzn ,albo dla kobiet bliżej 2000 niż 1300 a jednak wolałabym coś bliżej tej ceny, aha widziałam też kilka propozycji dla niskich kobiet , ja mam 174cm 

Także super jakbym chociaż znalazła 3-4 propozycje żeby mieć z czego wybrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch polecałbym kross evado 4.0, a to ze względu na napęd 3x8 na kasecie. Poradzi sobie bardzo dobrze w mieście i na leśnej/polnej drodze czy na szutrze. Jedna rzecz do zmiany tuż po zakupie to łańcuch. HG40 to zuooo. Ale łańcuch dobry kupisz za 70 PLN.

Kross modo byłby dobry i lżejszy a może i w tych zastosowaniach nawet lepszy, gdyby nie słaby napęd na zwykłym wolnobiegu.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KurczakNorris napisał:

Z tych dwóch polecałbym kross evado 4.0, a to ze względu na napęd 3x8 na kasecie. Poradzi sobie bardzo dobrze w mieście i na leśnej/polnej drodze czy na szutrze. Jedna rzecz do zmiany tuż po zakupie to łańcuch. HG40 to zuooo. Ale łańcuch dobry kupisz za 70 PLN.

Kross modo byłby dobry i lżejszy a może i w tych zastosowaniach nawet lepszy, gdyby nie słaby napęd na zwykłym wolnobiegu.

Dziękuje bardzo, jednak przemyślałam sprawę jeszcze raz i wydaje mi się że do takiej jazdy raz na jakiś czas, bez dłuższych wycieczek  to 1500 PLN to absolutny max więc muszę poszukać czegoś tańszego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra lektura wątku została nadrobiona (wzrost 174cm , 60 kg Kobieta , długość 85cm) -- jaki rozmiar powinnam szukać (wychodzi 21'' ) 

Podoba mi się ten :

 https://www.go-sport.pl/rower-crossowy-damski-kross-modo-c1455723?gclid=CjwKCAjwtqj2BRBYEiwAqfzur10Ru7jRHU1UV-0z0-SVeUiU5-sJU-uuMMvLHU-xI1Eaijmpq7yOYBoCbiEQAvD_BwE

Z wątku da się wyczytać propozycje :

LAZARO X-FORCE V3 LADY 2020 ~ 1600

LAZARO INTEGRAL V2 DAMSKI 2020 ~ 1200 

Kands Maestro 2019 ~ 1650 

Lazaro Elitary V2 -- faworyt 

 

Czy może coś innego ?

 

 

 

Edytowane przez kanoniers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, kross modo jest bardzo sensowny. Jeśli Ci się podoba, weź go. Koło na wolnobieg to naprawdę żaden problem. Pojeździsz ze dwa lata i jeśli się okaże, że faktycznie ośka się gnie, to za około 120 złotych kupisz dobre koło i do niego od razu kasetę ośmiorzędową, na której i ta przerzutka, i te manetki będą działać bez żadnych problemów. Nie będzie z tyłu tylko jednego przełożenia, w zależności od ustawienia, najlżejszego lub najcięższego. Oczywiście kwota 120 pln dotyczy koła i kasety razem.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, bo nie mogę edytować. Lazaro elitary V1 jest lepszy niż kross modo i lepszy niż kross evado 4.0. Do tego ma bardzo dobrą cenę i ogólnie, choć to rower tani, marka ma dobrą opinię. Solidny rower. Jeśli Ci odpowiada rozmiar ramy, kup go.

Tylko dwie rzeczy na koniec:

1. Po zakupie od razu zmień łańcuch, bo shimano hg40 to zuoooo! Załóż choćby kmc x9 ( koszt 70 pln).

2. Sprawdź, gdzie go możesz zobaczyć na żywo i przymierzyć przed zakupem. Jeśli akurat nie ten model, zmierz inny podobny albo kilka, żeby sprawdzić, jaki rozmiar ramy Ci odpowiada. Potem kup Lazaro w dobrym dla Ciebie rozmiarze gdzieś online.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "w temacie" ramy - żadne 21" ( nawiasem mówiąc wersje damskie najpopularniejsze i tu polecane występują jako 17" i 19" - i takaż 19" rama będzie OK).  

Elitary V1 to chyba mało dostępny jest,  a i v2 się kończą ....

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni przeglądam całe to forum (i nie tylko to) i chyba znalazłem to co chciałem. Piszę tu jeszcze, żeby uzyskać 'oficjalną' aprobatę mojego wyboru, a jest nim Lazaro Aero V... no właśnie V2, czy może V3?

Może kilka słów o sobie, co ułatwi wam odpowiedź:

Nie jestem żadnym wyczynowcem jeśli chodzi o jazdę na rowerze. Od zawsze jeździłem na przysłowiowych 'złomach' z bazaru. Nadszedł czas na kupno choć trochę lepszego sprzętu. Zamierzam jeździć w głównej mierze po drogach asfaltowych, czasami po leśnych drogach szutrowych, aczkolwiek dobrze utwardzonych. Absolutnie nie będę jeździł po korzeniach/piaskach/ściółce leśnej. Do gustu przypadł mi więc Aero, który kosztem niepotrzebnych (?) amortyzatorów waży trochę mniej aniżeli inne modele ze stajni Lazaro. I tu dochodzimy do sedna - myślicie, że Aero w cenie ~1500 zł jest dla mnie najlepszym wyborem? Czy różnica między serią V2, a V3 będzie w ogóle zauważalna dla takiego amatora, jak ja, który zamierza jeździć kilka razy w tygodniu po kilkadziesiąt kilometrów? Zostaje jeszcze kwestia ramy. Mam 183 cm i dosyć długie nogi. Rama 19' czy 21' będzie dla mnie bardziej odpowiednia? Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower typu fitness dla Ciebie jest jak najbardziej odpowiedni. Aero v2 i v3 są dobre, v3 jest lepszy ze względu na osprzęt. Problem tych rowerów to słaba dostępność. Rozważ jeszcze rower spartacus road pro  - prawie to samo, co v2, mnie się nawet najbardziej podoba z tych propozycji (ach, biała rama, czerwone napisy, miodzio). Jazda szosowa, 183 cm wzrostu i długie nogi - szedłbym w rozmiar 21. Spartacus ma taką sobie korbę - to nic nie szkodzi. Kiedy ją zajeździsz, od razu wymienisz na jakąś ze zintegrowaną osią. Warto, rower ma ciekawą ramę i duży potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Piszę do was bo chyba już od dwóch tygodni poszukuję roweru i jest coraz trudniej zdecydować się. Obecnie jest problem z dostępnością wszystkich rowerów dlatego to też nie ułatwia sprawy. Otóż jak wszyscy tutaj poszukuję roweru crossowego, początkowo był to budżet 1500-1700 lecz teraz jestem w stanie dołożyć do max 2000 jeśli będzie warto. Wzrost 177 cm, przekrok 80 cm na boso.

Czytałem temat, wiem że królują w tym przedziale cenowym wszystkie marki Trans Roweru. Z modeli które jako tako mi się spodobały to:

Lazaro x-force v3 - http://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-x-force-v3-men-2020_pid=282 (faworyt z tej trójki)

Kands Maestro - https://www.rowerynajtaniej.pl/pl/p/Rower-28-CROSS-Kands-Maestro-2019-szaro-czerwony-RAMA-19-/1521

Spartacus Cross 4.0/4.1 - https://allegro.pl/oferta/nowosc-2019-spartacus-cross-4-1-disc-manetka-blok-7915588154 tu bardziej 4.1 ze względu na hydrauliki jednakże z tej trójki posiada najgorsze malowanie.

Vellberga celowo powinąłem gdyż całkowicie jest niedostępny. 

Lecz pytanie czy nie lepiej wybrać coś bardziej markowego/sprawdzonego już na tarczówkach, a gorszym osprzętem który łatwiej wymienić w przyszłości. Mam tu na myśli 

Unibike Flash 2019/2020 - https://sklep.k2rowery.pl/rower-flash-gts-z-kolekcji-unibike-2020-p-4851.html

Kross Evado 4.0 2019/2020 - https://www.centrumrowerowe.pl/rower-kross-evado-4-0-pd18134/

Northtec Caledon DB AC - http://nrowery.pl/crossowe/100-caledon-db-ac.html (chyba faworyt lecz marka mało znana, możecie coś wiecej o niej powiedzieć?)

Na pierwszy rzut oka to rowery jak Lazaro czy Kands biją w tym budżecie znane marki tylko czy nie jest to okupione gorszymi szczegółami (obręcze, piasty, opony, pedały) oraz gorszą ramą? Zastanawia mnie to gdzie jest haczyk. Z góry dzięki za wasze porady. POZDRO!

PS: Aha, no i jeszcze dochodzą tu kwestie gwarancji i serwisu.

 

Edytowane przez Hubert7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Widziałem te rowery, jednak jeśli miałbym wydac juz ponad 2k to uważam ze może lepiej kupić cos bardziej "firmowego". Czyli według Twojej opinii w budżecie do 2k wybrać coś z trójki Lazaro/Kands/Spartacus? Unibike, Kross a tym bardziej Northtec, ktory uważam ze jest bardzo ciekawy nie będą lepszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że Lazaro Aero V3 w rozmiarze 19' jest niedostępny i nie wiadomo kiedy będzie, moją uwagę przykuł Lazaro R9 29 V3 link

Na stronie jest on w kategorii MTB, ale czy dla takiego amatora jak ja będzie to jakiś dyskomfort na asfalcie? Czy komfort jazdy będzie porównywalny do Aero V3, a może nawet wyższy? I czy koła 29 calowe przekładają się na szybszą jazdę? 

Nie widzę o nim żadnych informacji w internecie, co o nim myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo59 napisał:

Korba crossowa, blokada amortyzatora, obręcze 28 (na które węższe opony można spokojnie założyć jak już zajedziesz fabryczne) - to na plus

Minusem jest bieżnik opon - niezbyt "asfaltowy"

Tak sobie myślę, że jednak często zdarza mi się zjechać w jakieś krzaki tudzież na polną ścieżkę, gdzie sztywny widelec mógłby mieć kłopot i jestem już prawie zdecydowany na ten R9 29 V3. Będę wdzięczny jeśli mi przytakniesz, że w tej cenie (tak, wiem że cudów się nie mogę spodziewać) to będzie rozsądny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2020 o 17:29, kanoniers napisał:

Dobra lektura wątku została nadrobiona (wzrost 174cm , 60 kg Kobieta , długość 85cm) -- jaki rozmiar powinnam szukać (wychodzi 21'' ) 

Podoba mi się ten :

 https://www.go-sport.pl/rower-crossowy-damski-kross-modo-c1455723?gclid=CjwKCAjwtqj2BRBYEiwAqfzur10Ru7jRHU1UV-0z0-SVeUiU5-sJU-uuMMvLHU-xI1Eaijmpq7yOYBoCbiEQAvD_BwE

Z wątku da się wyczytać propozycje :

LAZARO X-FORCE V3 LADY 2020 ~ 1600

LAZARO INTEGRAL V2 DAMSKI 2020 ~ 1200 

Kands Maestro 2019 ~ 1650 

Lazaro Elitary V2 -- faworyt 

 

Czy może coś innego ?

 

 

 

image.gif.bae18b9ebb35415660f3d5019e6a3559.gifPablo 59 miał rację , dostępność Lazaro żadna niestety :( 

W takim razie już sam nie wiem chyba zostanę przy tym Kross MOdo 2.0 czy inny ?

 

Edytowane przez kanoniers
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...