Skocz do zawartości

[1000-2000 zł] Uniwersalny Cross dla faceta 188cm


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie to już naprawdę we wszystko uwierzą, co im sprzedawca powie. Nie zaświeciła Ci się lampka, że to on jest reprezentantem tego jedynego właściwego do kupna roweru sklepu stacjonarnego i, delikatnie mówiąc, nie jest bezstronny?

 

A kto powiedział, że uwierzyłem? Poddałem jego teorie do dyskusji na forum to wszystko. Droga do uwierzenia w te słowa była i jest daleka w związku z czym myślę, że nie ma się czym przejmować. Póki co to firma Rojax straciła wizerunkowo na tym wygłaszając taką teorie a nie ja bo tak jak mówię, ja się nabrać na to nie dałem a jedynie przekazałem Wam taką informacje i poddałem temat do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike ma  taki zapis, że rowery kupione wysyłkowo należy złożyć w sklepie stacjonarnym uiszczając opłatę w wysokości 10% wartości roweru

 

  1. Sprzedawca (gwarant) udziela 24-miesięcznej gwarancji na zakupiony rower. Czas trvvania gwarancji rozpoczyna się w dniu zakupu.
  2. Sprzedawca zapewnia dobrą jakość oraz sprawne działanie roweru. Rower wydany klientowi powinien być po tzw. przeglądzie "0" - całkowicie zmontowany, wyregulowany i gotowy do natychmiastowej eksploatacji. Przegląd "0"jest bezpłatny.
  3. Rowery sprzedawane bez przeglądu "0" (niezmontowane, niewyregulowane, w stanie niekompletnym) lub zakupione wysyłkowo nie są objęte gwarancją. W tym przypadku nabycie praw wynikających z gwarancji producenta możliwe jest wyłącznie po dokonaniu przeglądu, zgodnie z pkt. 4.
  4. Konsument może realizować uprawnienia wynikające z gwarancji producenta poza punktem zakupu, jeżeli w wybranym przez siebie punkcie sprzedaży rowerów UNIBIKE dokona dodatkowego, płatnego przeglądu. Fakt ten musi zostać potwierdzony w karcie gwarancyjnej wraz z opisem stanu roweru. Lista dystrybutorów rowerów UNIBIKE znajduje się na stronie www.unibike.pl
  5. Cena za przegląd opisany w pkt. 4 wynosi 10% ceny sprzedaży roweru.

ale z tego co kojarzę to sklep rowerzysta.pl, wysyła rower złożony, z podbitą kartą GW

 

 

UWAGA!

Rower Unibike Viper jest wysyłany złożony i wyregulowany w 100% gotowy do jazdy!!!

oraz

 

Drodzy Państwo. 

Z uwagi na chęć podkreślenia najwyższej jakości i precyzji wykonania rowerów

marki Unibike, wszystkie zakupione w naszym sklepie rowery tego producenta objęte są programem darmowego montażu i regulacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Unibike ma taki zapis, że rowery kupione wysyłkowo należy złożyć w sklepie stacjonarnym uiszczając opłatę w wysokości 10% wartości roweru Cytat Sprzedawca (gwarant) udziela 24-miesięcznej gwarancji na zakupiony rower. Czas trvvania gwarancji rozpoczyna się w dniu zakupu. Sprzedawca zapewnia dobrą jakość oraz sprawne działanie roweru. Rower wydany klientowi powinien być po tzw. przeglądzie "0" - całkowicie zmontowany, wyregulowany i gotowy do natychmiastowej eksploatacji. Przegląd "0"jest bezpłatny. Rowery sprzedawane bez przeglądu "0" (niezmontowane, niewyregulowane, w stanie niekompletnym) lub zakupione wysyłkowo nie są objęte gwarancją. W tym przypadku nabycie praw wynikających z gwarancji producenta możliwe jest wyłącznie po dokonaniu przeglądu, zgodnie z pkt. 4. Konsument może realizować uprawnienia wynikające z gwarancji producenta poza punktem zakupu, jeżeli w wybranym przez siebie punkcie sprzedaży rowerów UNIBIKE dokona dodatkowego, płatnego przeglądu. Fakt ten musi zostać potwierdzony w karcie gwarancyjnej wraz z opisem stanu roweru. Lista dystrybutorów rowerów UNIBIKE znajduje się na stronie www.unibike.pl Cena za przegląd opisany w pkt. 4 wynosi 10% ceny sprzedaży roweru.

Nie wiem jak inni producenci (bo nie spotkałem się nigdy z takim zapisem) ale Unibike leci ostro po bandzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ponoć ten zapis jest za starej karty gwarancyjnej, ponoć w tym roku nie ma takiego zapisu, ale nie potwierdzam gdyż jeszcze nie widziałem karty gwarancyjnej/ instrukcji obsługi z tego roku

czyli zapisy o „limitach wagowych” również mogły się zmienić, ja na dniach powinienem odebrać rower wiec sprawdzę i dam znać co i jak jest

 

 

EDIT:

Dzwoniłem do Unibike, mają mi przesłać kartę GW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka firmy jest niesamowita :D No cóż przedzwonię w wolnej chwili do sklepu podanego przez Kluska i zobaczymy jak sprawa wygląda w praktyce. Dzisiaj rozmawiałem z dwoma sklepami podanymi przez Was to w jednym oczekują na dostawę (przyszły tydzień - nie wiadomo czy będą w ogóle w dostawie do nich). W drugim zaś twierdzą, że cena na stronie tj. 1989 zł jest nieaktualna bo posiadają 2 ostatnie sztuki roweru i spuszczą dopiero przy zakupie dwóch sztuk...

Reasumując zadzwoniłem do producenta i się dowiedziałem, że generalnie sprawa wygląda tak, że w przyszłym tygodniu mają zjechać z linii produkcyjnej i nastąpi wysyłka do autoryzowanych salonów sprzedaży. Tak więc prawdopodobnie rowery w rzeczywistej sprzedaży mogą się ukazać w pierwszych dniach czerwca bieżącego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polityka firmy jest niesamowita :D No cóż przedzwonię w wolnej chwili do sklepu podanego przez Kluska i zobaczymy jak sprawa wygląda w praktyce. Dzisiaj rozmawiałem z dwoma sklepami podanymi przez Was to w jednym oczekują na dostawę (przyszły tydzień - nie wiadomo czy będą w ogóle w dostawie do nich). W drugim zaś twierdzą, że cena na stronie tj. 1989 zł jest nieaktualna bo posiadają 2 ostatnie sztuki roweru i spuszczą dopiero przy zakupie dwóch sztuk...

 

Reasumując zadzwoniłem do producenta i się dowiedziałem, że generalnie sprawa wygląda tak, że w przyszłym tygodniu mają zjechać z linii produkcyjnej i nastąpi wysyłka do autoryzowanych salonów sprzedaży. Tak więc prawdopodobnie rowery w rzeczywistej sprzedaży mogą się ukazać w pierwszych dniach czerwca bieżącego roku.

 

Kupiłem Zethosa 2 tygodnie temu, 140 to aktualny limit wpisany w gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co autor tematu- kands/lazaro vs crossfire vs viper. Dla kompromisu cenowego bylem juz prawie zdecydowany na crossfire'a, ale po przeczytaniu tego tematu znowu nie wiem... Moge w lokalnym sklepie kupic okazyjnie vipera za 1900zl i zastanawiam sie czy warto- sprzedawca twierdzi ze jezeli nie jezdze bardzo duzo to w stosunku do crossfire'a nie odczuje roznicy. A tu czytam ze crossfire'a nie warto...?

 

Jestem podobnych gabarytow co autor i wydaje mi się, że odpowiedniejsza bylaby dla mnie rama 23" niż 21"- dlatego z poczatku odpuscilem kandsa. Co prawda to tylko wysokosc ramy, pozostale elementy sa przynajmniej w przypadku unibika takie same i siedzi sie w takiej samej pozycji, ale zawsze lepiej wyglada bo sztyca siodelka nie jest tak wysunieta i jeżeli miałbym możliwość wybrałbym tę większa.

Kands/lazaro występuje tylko w rozmiarze 21" więc może nie będe wybrzydzal...? autor nie bierze pod uwage 23"?

 

W poprzednich rowerach zawsze krzywiłem obręcze, fakt ze byly tanie i pewnie nieodpowiednie do mojej masy, ale slyszalem ze w kandsie ten element akurat tez szalu nie robi. Wytrzyma masę 100paru kg? jak wygląda porównanie tych elementow w kandsie, crossfirze i viperze? bo zazwyczaj porównywany jest tylko osprzęt...

 

jakie sa zalety kandsa maestro w porownaniu do crossfire'a, dlaczego to jego bardziej sie opłaca kupić i na odwrót?

Czy warto płacić za vipera 1/3 wiecej w porownaniu do kandsa? będzie on tak samo proporcjonalnie lepszy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co autor tematu- kands/lazaro vs crossfire vs viper. Dla kompromisu cenowego bylem juz prawie zdecydowany na crossfire'a, ale po przeczytaniu tego tematu znowu nie wiem... Moge w lokalnym sklepie kupic okazyjnie vipera za 1900zl i zastanawiam sie czy warto- sprzedawca twierdzi ze jezeli nie jezdze bardzo duzo to w stosunku do crossfire'a nie odczuje roznicy. A tu czytam ze crossfire'a nie warto...?

 

Jestem podobnych gabarytow co autor i wydaje mi się, że odpowiedniejsza bylaby dla mnie rama 23" niż 21"- dlatego z poczatku odpuscilem kandsa. Co prawda to tylko wysokosc ramy, pozostale elementy sa przynajmniej w przypadku unibika takie same i siedzi sie w takiej samej pozycji, ale zawsze lepiej wyglada bo sztyca siodelka nie jest tak wysunieta i jeżeli miałbym możliwość wybrałbym tę większa.

Kands/lazaro występuje tylko w rozmiarze 21" więc może nie będe wybrzydzal...? autor nie bierze pod uwage 23"?

 

W poprzednich rowerach zawsze krzywiłem obręcze, fakt ze byly tanie i pewnie nieodpowiednie do mojej masy, ale slyszalem ze w kandsie ten element akurat tez szalu nie robi. Wytrzyma masę 100paru kg? jak wygląda porównanie tych elementow w kandsie, crossfirze i viperze? bo zazwyczaj porównywany jest tylko osprzęt...

 

jakie sa zalety kandsa maestro w porownaniu do crossfire'a, dlaczego to jego bardziej sie opłaca kupić i na odwrót?

Czy warto płacić za vipera 1/3 wiecej w porownaniu do kandsa? będzie on tak samo proporcjonalnie lepszy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

 

Słuchaj ja nie biorę pod uwagę "23 z tego względu, że wszyscy mi mówią 21 i z tabel ktore czytam w necie i nie tylko wynika ze mimo wszystko to 21" jest dla mojego wzrostu.

 

Ja się zdecydowałem w 90% na Unibike ze wzgledu na wytrzymalosc do 140 kg. Mimo wszystko doplacę trochę i kupie Vipera i będę miał stosunkowo święty spokój jeśli chodzi o wytrzymałość. Lazaro zobacze w piątek, przejadę się, pogadam i zobacze co i jak twierdzi producent. 

 

Crossfire odpuściłem za namową kolegów z forum bo oni się na tym lepiej znają aniżeli ja (laik totalny). Wole dopłacić te kilkaset złotych i mieć coś z półki wyższej. Kands Maestro nie brałem jakoś szczególnie pod uwagę a Crossfire o był pomysł zrodzony na etapie dyskusji. 

 

U mnie jest prosta sprawa: jeśli Trans-Rower czy tam BF Bike stwierdza i dadzą mi "słowo", że rower z moją masą będzie jakoś solidnie się sprawował to go kupie i zaoszczędze 1000 zł. Jeśli jednak nie zrobi on na mnie wrażenia a i parametry wytrzymałościowe okażą się zbyt niskie nie będę miał większego pola manewru i kupie Vipera jak tylko będzie dostępny a i ja dostanę przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat co autor tematu- kands/lazaro vs crossfire vs viper. Dla kompromisu cenowego bylem juz prawie zdecydowany na crossfire'a, ale po przeczytaniu tego tematu znowu nie wiem... Moge w lokalnym sklepie kupic okazyjnie vipera za 1900zl i zastanawiam sie czy warto- sprzedawca twierdzi ze jezeli nie jezdze bardzo duzo to w stosunku do crossfire'a nie odczuje roznicy. A tu czytam ze crossfire'a nie warto...?

 

Jestem podobnych gabarytow co autor i wydaje mi się, że odpowiedniejsza bylaby dla mnie rama 23" niż 21"- dlatego z poczatku odpuscilem kandsa. Co prawda to tylko wysokosc ramy, pozostale elementy sa przynajmniej w przypadku unibika takie same i siedzi sie w takiej samej pozycji, ale zawsze lepiej wyglada bo sztyca siodelka nie jest tak wysunieta i jeżeli miałbym możliwość wybrałbym tę większa.

Kands/lazaro występuje tylko w rozmiarze 21" więc może nie będe wybrzydzal...? autor nie bierze pod uwage 23"?

 

W poprzednich rowerach zawsze krzywiłem obręcze, fakt ze byly tanie i pewnie nieodpowiednie do mojej masy, ale slyszalem ze w kandsie ten element akurat tez szalu nie robi. Wytrzyma masę 100paru kg? jak wygląda porównanie tych elementow w kandsie, crossfirze i viperze? bo zazwyczaj porównywany jest tylko osprzęt...

 

jakie sa zalety kandsa maestro w porownaniu do crossfire'a, dlaczego to jego bardziej sie opłaca kupić i na odwrót?

Czy warto płacić za vipera 1/3 wiecej w porownaniu do kandsa? będzie on tak samo proporcjonalnie lepszy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi...

Posiadam CrossFire od 2 lat, i moge calkowicie potwierdzic iz wiekszosc "znawcow" odradzalo mi zakup, bo osprzet laczony, ze sie rozsypie, zeby kupic drozszy, bedzie pewnosc.

 

Kupilem go za 1200zl u przedstawiciela unibike w zabkach k/warszawy, dostalem 99zl znizki, i 1przeglad z centrowaniem kol smarowaniem itp. 50zl.

 

Na liczniku prawie 2000km i na raie oprocz suportu(ktory z wlasnej glupoty sam r

Uszkodzilem) nic sie nie popsulo i dziala bez zarzutu.

 

Ja kupujac wyszedlem z zalozenia ze po mtb, sprobuje podstawowego crossa, i albo mi sie spodoba i wymienie/doinwestuje go po sezonie, lub sprzedam i kupie inny.

 

Aktualnie mysle nad dokupieniem porzadnego mtb(tez unibike 3799zl ) lub szosy, ale zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
 
dziś otrzymałem instrukcje obsługi
 
a tutaj proszę
Warunki gwarancji

 

 

 
1. Sprzedawca (gwarant) udziela 24 miesięcznej gwarancji na zakupiony rower. Czas trwania gwarancji rozpoczyna się w dniu zakupu.
2. Sprzedawca zapewnia dobrą jakość oraz sprawne działanie roweru. Rower wydany klientowi powinien być po tzw. przeglądzie "0" - całkowicie zmontowany, wyregulowany i gotowy do natychmiastowej eksploatacji. Przegląd "0"jest bezpłatny.
3. Rowery sprzedawane bez przeglądu "0" (niezmontowane, niewyregulowane, w stanie niekompletnym) lub zakupione wysyłkowo nie są objęte gwarancją. W tym przypadku nabycie praw wynikających z gwarancji producenta możliwe jest wyłącznie po dokonaniu przeglądu, zgodnie z pkt. 4.
4. Konsument może realizować uprawnienia wynikające z gwarancji producenta poza punktem zakupu, jeżeli w wybranym przez siebie punkcie sprzedaży rowerów UNIBIKE dokona dodatkowego, płatnego przeglądu. Fakt ten musi zostać potwierdzony w karcie gwarancyjnej wraz opisem stanu roweru. Lista dystrybutorów rowerów UNIBIKE znajduje się na stronie www.unibike.pl
5. Cena za przegląd opisany w pkt. 4 wynosi 10% ceny sprzedaży roweru.
6. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę, a w przypadku, gdy naprawa nie jest możliwa lub nieopłacalna ma prawo żądać wymiany towaru na zgodny z umową. Sprzedawca zobowiązany jest do ustosunkowania się do żądania kupującego w terminie 14 dni. W razie niedotrzymania tego terminu uważa się, że sprzedawca uznał żądania kupującego za uzasadnione. Przy określeniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany, uwzględnia się zakres naprawy i konieczność wykonania niezbędnych prób i testów drogowych po wykonanej naprawie. Termin naprawy musi być podany kupującemu w momencie zgłoszenia przez niego niezgodności z umową. W ramach gwarancji wymienia się lub naprawia uszkodzone części na koszt gwaranta. Kupującemu przysługuje prawo wymiany roweru lub zwrotu gotówki, jedynie w przypadku stwierdzenia wady fabrycznej niemożliwej do usunięcia. Kupujący nie może odstąpić od umowy, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna.
7. Do wad istotnych zalicza się:
- krzywa rama (dwuśladowość)
- pęknięcie ramy na skutek wady materiału
- asymetria widelca
- pęknięcie osi mechanizmu korbowego
- pęknięcie obręczy kół na skutek wady montażowej.
Wystąpienie w/w wady po raz drugi upoważnia kupującego do żądania wymiany roweru lub zwrotu gotówki.
8. Realizacja uprawnień i obowiązków gwarancyjnych, w tym zgłaszanie i przyjmowanie roweru do naprawy, dokonywana jest w punkcie napraw Sprzedawcy, pod adresem Sprzedawcy wskazanym przez niego w karcie gwarancyjnej wydanej Kupującemu.
9. Rower musi być czysty. Sprzedawca lub działający w imieniu sprzedawcy punkt napraw ma prawo odmówić przyjęcia do naprawy brudnego roweru lub obciążyć kupującego kosztami mycia. Kupujący traci w/w uprawnienia, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy.
10. Nie uważa się za towar niezgodny z umową, jeżeli zachodzące w nim zmiany są wynikiem normalnego zużycia. Dotyczy to szczególnie: ogumienia, klocków hamulcowych, łańcucha, tarczy mechanizmu korbowego, kół zębatych wolnobiegu i kasety. Kupujący nie może żądać od sprzedawcy nieodpłatnego wykonania bieżącej obsługi roweru przewidzianej w instrukcji obsługi.
Do podstawowych czynności obsługowych zalicza się:
- dokręcanie połączeń śrubowych
- konserwacja i smarowanie
-regulacja mechanizmów - hamulców, przerzutek, piast
- utrzymywanie właściwego ciśnienia w ogumieniu
Nie ogranicza to swobody w zawarciu umowy pomiędzy sprzedawcą a kupującym 0 wykonaniu dodatkowego, odpłatnego
przeglądu roweru.
11. Uszkodzony rower musi być dostarczony do punktu napraw w stanie w jakim uległ awarii. Dostarczenie do punktu napraw wymontowanych części, które uległy uszkodzeniu nie będzie traktowane jako zgłoszenie niezgodności z umową, a naprawa lub wymiana części nastąpi na koszt kupującego.
12. Szereg uszkodzeń nie może być podstawą do roszczeń gwarancyjnych, bowiem są konsekwencją ewidentnych zaniedbań
ze strony użytkownika, m.in.:
- zniszczenie gwintów w korbach, skutkiem jazdy z niedokręconymi pedałami
- rozkalibrowanie otworów w korbach z powodu nie dokręconych śrub osi su portowej
- korozja elementów galwanizowanych i aluminiowych w rowerach przechowywanych w zawilgoconych pomieszczeniach lub na
wolnym powietrzu np. balkonach
- korozja łożysk I wewnętrznych części widelca amortyzowanego, jako skutek mycia roweru urządzeniem wysokociśnieniowym.
- uszkodzenie (popękanie) bocznej powierzchni opony na skutek jazdy ze byt niskim ciśnieniem w oponach lub przechowywanie
roweru narażonego na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

 

 

 

 

 

 

Posiadam CrossFire od 2 lat, i moge calkowicie potwierdzic iz wiekszosc "znawcow" odradzalo mi zakup, bo osprzet laczony, ze sie rozsypie, zeby kupic drozszy, bedzie pewnosc.
 
Kupilem go za 1200zl u przedstawiciela unibike w zabkach k/warszawy, dostalem 99zl znizki, i 1przeglad z centrowaniem kol smarowaniem itp. 50zl.
 
Na liczniku prawie 2000km i na raie oprocz suportu(ktory z wlasnej glupoty sam r
Uszkodzilem) nic sie nie popsulo i dziala bez zarzutu.
 
Ja kupujac wyszedlem z zalozenia ze po mtb, sprobuje podstawowego crossa, i albo mi sie spodoba i wymienie/doinwestuje go po sezonie, lub sprzedam i kupie inny.
 
Aktualnie mysle nad dokupieniem porzadnego mtb(tez unibike 3799zl ) lub szosy, ale zobaczymy:)
dziwne, w innym temacie piszesz trochę inaczej,
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Posiadam CrossFire od 2 lat, i moge calkowicie potwierdzic iz wiekszosc "znawcow" odradzalo mi zakup, bo osprzet laczony, ze sie rozsypie, zeby kupic drozszy, bedzie pewnosc.

Każda pliszka swój ogonek chwali, nie zmienia to jednak faktu, że przy Lazaro czy Kandsie, które są sporo tańsze ten Crossfire jest cienki jak barszcz wielkopostny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam

 

dziś otrzymałem instrukcje obsługi

 

a tutaj proszę

Warunki gwarancji

 

 

 

 

 

 

 

dziwne, w innym temacie piszesz trochę inaczej,

 

Czyli jak dobrze rozumiem niewiele się zmieniło względem wcześniejszej gwarancji?

 

Pytanie tylko na ile to jest respektowane przez autoryzowane punkty sprzedaży i ile z nich faktycznie chce ściągać od klientów powyższą "skromną" opłatę...

 

Zastanawia mnie punkt 3 a dokładnie 

3. Rowery sprzedawane bez przeglądu "0" (niezmontowane, niewyregulowane, w stanie niekompletnym) lub zakupione wysyłkowo nie są objęte gwarancją.

 

Jak mam to rozumieć, że wszystkie rowery zakupione wysyłkowo nie posiadają gwarancji czy tylko te, które nie będą miały wbitego przeglądu zerowego?

 

 

Ciekaw jeszcze jestem co na to UOKiK, czy aby na pewno ta gwarancja jest zgodna z prawem w 100% poprzez stosowanie takich zapisów o opłacie w kwocie 10% i o tej wysyłce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerzysta.pl wysyła złożony rower, wyregulowany, karta podbita

jeśli kupisz wysyłkowo i nie będziesz miał podbitej karty gwarancyjnej to wtedy nie masz gwarancji

 

10% - pewnie chodzi o „wyrównanie” ofert sklepów stacjonarnych i ofert sklepów interetowych, w internecie idzie kupić rower z 10% rabatem, ale później zapłacisz te 10% w serwisie

ale tak jak pisałem, rowerzysta wysyła złożony rower z podbitą kartą, jedynie wszelkie reklamancie też musisz zgłaszać do nich, czyli musisz wysłać rower/daną cześć do sklepu gdzie zakupiłeś

 

@@Ravs,

poszukaj/podzwoń po sklepach lokalnych, jak dobrze zagadasz to też opuszczą cenę

ja swoją cenę wynegocjowałem e-mailem, mam ok 20 km do sklepu, raz byłem dostałem upust 100 zł, później już jedynie poprzez korespondencję, i zbiłem dodatkowe 200 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowerzysta.pl wysyła złożony rower, wyregulowany, karta podbita

jeśli kupisz wysyłkowo i nie będziesz miał podbitej karty gwarancyjnej to wtedy nie masz gwarancji

 

10% - pewnie chodzi o „wyrównanie” ofert sklepów stacjonarnych i ofert sklepów stacjonarnych, w internecie idzie kupić rower z 10% rabatem, ale później zapłacisz te 10% w serwisie

ale tak jak pisałem, rowerzysta wysyła złożony rower z podbitą kartą, jedynie wszelkie reklamancie też musisz zgłaszać do nich, czyli musisz wysłać rower/daną cześć do sklepu gdzie zakupiłeś

 

Rozumiem bo już o tym mówiliśmy jednakże pytanie jak to wygląda w innych sklepach, nie jest powiedziane, że kupie właśnie tam dlatego te kwestie mnie nadal interesują gdyż nie do końca to wszystko jest jasne na pierwszy rzut oka.

 

Co do regulacji cen to sądzę, że został ten zapis wprowadzony po to by ukrócić sprzedaż wysyłkową (zazwyczaj niższe ceny aniżeli sklepy stacjonarne) a tym samym wesprzeć sklepy stacjonarne... No nic mi pozostaje czekać na dostawę Viperów gdzieś w mojej okolicy oraz na przelew :D

 

Dzisiaj chyba nie dam rady podjechać zobaczyć Lazaro bo mi wypadło spotkanie po południu (a tam od 16 można podjechać i zobaczyć co i jak) no ale postaram się podjechać początkiem przyszłego tygodnia już obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem bo już o tym mówiliśmy jednakże pytanie jak to wygląda w innych sklepach, nie jest powiedziane, że kupie właśnie tam dlatego te kwestie mnie nadal interesują gdyż nie do końca to wszystko jest jasne na pierwszy rzut oka.

 

jak wcześniej szukałem sklepu który mi sprzeda rower do od unibike dostałem info że każdy sklep może może sprowadzić rower, oraz że gwarancja na taki rower będzie uznawana przez producenta, można było by się spytać czy przy zakupie roweru wysyłkowo, może złożyć i podbić kartę sklep który nie współpracuje z unibike

wtedy wystarczyło by dowiedzieć się ile dany sklep weźmie za złożenie i podbicie karty (nie informować go o tych 10%), a jak dobrze by się zagadało, że rower będziesz u nich serwisował to może za darmo lub symboliczna opłatę złożą i podbiją kartę 

 

jak daleko masz po tego Lazaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wcześniej szukałem sklepu który mi sprzeda rower do od unibike dostałem info że każdy sklep może może sprowadzić rower, oraz że gwarancja na taki rower będzie uznawana przez producenta, można było by się spytać czy przy zakupie roweru wysyłkowo, może złożyć i podbić kartę sklep który nie współpracuje z unibike

wtedy wystarczyło by dowiedzieć się ile dany sklep weźmie za złożenie i podbicie karty (nie informować go o tych 10%), a jak dobrze by się zagadało, że rower będziesz u nich serwisował to może za darmo lub symboliczna opłatę złożą i podbiją kartę 

 

jak daleko masz po tego Lazaro

 

Każdy może ale nie każdy chce i to jest taka kwestia hehe :)

 

Przyjdzie przelew to będę intensywnie szukał Vipera to na pewno. 

 

Po Lazaro mam jakieś ~20 km w jedną stronę więc to pikuś tylko mam problem logistyczny bo nawet jakbym się uparł i jakoś dzisiaj pojechał to i tak nie przywiozę damskiego ze sobą bo mi do auta nie wejdzie a nie mam skąd pożyczyć większego samochodu dzisiaj i tak się to dzisiaj poskładało niefortunnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po Lazaro mam jakieś ~20 km w jedną stronę

hmm, jeśli podpasuje Ci Lazaro (wygląd, przymiarka, „limity wagowe”) to nie zastanawiaj się, serwis 20 km

 

nie przywiozę damskiego ze sobą bo mi do auta nie wejdzie

jak zdemontujesz koła kierownicę skręcisz to powinno wejść, no chyba ze jeździsz Smartem, no to się nie zmieści 

 

 

Każdy może ale nie każdy chce

tutaj masz 100% rację, ja u siebie szukałem sklepu aby sprowadzili to żaden nie chciał, bo oni tym nie handlują itp., inny powiedział że jak wpłacę 50% wartości roweru jako zadatek to zobaczy czy da się ściągnąć, jak mu powiedziałem że jak nie ściągnie to będzie musiał mi oddać dwa razy tyle (tak stanowi prawo) no to się wycofał, powiedziałem że mogę dać mu zaliczkę, to nie chciał. chciał zadatek (zadatku nie musi oddawać jak ja się wycofam, a jak on nie dotrzyma to musi oddać dwukrotność zadatku, zaliczkę musi zawsze oddać, nie ważne czy ja zrezygnuję, czy on nie zamówi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ravs, dnia 24 Maj 2013 - 10:22, napisał: nie przywiozę damskiego ze sobą bo mi do auta nie wejdzie jak zdemontujesz koła kierownicę skręcisz to powinno wejść, no chyba ze jeździsz Smartem, no to się nie zmieści

Myślę, że ze spokojem. Ja swoje 19" złożone ale wyciągnięte z kartonu załadowałem do swojego karawanu i była jeszcze wuchta wolnego miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko limity wagowe spasują to kupie na pewno bo tak jak mówiłem jest duża różnica w cenie :)

 

No kurcze powiem Wam, że nie wiem czy wejdzie do mojego wozu: http://www.autokrata.pl/artykul/Pierwsza-jazda-Chevrolet-Aveo-3d_a4021

 

:D obowiazkowo do złożenia tylna kanapa i demontaż wszystkiego i nie byłbym taki pewien no ale potem podejdę do auta i sproboje wsadzić rower kolegi z biura obok i zobaczymy :D jak wejdzie to pojadę po to Lazaro dla kobity jak znajdę wolną chwilkę 

@Kluska 

 

otóż to :) pytałem w jednym sklepie gdzie znajomy pracuje to mówił, że nie ściągną teraz w sezonie bo to dla nich duże ryzyko i nie wiadomo ile by na tym zarobili i szkoda im zachodu tak więc szkoda gadać jeżeli ktoś nie chce w prosty sposób zarobić bo jest pewne, że jeśli bym zamówił to już bym rower wziął na pewno no ale skoro nie to nie, są też inne sklepy gdzie chętnie mi sprzedadzą rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze powiem Wam, że nie wiem czy wejdzie do mojego wozu: http://www.autokrata...t-Aveo-3d_a4021

ok, chyba jednak zbyt optymistycznie założyłem powodzenie misji :whistling: może być jednak problem, bo jednak w porównaniu z moim "autobusem" to mikrus ;) chociaż jeśli glebniesz jeszcze przednie siedzenie to może się udać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, chyba jednak zbyt optymistycznie założyłem powodzenie misji :whistling: może być jednak problem, bo jednak w porównaniu z moim "autobusem" to mikrus ;)

 

No właśnie :D no ale nic sprawdzę potem rower kolegi ale może się to okazać niemożliwe i wówczas będzie potrzeba pożyczyć auto od znajomego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obowiazkowo do złożenia tylna kanapa i demontaż wszystkiego i nie byłbym taki pewien

 

jest jeszcze jedno wyjście,  piłka do metalu, dwa nacięcia i rower się mieści, jest tylko jeden problem po wyjęciu, nie nadaje się do jazdy, trzeba spawać  :icon_confused:

 

a tak na poważnie, przymierz rower kolegi czy się mieści

 

myślę że jak zdemontujesz siodełko, kierownicę skręcisz, koła również zdemontujesz, położysz tylną kanapę, jest duża szansa ze wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...