Skocz do zawartości

[zmiana lancucha]


Gun666

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie chcialem sie przywitac :(

nie zakladam nowego tematu, poniewaz tresc zblizona do mojego pytania.

Ja obecnie zmieniam w sumie caly rower (Magnum Mg26) no i skladam sobie uzywke na ramie Gianta. Jedynce teraz co mi pozostalo do zmiany to lancuch, korba i kaseta. Lancuch i kasete zmienie na nowe, a teraz mam maly problem z korba. Myslalem nad Truvativ X-Flow, ale nie ma juz w cenie 58zl - beda za 2tygodnie, a czekac mi sie nie chce :> Zdecydowalem sie na zakup Shimano Alivio, a przegladajac oferty na allegro trafilem na ta propozycje: Shimano Alivio uzywana za 45zl

 

No i teraz w sumie 2 pytania, ale najpierw wazniejsze:

 

Czy jesli zmieniam lancuch i tylna kasete, to korba moze byc uzywana ?

 

a teraz drugie pytanie:

 

Czy ta Shimano Alivio rzeczywiscie jest warta 45zl ? Wydaje mi sie, ze jest w dobrym stanie.

 

Nie wiem w ogole czy oplaca sie kupowac uzywane korby (przeczytalem juz sporo postow - w szczegolnosci w wyszukiwarce, ale na to pytanie jeszcze nie znalazlem odpowiedzi, zaraz koncze szukanie i ew. wyedytuje posta :-) )

 

Pozdrawiam i dziekuje (o ile beda :) ) za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wymiany łąncucha i kasety, to zależy od zużycia łańcucha, bo jeśli jest bardzo rozciągnięty, to niezwracając uwagi na przebieg należy wymienić komplet (łańcuch i kasteta).

 

natomiast co się tyczy korby to nie wiem czy jest wrta tej ceny, ale korby się duozo wolniej zużywają, popierwsze że mają wiecej zębów i poproistu się wolniej obracają, a po drugie są twardsze niż kasety i rzadko kiedy wymienia się pełny komplet (łancuch, kaseta i korby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckich sklepach internetowych spotyka się komplety elementów szybkozużywających się: mały (łańcuch + kaseta) i duży ( łańcuch + kaseta + korba). Ja u siebie wymieniałem elementy napędu jak przychodziła na nie pora - najczęściej wyciagał się łańcuch. W korbach (moich) zużywały się zabieraki a więc inaczej niż w kasetach (zęby). Łatwo ocenić czy zabieraki są starte, trudniej czy wyjechane są zęby.

 

Odnośnie korby Alivio (używanej) należy się zastanowić czy chce się używać łańcuchów IG ( ja nie chcę) i czy na pewno posiadany suport do niej pasuje (linia łańcucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...