Skocz do zawartości

[1300-1800] Rower crossowy jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje roweru do codziennej jazdy, czasem po lesie itp. z tego co wyczytałem jest to cross. Wzrost 194, waga 90. Nie znam się za bardzo na rowerach, ostatnio jeździłem z 10-15 lat temu. Chciał bym nie przekroczyć kwoty 1300 zł. Przeglądając temat zwróciłem uwagę na modele: lazaro integral v2 , Spartacus Crossline 2.0, kands crossline 1100, Kross Evado 2.0, który z tych modeli jest najlepszy? Być może jeszcze coś innego, jak na pierwszy rower wolał bym nic nie dokładać w cenie. Zależy mi na tym by łatwo można go było dostać do kupienia. Pozdrawiam

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy twojej masie zdecydowanie nie evado 2.0 (wolnobieg).

Inny problem to wzrost- lazaro i jego "bliźniaki" największy rozmiar mają 21" i mimo że uchodzą za dłuuugie to mogą się jednak okazać za małe na 194. A z przymierzeniem trudno bo głównie sprzedawane są internetowo (możesz spróbowac poszukac lokalnego przedstawiciela - nie wiem skąd jesteś - lub umówić sie z którymś z forumowiczów taki rower mającym po sąsiedzku) .

23" + kaseta (niestety tylko 7 zębatek) to np. unibike prime.  200 ponad budżet nominalnie ale masz szansę coś utargowac i powinien byc dostępniejszy stacjonarnie do przymiarki.

Przejrzyj też outlety - jakis półkownik może sie trafić :)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chyba bez sensu, żebym zakładał nowy temat, dlatego tutaj napiszę. Przeczytałem ostatnie 30 stron tego wątku + inne dyskusje na temat rowerów cross'owych do 2000 zł. Ostatecznie na placu boju zostały dwa modele: UNIBIKE CROSSFIRE DISC HTS 2018 oraz ROMET ORKAN 4M 2017.

Który model bardziej polecacie? A może różnice są na tyle znikome, że po prostu powinienem kierować się tym, który rower mi się bardziej podoba + łatwiej z jego dostępnością?

Z góry dziękuję za wszelkie opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję że przeczytałeś temat :). Jeżeli Romet jest  taki  to ma lepszy napęd - korba oktalink, przerzutki i manetki grupę wyżej. I nie ma też "amortyzowanej" sztycy, które lubią łapać luzy po krótkim czasie użytkowania. Reszta jest zbliżona. Więc jeżeli są w podobnej cenie i nie ma innych przeciwwskazań (Romet bywa tylko 19 i 21 cali, Unibike 17-23, kolor się nie podoba, nie ma lokalnie do przymierzenia się etc), to Romet jest ciekawszy. Tylko że nie ma w opisie jaki tam jest łańcuch. Bo jak wsadziły tam HG-40, to jak najszybciej trzeba tego się pozbyć (300-500km) i kupić KMC X9.xx.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź, potrzebowałem właśnie takiej merytorycznej opinii, która pozwoliłaby mi podjąć ostateczną decyzję. Przewagą Rometa jest też jego dostępność, w tej chwili tego Unibike'a ciężko dostać w cenie do 2000 zł. Klamka zapadła, w poniedziałek składam zamówienie :thumbsup:

Edytowane przez Ronni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze zobaczyłem, że model z 2019 roku mogę dostać w takiej samej cenie jak ten z 2017r. Wcześniej czytałem, że porównanie Rometa Orkana 4m 2017 vs 2018 wypadało na korzyść modelu z 2017r, a jak to wygląda w przypadku 2017 vs 2019 (specyfikacje podlinkowane)? Prosiłbym o poradę na który model lepiej się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie, chcę kupić rower na dojazdy do pracy croosowy bądź trekkingowy, choć bardziej szedłbym w crossowy z dokupieniem błotników, lampy i bagażnika. Mierzyłem jedynie Kross Trans 3.0 i generalnie spoko, ale pozycja chyba jedna za bardzo wyprostowana, no i nie za taką cenę (ponad 1600). Obecnie jestem przekonany nad Lazaro X-Force v3, ale biorę pod uwagę jeszcze Kands Maestro, praktycznie ten sam sprzęt tylko ma Deore, rama jest bardzo podobna. Wcześniej chciałem brać w ciemno Riverside 500, ale chyba warto dopłacić. Ewentualnie co w tej cenie (ok. 1500) było by dobre? 180 wzrostu, obecnie 109 kilo, ale ma być mniej. Generalnie dojazdy do pracy i jakieś przejażdżki po drogach parkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję roweru crossowego  dla niskiego gościa. 173 cm wzrostu, przekrok 73 cm. 95 kg

Rower będzie używany  asfalt /  polna droga / scieżki.

Budżet do 1500 PLN.

Z tego co czytałem przy tym wzroście rozmiar ramy to 16 lub 17 cali. Problem w tym, że co firma to zupełnie inne wymiary. Szukam od kilku dni i praktycznie nie znalazłem męskiego roweru crossowego z ramą 16 cali. Poniżej wklejam kilka rowerów które znalazłem, bardzo proszę o komentarz lub jakieś inne propozycję. Z góry dzięki!  smile.png

LAZARO ELITARY V2- 17" chyba jest za wysoka.

LAZARO INTEGRAL V3
Kands Crossline 1100
VELLBERG EXPLORER 3.2

Northtec Caledon VB AC Kolekcja 2019 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zmierzyłeś nogę to na żadnym 28" nie będziesz miał "lekko i luźno" ... może stary eries eveo 17" byłby dobry, ale już jest niedostępny.

https://allegro.pl/oferta/wypasione-mtb-29-lazaro-r9-v3-17-czarny-seledyn-7994338792 i zmiana opon na crossowe to chyba najbezpieczniejsza dla klejnotów opcja ...

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktos moze polecić damskiego crossa dla osoby 178 wzrostu? obawiam sie ze Romet 19 będzie za mały, i szukam alternatyw. Budżet 2500-3100 ale chciałbym osprzęt na Deore, minimum to alivio , problemem jest chyba dostępność  damskich rowerów w takich rozmiarach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Powoli szukam czegos nowego na przyszły sezon.

Moje parametry :)

186 cm i 65 kg żywej wagi.:D

Roczny przebieg około 1500 km.

85% ulica reszta jakaś śnieżka leśna itd żadnego ciężkiego terenu.

Rower nowy do 2 tys zł. Osprzęt minimum alivio/acera hamulce chyba wolałbym dobre vbrakei

Amor właśnie olej czy powietrze ? Przy mojej masie i sposobie użytkowania? 

Cały czas myślę o orkanie 4, tylko często w różnych decyzjach są tarczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gokart napisał:

Witam.Powoli szukam czegos nowego na przyszły sezon.

Moje parametry :)

186 cm i 65 kg żywej wagi.:D

Roczny przebieg około 1500 km.

85% ulica reszta jakaś śnieżka leśna itd żadnego ciężkiego terenu.

Rower nowy do 2 tys zł. Osprzęt minimum alivio/acera hamulce chyba wolałbym dobre vbrakei

Amor właśnie olej czy powietrze ? Przy mojej masie i sposobie użytkowania? 

Cały czas myślę o orkanie 4, tylko często w różnych decyzjach są tarczę. 

Jeśli jeździsz 85 % po asfalcie to może amortyzator nie będzie Tobie potrzebny? Niestety przy tym budżecie nie ma nowego roweru z powietrznym amortyzatorem, który lepiej się sprawdzi w terenie. Orkan 4 na pewno sprawdzi się w Twoim przypadku, pytanie tylko ile kosztuje, bo katalogowo to jest 2499 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Sk27 napisał:

Jeśli jeździsz 85 % po asfalcie to może amortyzator nie będzie Tobie potrzebny? Niestety przy tym budżecie nie ma nowego roweru z powietrznym amortyzatorem, który lepiej się sprawdzi w terenie. Orkan 4 na pewno sprawdzi się w Twoim przypadku, pytanie tylko ile kosztuje, bo katalogowo to jest 2499 zł.

No przez ostatnie 20 lat jeździłem bez amora i chyba czas to zmienić bo nawet ulice coraz bardziej dziurawe. Orkan kosztuje 2 tys i ma powietrzny. Pytanie jaka różnica między olejowym a powietrzny?  Oprócz wagi na korzyść powietrznego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...