Skocz do zawartości

[rower] Northtec Gravity 27,5 XT opinie czy warto?


szumi83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widzę, że dyskutowaliście o Northtec’ach… w najbliższych dniach chcę kupić rower i waham się między Northtec Cayon 29 SLX, a Kellys TNT 10. Northtec kosztuje 2500 PLN, a Kellys jest obecnie w promocji za 2200 PLN. Podpowiedzcie proszę, czy Northtec wart jest tych 300 PLN więcej?

 

Pozdrawiam

Mysle ze za jakis miesiac Northtec bedzie za jakies 2000. Sam go tak kupilem w zeszlym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kellys, poza nazwa, ma zdecydowanie gorszy osprzet. a i tak warto zaczekac miesiac, dwa i zaczna sie wyprzedaze northtecow. ich ceny pod koniec roku spadaja o ponad 5 setek na rowerze. w zeszlym roku cayon 2 xl z 2599 stanial do 1799. co prawda w takiej cenie chodzily rowery na ramach 17 cali ale obnizka byla znaczaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ech, widzę, że czytanie ze zrozumieniem w narodzie zanika...

Według tego co podaje Northtec różnica w długości górnej rury między 17 a 21 to 1 cm --> 17ka ma 590 mm, a 21ka ma 600. Normalnie, czyli w typowych rowerach MTB, te rozmiary dzieli około 5 cm. Dany model w różnych rozmiarach powinien trzymać określone proporcje. Wydłuża się rura podsiodłowa i wraz z nią rośnie długość górnej rury. Dla większości producentów to oczywiste, ale chyba nie dla Northteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze mam problemy z rozumieniem pisanego slowa. ale, prosze, przeczytaj swoj post tak jjakbys go sam nie napisal i zobaczysz, ze nielogicznie i niezrozumiale jest przedstawiony. natomiast to, ze rura nie rosnie z wzrostem roweru to inna sprawa. powinienes do producenta o tym napisac. ciekawe co on na to... 

 

 

pochwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

różnica w długości górnej rury między 17 a 21 to 1 cm --> 17ka ma 590 mm, a 21ka ma 600.

Rama dla ludzi z długimi nogami i krótką resztą Znaczy się rosną nogi a reszta nie ,jak u modelek. ;)

.

nielogicznie i niezrozumiale jest przedstawiony.

Ja z kolei nie rozumiem Twoich wywodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ale, prosze, przeczytaj swoj post tak jjakbys go sam nie napisal i zobaczysz, ze nielogicznie i niezrozumiale jest przedstawiony.

Ja w tym poście (Kolegi arek_wro) nic nielogicznego nie widzę. :huh:  Prawidłowo i po polsku napisane. :thumbsup:

 

Co do geometrii tej ramy, to faktycznie - nie popisali się. Ale w przyszłości można się przecież poprawić, bo rowery chyba sprzedają się im całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

Oczywiście nie czytałem całości tematu z racji tego iż mi sie nie chciało, ale ... posiadam ramę o bardzo zbliżonych parametrach a już na pewno tylnego trójkąta. Fakt, rama jest mało sterowna, ciężko nią manewrować po krętych trudnych technicznie szlakach, no bo długa jest co tu dużo kryć, ale mi sie na niej śmigało wygodnie. Podjazdy nigdy nie stanowiły problemu przy ucięciu skoku wjeżdżałem pod takie kąty ze przód sie odrywał i już wyżej ie nie dało po prostu.

 

Pozycja dość leżąca z racji długiej ramy. Ja niestety nie mogłem wybrzydzać tak był to taki wziąłem. Tutaj uważam że watro rowerek wziąć, dlaczego ?

- jego cena jest dobra

- osprzęt mimo że nie jest idealnie rozpisany widać ze jest z sensem dobrany.

- wizualnie jest atrakcyjny

- ramę zawsze można wymienić.

 

Obecnie posiadam ramę zdecydowanie mniejszą, krótsza i jest wygodniejsza dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że w tym przedziale budżetowym i za tą kwotę, to rower godny uwagi, pomimo swoich minusów w geometrii. Znajomek, który jeździ "od święta", zakupił niedawno ten rower i jest bardzo zadowolony.

 

Nie jezdze moze bardzo czesto, ale tez nie od swieta

zrobilem na tym rowerku 800 km

nie zmienialem w nim jeszcze nic, wiec jest w pelni oryginalny

po wyregulowaniu, poza za waska jak dla mnie kierownica, nie mam powodow do narzekania

jezdzi sie naprawdę super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...