Skocz do zawartości

[rower] Northtec Gravity 27,5 XT opinie czy warto?


szumi83

Rekomendowane odpowiedzi

Koledze rulez chyba chodziło o to, że ze geometria jest mało ścigancka :-)

 

Mi osobiście się ten rowerek podoba. W szczególności że to jest ten nowy rozmiar kół które do tej pory były okropnie drogie. Jeżeli chodzi o tylny trójkąt to jest ok, bo jak się porówna do standardów z 26" rowerów to wychodzi, że ze ten trójkąt jest dłuższy o te 0.75 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic normalnego w tej długości tylnego trójkąta, już to napisałem w pierwszym poście, gdyby miał 430 mm to było by nieźle ...



Więc jeśli ma to być "prawdziwy" rower MTB - to lipa, a jeśli  rower crossowy na kołach 27,5" - to cena dobra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard długości tylnego trójkąta w 26" rowerach to 420 mm, więc nie rozumiem czemu się upierasz przy 430 mm dla rowerów 27,5"? Możesz wyjaśnić?

 

 

Przy czym ja się niby upieram, napisałem, że 430 mm było by nieźle (na pewno duuużo lepiej niż 440 mm), a jeszcze lepiej 425 mm, 420 może by ciężko osiągnąć tak żeby zostało jeszcze miejsce na dużą oponę która na dodatek nie będzie kolidowała z przerzutką ...

Standard tylnych widełek w 26" to 420/425 mm ,  nie sztywne 420 mm ... a są tacy którzy walą 430 mm ...

 

Zamierzam jeździć po podkrakowskich dolinkach oraz trochę szosy.

Faktycznie przy takiej jeździe Northtec da radę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waze blisko sto kg i od zeszlej jesieni jezdrze northtec'iem cayon 2 xl. rower spokojnie daje rade pode mna. ok, we wroclawiu nie ma gor, choc w naszych miejskich i okolicznych laskach kilka ostrych zjazdow-podjazdow znalazlem. rowerem glownie szutry pokonuje. plus sciezki z korzeniami i dziurami. plus lesne drogi. 

 

 

pozdrawiam.



a tego  27,5˝ XT moze na jesien-wczesna zime sobie kupie. ceny northtec'ow pod koniec roku lubia spadac o 5,6 setek w stosunku od wyjsciowych. swojego cayona kupilem za 2080pln, w sezonie byl drozszy o 5 setek. pod koniec zeszlego roku firma robila wyprzedaz i za 1800pln byl on do kupienia. zastanawiam sie jeszcze nad 27,5 DR. ceny za pol roku beda, zapewne, w okolicach 2000pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Długi tylny widelec ma swoje plusy i minusy.

 

Do pomienionych juz przez ruleza dodać należy mniejszą ochote do "pójścia na koło" w przypadku długiego ogona. Ktos powie że dla krosiarza, nieskaczacego ma to marginalne znaczenie. Owszem, jeśli ściga sie po równym i nietechnicznym terenie. Gdy wjeżdżamy w teren wymagający dystrybucji wagi tak w tył jak i w przód trudność podniesienia kierownicy moze oznaczać zrobić-albo-niezrobić podjazd...

 

 

Jednakowoż długi tylny widelec to także plusy. Więkzsa stabilność na zjazdach i podjazdach (a jakże) oraz większa stabilność w czasie jazdy na wprost...

 

 

Nie jestem fetyszystą ekstremalnie krótkich tylnych widełek ale faktycznie ten Northtec nie ma jakiegoś powalającego ogona. Sztywna rama której bliżej do 29-era? Troche słabo...

 

Oczywiście nie sposób cały rower oceniać tylko po jednym parametrze ale pewnym rzeczom nie da sie zaprzeczyć...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca długi ogon pomaga na podjeździe, na skutek słabszego nacisku na tylne koło opona łatwiej traci przyczepność, niestety przy zjeździe też nie jest tak cacy, przy tak długim ogonie i stosunkowo krótkiej bazie kół  (tak ma Northtec) klient wisi na kierownicy, co bynajmniej nie pomaga na zjeździe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a po co mi rower który utrudnia mi jazdę, rower który będę zmuszał do zmieszczenia się w łuku, który będzie mnie chciał wyrzucić na zewnątrz zakrętu ..

No dobra, zakładając, że sklęcasz kierownicę o X stopni przy krótszej i dłuższej o 10 mm ramie to o ile procent/cm promienie skretu mogą być inne? Dla niedzielnego bajkera, jak ja,  to pewnie nie będzie problem, choć czasem zawracając na wąskiej ścieżce pzydałby się manewr na 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale skręcanie o którym ja piszę ma niewiele wspólnego z smym promieniem skrętu, jeśli nie rozumiesz takich pojęć jak zacieśnianie skrętu czy wyrzucanie roweru na zakręcie przy dynamicznej jeździe, to niewiele mogę Ci pomóc, do niedzielnych emeryckich przejażdżek ten rower będzie ok :teehee: ot taki ATB ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bla, bla, bla . radosc z roweru i jazdy trzeba czerpac a nie tylko sie czepiac i o wymyslnych aspektach technicznych dywagacje prowadzic. ludzie na byle czym potrafia-musza jezdzic i daja rade. ale dla niektorych jesli rower nie kosztyje 20 tysi i nie ma naklejki z hiper-super nazwa , producenrta ? , to wszystko inne jest o kant tylka rozbic... producenta ? , poniewaz zwlaszcza znani producenci uciekaja z produkcja tam , gdzie jest taniej. a potem wywyzszaja sie swoja marka.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o czym ty do mnie mowisz... nie ma sensu dyskutowac o tym co TOBIE geometrycznie pasuje. chodzi o to, zeby radocha z jazdy byla. to jest rower za 3 tysie, a na tym forum, czytam lajanie konstrukcji za wielokrotnosc tej kwoty. . . 



a swoje wiadomosci odnosnie lepszej geometri to kieruj do producenta. zakladajac, ze masz racje w tej materii, to nie zwiekszajac ceny finalnej przyszli odbiorcy zyskaja lepsza rame.

 

 

pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje prawdziwy rower MTB, a Northtec taki nie jest, to cross na kołach 27,5" , więc nikt kto potrzebuje prawdziwego roweru MTB  nie powinien go kupować, a kto potrzebuje roweru do niedzielnych przejażdżek może go brać, mając to na uwadze każdy może zdecydować.

Wiadomości odnośnie geometrii może nie są potrzebne takim klientom jak Ty , ale zapewne wielu zastanowi się czy warto wydawać pieniądze na taki rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...