Skocz do zawartości

[dalsze trasy] Zielona Góra - Szklarska Poręba


tigerr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy byłby ktoś chętny na tego typu wycieczkę:

 

- trasa: Zielona Góra - Kożuchów - Bolesławiec - Lwówek Śląski - Szklarska Poręba (ok 160km)

- wyjazd w piątek ok 7.00 rano, przyjazd do Szklarskiej Poręby ok 18.00

- kolacja + piwko na mieście, nocleg

- sobota wycieczka na Śnieżne Kotły / Snieżkę / co kto lubi i na co ma ochotę

- niedziela powrót:

* rowerowy- wyjazd ok 9.00 planowy przyjazd do Zielonej Góry ok 20.00

lub

* przejazd rowerem do Jeleniej Góry na pociąg o 16.43, w Zielonej Górze o 20.43 (muszę potwierdzić na PKP czy na pewno kursuje i czy przewozi rowery)

 

Proponowany termin 7-9.06.2013r.

 

Ewentualnie, dla tych którzy nie mogliby załatwić wolnego na piątek, można zrobić wyjazd w sobotę i powrót (PKP) w niedzielę. Oczywiście inne terminy też wchodzą w grę :)

 

Przejechałem taką trasę z kolegą, 2 lata temu praktycznie bez żadnego przygotowania na marketowych trekkingach więc jest to spokojnie do zrobienia. Po drodze oczywiście przystanki na regenerację sił zwłaszcza że zdarzają się dość strome i długie podjazdy, ale ogólnie droga bardzo przyjemna ;)

Osobiście od niedawna jestem posiadaczem Lazaro Integral na kołach 28" i na nim będę podróżował.

 

Czy znaleźliby się jacyś chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest jak dla mnie świetny.
Sam w zeszłym roku dałem radę dojechać w ciągu 5 godzin do Bolesławca razem z przerwami w nienajgorszym tempie:)

Jednak czy dostałbym wolne na piątek, bądź następny tydzień to trudno powiedzieć, ale jak tylko dałbym radę, walę śmiało!



Pomysł jest jak dla mnie świetny.
Sam w zeszłym roku dałem radę dojechać w ciągu 5 godzin do Bolesławca razem z przerwami w nienajgorszym tempie:)

Jednak czy dostałbym wolne na piątek, bądź następny tydzień to trudno powiedzieć, ale jak tylko dałbym radę, walę śmiało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z noclegiem to wcześniej już trzeba coś zaklepać.
Czy dostanę wolne.. ciężko powiedzieć. Fajnie by było, gdyby ekipa składała się z 5 osób. Zawsze raźniej i można rozłożyć bagaże na te osoby, żeby nie brać tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż może innym razem się uda ;) mam jechać ze znajomym, ale stwierdziliśmy że wszystko zależeć będzie od prognoz pogody które w tym momencie (przynajmniej dla Jeleniej Góry) jeżeli chodzi o najbliższy weekend są bardzo nieciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na taką trasę się piszę na pewno, ale ciężko mi powiedzieć jak będzie wyglądać mój grafik na najbliższe tygodnie także mogę jedynie czekać co czas pokaże, ale można się ustawić kiedyś na jakieś okołozielonogórksie wypady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w poprzedni weekend (14-16.06) udało się zrealizować plany. Jechaliśmy w 4 osoby (w tym 1 dziewczyna) 1 trekking, 1 cross i 2 MTB. Wszyscy dali radę ;) Jechaliśmy ok 10,5h (6.30-17.00) Piękna pogoda przez cały weekend (momentami nawet za gorąco). Wróciliśmy szynobusem z Jeleniej. Sam dojazd na PKP do Jeleniej Góry to czysta przyjemność- praktycznie cały czas z górki. Po drodze oczywiście zwiedzanie rynku Jeleniogórskiego- bardzo fajny. Ogólnie wyjazd mega udany i polecam wszystkim taką wycieczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy ruszaliśmy z ZG, zdjęć mamy sporo, m.inn. przy tablicach wjazdowych do większych miast (Kożuchów, Szprotawa, Bolesławiec, Lwówek Śląski, Szklarska Poręba) + całą masę z wędrówek po górach- pogoda i widoczność były przednie :)

Pewnie powtórzymy jeszcze taki wypad (może w sierpień-wrzesień) choć w ambitnych planach przewija się również wypad nad morze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnataka wycieczka. Sam myślałem, nad wyjazdem na morze rowerkiem. Tyle,ze ja chciałem tak, że ekipa jedzie autem, a my rowerami bez bagazu, bo takie sprzety mamy, że nie ma jak do tego przyczeić cokolwiek :)

Ale jak zawsze pozostały plany.

Póki co latamy na Nove Mesto na Singltrek polatac.

Jak ktoś chętny to pisac, to sie zgadamy :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...