Skocz do zawartości

[1000-2000 zł] Uniwersalny Cross dla faceta 188cm


Rekomendowane odpowiedzi

Jobs i Apple też zaczynali od jednego komputera w garażu :thumbsup:

Może kiedyś Kands lub Lazaro będą potężną korporacją... kto wie ;)

Mam nadzieję, że żona będzie ukontentowana :) Ja czekam na nową aukcję z damkami i również kupuję dla swojej lubej :)

Oni dokładnie maja tam 1 komputer :dd

 

Co do damski dla Kobity Twojej to na godzinę 17 jak tam byłem to mieli 19 cali w kolorze niebieskim, 6 białych 17 i bospdajze 3 czarne 17. Generalnie mówią ze aukcji nie wystawiają jak maja za dużo wysylek i nie ogarniampja ale jak zadzwonisz i zagadasz to załatwiać myśle od ręki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu to nic nie ugram bo moja się napaliła na błękit i przy jej wzroście potrzebna jest 17" ;) Z tym nieogarnianiem to już dawno podejrzewałem, że tak to wygląda :) Nie dziwię im się, pewnie napaleńcy wydzwaniają po 10 razy dziennie bo wysyłka o pół dnia się opóźnia więc odpuszczają nowe aukcje i wszystkie siły robocze kierują na wysyłkę tego co już sprzedali ;) Wydaje mi się, że już niedługo sytuacja się uspokoi, rynek przed sezonem się nasyci i będą sprzedawać tylko pojedyncze sztuki, bo kto chciał kupić to już kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu to nic nie ugram bo moja się napaliła na błękit i przy jej wzroście potrzebna jest 17" ;) Z tym nieogarnianiem to już dawno podejrzewałem, że tak to wygląda :) Nie dziwię im się, pewnie napaleńcy wydzwaniają po 10 razy dziennie bo wysyłka o pół dnia się opóźnia więc odpuszczają nowe aukcje i wszystkie siły robocze kierują na wysyłkę tego co już sprzedali ;) Wydaje mi się, że już niedługo sytuacja się uspokoi, rynek przed sezonem się nasyci i będą sprzedawać tylko pojedyncze sztuki, bo kto chciał kupić to już kupił.

BF Bike to są 3 osoby - laska administruje allegro oraz dwóch gości co składa rowery i zajmuje sie wysyłk- :)

 

To będziecie musieli poczekać cierpliwie na błękitna 17 ;) pogadaj z nimi żeby Ci puścili nie przez allegro to oszczędzasz 35 zł oraz kolejne 35 zł jak zrezygnujemy z tych tandetnych blotnikow co dodają i uchwytu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BF Bike to są 3 osoby - laska administruje allegro oraz dwóch gości co składa rowery i zajmuje sie wysyłk- :)

 

To będziecie musieli poczekać cierpliwie na błękitna 17 ;) pogadaj z nimi żeby Ci puścili nie przez allegro to oszczędzasz 35 zł oraz kolejne 35 zł jak zrezygnujemy z tych tandetnych blotnikow co dodają i uchwytu ;)

Cenna rada :) Zanotowane i zapamiętane :) A wg wstępnych informacji od nich, nowe rowery powinny się pojawić w okolicach 8 czerwca, pożyjemy zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Co do marek Kands/Lazaro to popieram zdanie Piehursson'a. Nie przekreślajmy marki, która robi to w takich warunkach a w związku z tym nie ma dużych kosztów i nie opłacamy w naklejce całej machiny marketingu marki.

Zresztą Unibike to też jakaś firma założona wprawdzie ponad 20 lat temu, ale to przecież zwykła montownia z części jakie kupuje się w internecie bezpośrednio u producenta. Unibike przecież nie zrobił ani jednak rzeczy po za zmontowaniem tego w całość.

Unibike to firma również prowadzona przez dwie osoby, a z czasem rozwinięta do formatu jaki znamy właśnie teraz



Nawet jeśli coś w tym rowerze padnie jest jeszcze coś takiego jak Shimano Polska. jednakże wszelkie naprawy wówczas są jakby innym kanałem.

Powtarzam, mnie Kands i Lazaro przekonują o ile są dobrze złożone. A tego niestety nie wiem. Druga sprawa to rama, której pochodzenia nie znamy.
To tyle jeśli chodzi o moje wątpliwości.

natomiast co do Vipera GTS.... Cena jest wygórowana. Dzisiejsza moja wizyta w jednym z trójmiejskich sklepów zaowcowały tym: Cube Ltd w regularnej cenie 1899 pln na osprzęcie Alivio. No bez przesady, Unibike Viper GTS moim zdaniem to niższa półka od tego Cube.

post-165108-0-09063900-1369863964_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

No niestety za markę trzeba swoje zapłacić Choć za Cuba chyba byłbym w wstanie zapłacić dodatkowe myto... podobają mi się ich rowery  :laugh:

 

 

No dobrze, ale CUBE będący na osprzęcie ALIVIO kosztuje 200 pln mniej niż Viper GTS. Gzie zarówno jeśli chodzi o prestiż marki jak i o design to Unibike jest daleko za nim.

Za UNIBIKE u mnie przemawia jedna rzecz. Jest to firma POLSKA i wolę aby zarabiał POLAK a nie "jakiś" ....Czech....Słowak...Niemiec...czy Hindus.

Ale jeśli za to samo mam zapłacić mniej to wybieram CUBE.

Tym bardziej, że cena 1899 jest zapewne jeszcze do utargowania. Wprawdzie nie negocjowałem jeszcze ale znając mnie, to coś tam urwę :thumbsup:

 

Wygląda on mniej więcej tak - jedynie opony mnie trochę nie przekonują. Wolałbym coś bardziej szosowego.

Oczywiście + SPD + odpowiednie obuwie i jazda....

post-165108-0-77873400-1369865610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

wygląda dziarsko :) sprzętowo fajnie a wizualnie bajka :) gdybym miał taki budżet to na unibike nawet bym nie spojrzał ;)

 

A ja nadal nie przekreślam marki Kands w odmianie Maestro. jedyne co budzi moje wątpliwości to rama, której nie jestem na obecnym etapie wiedzy pewien.

Jeśli potwierdza się słowa, że ta rama jest naprawdę solidna to i Kands zajmie odpowiednie miejsce w moim sercu, czyt znajdzie się pod pośladkami.

 

Chciałbym Wam jeszcze zwrócić uwagę na ten model, bo i jego rozważam:

http://allegro.pl/biria-28-cross-tx-alivio-3x8-i3276228146.html

 

Jeszcze nie widziałem go na oczy, tez marka naszych zachodnich sąsiadów. Nie znam jej a niewykluczone, zę także montowana gdzieś w stodole. prosze mnie poprawić jeśli nieopatrznie wprowadzam zamęt. :icon_cool:

 

 

A tu ten sam model co powyżej ale z osprzętem Alivio/Deore. w cenie 1980,00

http://www.cyclosport.pl/rower-biria-cross-shimano-alivio-deore-3-x-8-duplikat-1-2614.html

 

No sami widzicie, UNIBIKE ma naprawdę solidne rowery i solidne CENY. :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ramy. Nie wiem ile ważysz ale kurcze, teoretyzując, cóż miałoby się tej ramie stać? :) Cross to nie jest rower wyczynowy i na hopkach raczej sobie nim pohasać nie można. W codziennym użytkowaniu taka rama nie jest narażona na jakieś olbrzymie przeciążenia. To po pierwsze. A po drugie rama pewnie chińsko-tajwańsko-jakaś tam, tak samo jak ramy wszystkich czołowych producentów :)

Są na forum ludzie, którzy jeżdżą zarówno na Lazaro jak i na Maestro już kilka lat i to o każdej porze roku i nic do zarzucenia tym rowerom nie mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

Co do ramy. Nie wiem ile ważysz ale kurcze, teoretyzując, cóż miałoby się tej ramie stać? :) Cross to nie jest rower wyczynowy i na hopkach raczej sobie nim pohasać nie można. W codziennym użytkowaniu taka rama nie jest narażona na jakieś olbrzymie przeciążenia. To po pierwsze. A po drugie rama pewnie chińsko-tajwańsko-jakaś tam, tak samo jak ramy wszystkich czołowych producentów :)

Są na forum ludzie, którzy jeżdżą zarówno na Lazaro jak i na Maestro już kilka lat i to o każdej porze roku i nic do zarzucenia tym rowerom nie mają :)

 

 

78-80 kg ale swoje lata już mam i o wagę powinienem dbać :icon_cool:

Co do ramy, to czy są one zrobione w Chinach czy na Tajwanie to mnie nie przeraża. Nawet podobno Scott zamawia też tam ramy.

I z pewnością ten aspekt biorę pod uwagę, bo jak powiedziałem wcześniej - nie przekreślam ani Kands Maestro ani Lazaro.

 

PS. A za kilka lat z ochotą poczytałbym informacje z prasy pt..."dzisiaj światowej sławy marka Kands została strategicznym sponsorem drużyny reprezentacji Polski w kolarstwie szosowym" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ważysz mniej więcej tyle co ja (76kg) więc tym bardziej ramie uszkodzenie mechaniczne nie grozi :)

Ja "zaryzykowałem" i póki co (oczywiście przebieg ~250km nie jest żadnym przebiegiem) jestem bardzo zadowolony :) Jeżdżąc na Maestro naprawdę ma się wrażenie obcowania z rowerem dwa razy droższym... ale dopiero po wymianie chwytów ;) A jak jeszcze wymienię kierownicę i mostek to będzie cud-miód-i-orzeszki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki moglibyscie mi jeszcze porównać tego cube LSD cls do Vipera bo widzę ze kurczy mówicie se to porządny sprzęt a jakosmwczesniej nikt i nim nie wspomniał ;)

 

@edit

 

Jak wyglada sprawa DMC w rowerach Cube?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube LTD wg specyfikacji na ten rok wygląda trochę lepiej niż Viper :) Ten zaprezentowany przez @, wygląda chyba na poprzedni rocznik (inne malowanie) ale mogę się mylić więc nie wiem czy pokrywa się osprzętowo z tegorocznym. Jeśli tak to ja bym brał. Dużym mankamentem w mojej ocenie mogą być wspomniane wcześniej opony, które wyglądają na stricte terenowe.

No i to jest Cube... moja platoniczna miłość w każdym wymiarze więc jestem trochę nieobiektywny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube LTD wg specyfikacji na ten rok wygląda trochę lepiej niż Viper :) Ten zaprezentowany przez @, wygląda chyba na poprzedni rocznik (inne malowanie) ale mogę się mylić więc nie wiem czy pokrywa się osprzętowo z tegorocznym. Jeśli tak to ja bym brał. Dużym mankamentem w mojej ocenie mogą być wspomniane wcześniej opony, które wyglądają na stricte terenowe.

No i to jest Cube... moja platoniczna miłość w każdym wymiarze więc jestem trochę nieobiektywny ;)

Tak teraz leże i przeglądam te specyfikację i widzę ze np. Viper ma z tylu Deore a Cube Alivo? Jakie są jeszcze różnice? Jakieś amortyzatory itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przyjrzałem specyfikacji przed chwilą Cube'a 2013 na allegro, przerzutka przód Altus. Wspomniane Deore w Viperze też lepsze niż w Cube

Przepraszam, ale jednak Viper troszkę lepiej wypada :)

Piehursson czyli viper jednak lepiej wypada tak? A powiedz mi jak wyglada sprawa Cube LTD Cls Pro w porównaniu do vipera bo widzę je na allegro za tyle co vipera... Na oko widzę ze są tarcze a nie v-brake

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

BIRIA CROSS SHIMANO ALIVIO / DEORE 3 x 8 http://www.cyclosport.pl/rower-biria-cross-shimano-alivio-deore-3-x-8-duplikat-1-2613.html

BIRIA CROSS SHIMANO ALIVIO - 3 x 9 http://www.cyclosport.pl/rower-biria-cross-shimano-alivio-3-x-9-duplikat-1-1223.html

 

BIRIA CROSS-TX/ALIVIO 3x8-CZARNY MAT-MĘSKI

http://www.cyclosport.pl/rower-28-cross-tx-alivio-3x8-czarny-mat-meski.html

 

Cube / LTD CLS

http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/435/Cube.LTD.CLS/

 

Uniibike VIPER GTS

http://www.bikekatalog.pl/2012//rowery/1103/Unibike.Viper/

 

Dwa powyżej w katalogu bikekatalog są z modeli 2012. Co ciekawe wówczas cena katalogowa Vipera GTS była o 100 pln niższa :icon_confused: Przypadek? Na pewno nie.

 

 

Według mojej opinii wychodzi więc na to, że Kands Mastro jest najbardziej opłacalnym zakupem

Tym bardziej, zę z tego co czytam to napęd 3 x 8 jest jednak najtrwalszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Cuba to raczej z Crossfire'em mozna porównywac, a i tak delikatnie lepiej wypada unibike m.in. o model wyżej przerzutki, manetki i korba.

Do tego Cubez z prezentowanego wczesniej foto to model ubiegłoroczny. Crossfire w poprzednim sezonie był praktycznie w tej samej specyfikacji co tegoroczny a cena kat. wynosiła 1549zł. 

 

Z wagą w innych markach to też nizły bajer. Wywalcie z unibika seryjnie zamontowną podpórkę, wymiencie siodlo żelowe na piankowe, do tego zamiast amortyzowanej sztycy sztywna ruraka, a zamist regulowanego mostka sztywny i tez macie ~13,5 kg, czyli to samo co w przypadku innych marek. W uni wymyslili, że ma być bardziej komfortowo to jest ciężej. Opony w uni 1,6 o dość agresywnym bieżniku do najlżejszych tez pewnie nie należą. Także nie sugerowałbym się wagą na podstawie danych katalogowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrowskiGD

ubiegłoroczny. Crossfire w poprzednim sezonie był praktycznie w tej samej specyfikacji co tegoroczny a cena kat. wynosiła 1549zł. 

 

M.in. z tego powodu nie lubię marki Unibike :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co powiecie o Cube LTD Cls PRO? Tez można wyhaczyc w dobrej kasie tylko ze potrzebuje konkretnej rady bo dzisiaj mi pasuje podjąć juz ostateczna decyzje bo jak cos to jutro mogę jechać po vipera (zarezerwowalem ostatnia wolna sztukę w Rzeszowie i jak tylko przyjdzie do nich to świadom i jadę pod warunkiem ze mi doradzić bo znowu mam dylemat pomiędzy tym cube ltd Cls pro a viperem).

 

Ważna kwestia dla mnie to dopuszczalna masa całkowita w rowerach cube? Ma ktoś takie informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie lubisz wszystkich rowerów, bo praktycznie wszystkie firmy rowerowe mają wyższe ceny względem poprzednich lat.

 

A propo wagi motyw z pedałamu jest tez fajny(czesto jest podawana waga bez pedałów) wystarczy odkręcić metalowe pedały z crossfire czy viper i mamy kolejne 300-400g mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chłopaki a co powiecie o Cube LTD Cls PRO?

Wcześniej napisałem :)

 

@Ravs, CLS PRO jest calutki praktycznie na Acerze więc wypada gorzej niż Viper

 



 

M.in. z tego powodu nie lubię marki Unibike

 

Lazaro i Kands też drożeją z roku na rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałem :)

 

 

 

 

Lazaro i Kands też drożeją z roku na rok ;)

Rozumiem chłopaki i dzięki za podpowiedzi w takim razie jeszcze popatrze na te Cuby i porozgladam sie aczkolwiek jeszcze zastanawia mnie kwestia hamulców tarczowych ? Jakie są koszty utrzymania/serwisowania? Efektywność ich tez mńie zastanawia w rożnych warunkach pogodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...