Skocz do zawartości

[stery] giant anthem X


farmer

Rekomendowane odpowiedzi

zaczynają mi strzelać stery w moim anthem X 2011 rok i teraz pytanie czy da się wymienić tam łożyska czy trzeba kupić całe stery?

Jeśli tak to jakie stery lub łożyska?

Widelec u mnie jest fox tapered. Czy stery powinny być zintegrowane czy półzintegrowane? ktoś wie czy muszę rozłożyć żeby stwierdzić?  A jeśli tak to w jaki sposób rozpoznać?

Jakiej firmy stery są godne polecenia chodzi mi o to by były wytrzymałe i w miarę lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli łożyska to nic niestandardowego i są w miarę ogólnodostępne, można wymienić tylko je. Jeśli nie, musisz kupić całe stery. Warto tu jeszcze zastanowić się nad opłacalnością danego rozwiązania - części potrafią kosztować prawie tyle, co cały komplet.

2. Stery zewnętrzne - chyba wszystko jasne. Stery pół-zintegrowane - podobnie jak w przypadku zewnętrznych widzisz część misek ramy, tyle że tu dosłownie kilka mm. Stery zintegrowane - nic poza górną pokrywą nie wystaje poza obrys główki.

3. Część ram posiada inny typ sterów w przypadku górnego łożyska i inny w przypadku dolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...